Na Manhattanu vypukla smrtonosná nákaza, která mění lidi v krvelačné bestie. Šestice obyvatel domu musí přetrvat noc chránicí své obydlí a životy do doby, než bude mít magistrát města vše pod kontrolou. (LIVINGDEAD)

Bloody13

Ještě před upířinou Stake Land si Mickle střihl tenhle akční horor, v němž se skupina lidí v činžáku brání před útoky agresivních sousedů, co se po nakažení jakéhosi morybundu změnili na krysí zombie. Mulberry Street ale oproti jeho nadcházejícímu snímku je agresivnějšího rázu: roztěkaná kamera, omalovánkovité filtry a místy dost zběsilý střih sice nedávají prostor pro vytvoření lepší atmosféry, ale naštěstí ta poslední třetina je hezky svižná a příjemně krvavá. ()

Astaroth12

Aké mám pocity z tohoto filmu?Zmiešané!!! Páčila sa mi rýchlosť akou Krysy resp.Krysý ľudia útočili. Páčil sa mi dej,mal punc originality. Páčili sa mi lakačky,niektoré sa vydarili. Páčila sa mi strašidelnosť,hlavne pri momentoch útočiacich Krysých ľudí. Páčili sa mi gore efekty,ktoré považujem za dosť vydarene. Vytáčali ma postavy,ktoré boli veľmi nesympatické. Vytáčala ma kamera,ktorá bola totálne mimo diania. Vytáčal ma psycho strih,ktorý mi vadí v každom filme a tu to nebolo ináč. Vytáčala ma hudba,ktorá sa sem vobec nehodila. Vytočil ma režisér,ktorý z tohoto námetu mohol vytrieskať kurva veľa. ()

eraserhead666

Když to vědomě a zcela záměrně přeženu, Mulberry Street je zajímavě pojatou kombinací Herbertova románu „Krysy“ (krysy útočící a decimující velkoměsto) a trochu i [rec] (skupinka lidí uzavřená v domě a bránící se útoku jakýmsi virem nakažených lidsko-krysích mutantů). Jenže to je tak skoro všechno, čím ten film zaujme. Líbila se mi ta celková myšlenka, trochu ozvláštňující současné bahno zombie žánru (je to vlastně takový zombie film bez zombie, protože ty útočníci prostě zombie nejsou, i když se chovají přesně jako mnohé moderněji pojatí zombie útočníci) a masky. Film jako celek však do kopru posílá ve vypjatých situacích velmi zmatená kamera kombinovaná s ještě chaotičtějším střihem. V jisté, poměrně dlouhé scéně několik minut před koncem opravdu vůbec nemáte šanci pojmout, co se vlastně vůbec děje. 1,5* ()

PetrPan

Nikdy bych neřekl, že newyorský Manhattan může působit tak komorním dojmem... atmosférický horor se zajímavým námětem zůstal tak na půl cesty, sevřená atmosféra interiérů je skvělá, v exteriérech je až příliš znát nízký rozpočet a tak se zamýšlená autentičnost vytrácí v jednom rozbitém autě, pár značkách o zákazu vycházení, třemi vrtulníky a skupinkou krysolidí... ()

honajz2

Byly tam chvíle, kdy bych klidně ty 4* dal, ale celkově to prostě nejde, už jenom kvůli počtu nelogičností (dost mě vytáčelo, že nikdy neměli ruce od krve, přitom těch krysolidí rukama zabili dost), kterých rozhodně nebylo málo. Jinak se mi to ale líbilo, a to hlavně tím, že to celé ukazuje první den vypuknutí nákazy, což mě vždycky na všech těch filmech o zombících (já vím, psal jsem o krysolidech, ale oni od nich nemají vůbec daleko) zajímá nejvíc. Vyvíjí se to pomalu, přesto to ale už od začátku má nějakou atmosféru a napětí, které není vůbec slabé, překvapivě se mi líbila i kamera. Ale upřímně, víc se mi líbila první polovina, kdy se to všechno pomalu rozjíždělo, ta druhá taky není špatná, napětí se zde pořádně rozjíždí a nenudil jsem se ani na minutu, ale začínají zde nelogičnosti. Ten, komu jsem fandil, zase jako vždycky umřel, ale musím uznat, že přežil dost dlouho. Na filmu se mi ještě hodně líbí ten plakát. Celkově je to celkem slušný horor, ale víc jak lepší 3* mu dát prostě nemůžu, i když bych místy chtěl. ()