Televizní film nás zavede do prostředí zdravotnické školy, odehrává se ke konci studií, tedy při praxi v nemocnici a při závěrečných zkouškách studentek. Hrdinkami jsou dívky různých povah, na jedné straně bezstarostná veselá Irena, na druhé straně Víťa, přímá a obětavá, s hlubokým smyslem pro zodpovědnost. Víťa s opravdovou láskou pečuje o dětské pacienty, prožívá drobné ústrky, musí se vyrovnávat s tím, že ji její třídní učitelka nemá ráda, ale i se vztahem k mladíkovi Vildovi, který je vážně nemocen... Televizní film vznikl podle scénáře Františka Pavlíčka, kterému v té době režim neumožnil publikovat, a proto je v titulcích uvedena scenáristka Bohumila Zelenková, pod jejímž jménem byla realizace jeho scénáře umožněna. (oficiálny text distribútora)

route60

Až bude padat hvězda je Tv film který pohladí duši se skvělou Taťjanou Medveckou v roli vzdorné mladičké zdravotní sestry Víti a též výbornou ostatně jako vždy Danou Medřickou v roli zaujaté vrchní sestry. 100% ()

Gig

Těžko se snímek hodnotí v globále. Některé situace či dislogy jsou fost naivní, ale herecky žákyňky Medvecké či kantorky Medřické dechberoucí. Řekl bych to slovy z jiného filmu: Ale on přeříz! - Ale kolego, to se mu stane ještě mnohokrát. Hold předsudky či zasednutí je vždy svízelné. ()

Kozlowski8

Vcelku milý televizní příběh mladé, hodné, obětavé a taky naivní sestřičky Víti, která má srdce otevřené pro všechny a pro každého by se rozdala... Už v době, kdy se příběh odehrává, neměla Víťa jednoduché prosadit se. V dnešním bláznivém světě by ale nejspíš (bohužel) byla pro většinu vrstevníků za exota a "divnou holku". Možná to ale vidím až moc pesimisticky a ani dnes nemusí vždy dobro, láska a pravda prohrát se zlem, lží a nenávistí. Každopádně jsem si užil příběh a herectví - jak zralých mistrů paní Medřické či pana Lukavského, tak mladých (tehdy) Tatiany Medvecké, Jana Hrušínského a dalších. 60%. ()

PTuranyi

Pekný film z lekárskeho prostredia zaoberajúci sa bežnými i vážnymi problémami života študentky zdravotnej školy Víti. Tá je šedou myškou triedy a niečo ako mladá sestra Tereza, snaživá a vždy ochotná pomôcť. Žiaľ nie všetci z jej okolia to berú na zreteľ. Jej postava je sympatická jej prerod na triednu bavičku v jednej scéne, je tak trocha neuveriteľný. Okrem normálny študentských pletiek dôjde aj na protekciu, nespravodlivosť či smrť ochrnutého mladíka, s ktorým Víťa nadviazala pekný vzťah. Zlé sa však na dobro obráti, dôjde na múdre slová, ale clivota zostane. Herci sú dobrí, no produkcia je slabá. Tých pár klavírnych tónov nedokáže vytvoriť poriadnu atmosféru a ani kamera sa nesnaží o dramatizáciu. Väčšina filmu sa tak topí v tichu narúšanom len ruchmi a dialógmi. ()

milos.bradik

Poněkud naivní námět a k tomu přispěl i výkon Taťjany Medvecké, která tu kladnou postavu dovádí ad absurdum k naprosto naivní postavě, která působí až trapně. Výborný herecký výkon naopak předvedli Dana Medřická, Radovan Lukavský a hlavně Josef Kemr, který dokázal i v malé roli zazářit. Hlavně kvůli nim dávám 3 hvězdy. ()