Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (Cinemart)

martinh8

Takhle to dopadá, když ctíme pravidlo: "Život máme jen jeden, tak si ho pojďme užít!" Z kocoviny se za den nebo dva dostaneme, ale tohle je jiná liga. To, ale určitě není hlavní myšlenka filmu. Tou je bezesporu úplně jiný problém, který je tak aktuální, až se mi z toho chce brečet. Je k vzteku, že jiní rozhodují, ať přímo nebo nepřímo o našich životech. ()

Pythonator

Velmi dobře natočený životopisný film o ničem. Hrdina stejně umře, ale jinak to dopadnout ani nemohlo. Krásně to však zobrazuje realitu zločinu ve farmaceutickém systému. Nádherná ukázka toho, jak nás ty svině chtějí trávit jedy a zajímají je jenom prodeje. Ztráty na životech jsou až to poslední. Matthew je pan herec, jen dost dobře nechápu, proč si tak ničil zdraví, kvůli zrovna takové roli. Stálo mu to za toho usraného Oscara? Vždyť mohl hrát v daleko lepších a zábavnějších filmech, aniž by ze sebe dělal smrtku. A mistr Teplé Léto se konečně našel v roli, kdy se nemusel přetvařovat za chlapa. Tomu bych Oscara nedával, ten hrál skoro sám sebe. ()

Bogrant

Film s miestami príjemným odreagovaním, humorom, ktorý sa strieda s emocionálnymi prvkami a vôbec to neprekáža. Veľká spokojnosť ako to celé dopadlo a akým transformačným procesom musel prejsť vynikajúci McConaughey, aby dokázal, že je to herec na vysokej úrovni a nie modelka v romantických sračkách. ()

Feacher

Docela příjemný film o vážném tématu, ale ne tak vážnou cestou. Trochu mi chybělo něco, co by mě víc přitáhlo k obrazovce a chvíli mi taky trvalo si zvyknout na styl natočení, ale jinak všechny ostatní stránky takové, jaké by u kvalitního filmu být měly! ()

Pignon

U všech filmů, ve kterých si AIDS střihnul jednu z hlavních rolí, se nelze ubránit povinným klišé a vyprávěcímu stereotypu. A teprve za tímto začíná individuallní mikrodrama osobního boje o dny navíc na této planetě. A tato verze s Mefjů Mekonegym je skoro až zábavná, tak mám málem nepatřičný pocit, že jsem se dobře pobavil u tohoto typu filmu. ()

Marcecek

Silný, neskutočne emotívny príbeh o dvoch veľmi chorých ľudí s úbytkom na váhe. Mať AIDS a ešte v 80. rokoch nebola žiadna sranda, Freddie Mercury by mohol rozprávať. Ale to je iný, aj keď podobne smutný príbeh. Matthew a Jared pre svoju rolu trpeli a vrátilo sa im to v podobe naprosto zaslúžených Oskarov. Predvádzajú dokonalé herectvo, príbeh Jareda je jedno veľké waw, je sympatický až do konca, aj keď už vyzerá ako chodiaca zombie. Na začiatku môžte mať homofóbne predsudky, ale potom začnete s postavami súcítiť, Matthew je po zistení choroby stále ten kovboj so slovníkom ako dlaždič, Jared vtipálek, sympaťák, a vidieť čo s nimi choroba postupne robí je naozaj nepekný pohľad, aj keď si zato môžu viacmenej sami. Film dokáže vzbudiť emócie, s postavami súcítite, nieje vám ľahostajný ich osud, sú tu aj prvky komédie, ale koniec je veľmi silný a emočne vypiplaný, hltáte každú sekundu. Za mňa takmer dokonalé dielo, ktoré si zaslúži veľa ocenení. Bravoo. 5* ()

hajner

Skvelá dráma ale sú tohtoročné oscary obdarované aj lepšími a preto si myslím, že tento snímok dieru do sveta neurobí aj keď McConaughey bo skvelý. ()

JimmyMcNulty

V první řadě musím pochválit McConaugheyho. Ten to zahrál neskutečně. Leto mu sekunduje taky víc než zdatně, ale ten oscarový hype moc nechápu. Bohužel pár momentů ve filmu mi přišlo docela nesmyslných, tudíž nemůžu dát 5 hvězdiček. 80%. ()

Hektor.Troy

Co ja viem,fakt som cakal viac.A kto ospevuje jareda leta,pozrite si film Vojakovo dievca,soldiers girl,takto ma vyzerat ked chlap hra zenu.Nechapte ma zle,Jared je genialny muzikant a fantasticky herec,requiem za sen je podla mna najlepsi film.Len si proste na porovnanie pozrite Vojakovo dievca. ()

robinho

Přeměna homofoba na vcelku sympatického típka je velice realistická.Je to o člověku který se odmítl smířit s ortelem smrti.A rozhodl se bojovat po svém a ůspěšně.Doufám že mcconaughey získá za svoji roli oskara.co předvádí je něco neskutečného.Bezesporu výborný film. ()

majorzeman13

Skvělý ,nadprůměrný ,působivý film!!!!!!!!!!!! Skvělé ,parádní herecké výkony ...............hlavně potom Matthew McConaughey,který vládne celému snímku !! Jared Leto jako transsexuál je též super!!!!!!!! ()

andaAanda

Silný příběh. Výborné herecké výkony, především McConaughey a Leto - doufám, že dostanou Oscary, jsou fakt famózní. Ale tenle typ filmu, moc se omlouvám, že to píšu, je na jedno brdo. Vyprávěný téměř totožně jako Philadelphia, Erin Brockovich... ()

martin46

Film je taková Philadelphia na vulgární způsob, souboj Davida a Goliáše, kde David nakonec prohraje. Příběh člověka, který na sklonku svého života obětuje vše co může, aby pomohl ostaním. Smekám před výkonem Mattewa McConaugheyeho. Roli obětoval všechno a bylo to dost patrné. ()

predoci

Podmanivý příběh se pozná podle toho, že ve vás nevzbuzuje chuť odskočit si na cigaretu, i když se v něm zhusta kouří. A dále: komentujíce jej, zaháníte s lehkostí nutkání mluvit zase o tom, jak skvělé herecké výkony zde byly podány (a myslím, že byly), jak se tu s lehkostí přecházelo od podstatné komedie k plačtivému happyendu (a přecházelo, beze švů a hluchých míst) a jak fantasticky napsaný ten film byl. Považuju Klub poslední naděje za provinilé potěšení, neboť byl o mně. Provinile uděluji nějakých devadesát procent. ()

Montmorency

Každopádně výborné herecké výkony (pro mne za mne klidně i na Oscara), které kvalitou převyšují zbytek filmu (rádoby pragmatické, nesentimentální, do hloubky - no na mě to působilo přesně opačně) ()

KcarlosK

Jared Leto rules! Jestli si neodnese Oscara, tak Akademie - Shame on you! Velmi povedený a dobře zahraný kousek. Ale pro mě to sráží fakt, že nemůžu fandit takovému hovadu, které si plně zaslouží to, co ho potkalo. Proč chce vůbec přežít? Aby vypil víc piv, šňupnul víc koksu a oklátil víc bab? Kdo si neváží života, ten si ho nezaslouží. ()

Plembiss

Zajímavé, ale bez nějakých větších filmových kvalit - 2 hodiny jsem nezaujatě civěl na plátno. Matthew se sice tento rok činí, ale jeho postava mi byla nesympatická. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka