Dobrodružství Antje a jejích přátel

Animovaný / Rodinný
Nemecko, 2003, 5 h 12 min (Minutáž: 12 min)

Tygřík, medvídek, ryba a malá mrožice Antje, tak to jsou vaši noví roztomilí kamarádi, kteří zažívají společně ta nejneuvěřitelnější dobrodružství v příbězích pro nejmenší diváky. (oficiálny text distribútora)

Potjoc

Já se diví, proč Nova na jaře 2009 dávala tolik kreslených seriálů, které mě nebavily, či otravovaly, dokonce mě vadilo i ty, co bych dnes rád viděl (Pirátova rodinka, Admirál Bublina). Tohle se k nově nehodí, je to pro moc malé děti a navíc dobrodružné, kde se cestuje po světě. ()

honajz

Vydavatelství Urania vydává hodně i disky s animovanými filmy. Dnes se podíváme na Dobrodružství Antje a jejích přátel I-III, Akademii gladiátorů a Dogtanian a tři mušketýři. Všechny disky jsou totiž "vybaveny" naprosto stejně. Najdeme na nich jen české menu, na úvod disku zajímavý animovaný protipirátský trailer, jinak žádné bonusy. Samotné filmy mají 75 minut a porvedení je 4:3, zvuk český dabing v DD 2.0 a žádné titulky. Na třech discích najdeme 3x sedm příběhů z německého seriálu Antje , kde zvířátka prožívají rozličné příběhy - v Indii, u starých Mayů, v jezeře Loch Ness... Samostatným DVD je celovečerní španělská pohádka Akademie gladiátorů, kde malí Hocus, Fracas, Rumpus a Arena navštíví Koloseum, aby viděli, jak bojuje jejich strýc Deviatus, nejlepší gladiátor v Římě. Chlapci ale musí strýčkovi pomoci, protože na něho byla nastražena past, a za vítězství v aréně dostanou od císaře ostrov, kde založí školu gladiátorů. Pokud vám to nepřijde jako téma pro animovaný dětský film, mně tedy také ne. A konečně Alexander Dumas se může obracet v hrobě, protože celovečerní animovaný film Dogtanian a tři mušketýři vychází z jeho románu o mušketýrech po dvaceti letech, kdy odkrývají záhadu dvojí královy tváře - avšak hlavní postavy jsou zde představovány zvířátky. ()

gudaulin

V rámci současné komerční animované seriálové tvorby ještě snesitelné, přiměřeně přeslazené a vzhledem k počtu epizod roztahané. Jak by ostatně mohl scénárista udržet solidní úroveň na ploše 340 minut... Nemůžu se ale zbavit dojmu, že oblíbené kydání hnoje na současnou českou večerníčkovou produkci není v kontrastu s kvalitou Antje a podobných sérií fér...Celkový dojem: 35 %. ()