Vincent Mandel (Yvan Attal) je fotograf a otec rodiny. Právě se rozvádí a celý jeho život se hroutí, protože se nechal řídit svým kamarádem Josephem Plenderem (Clovis Cornillac). Vražda a vydírání táhnou Vincenta ke dnu... Jeho jedinou nadějí je porazit Plendera jeho vlastní hrou. (oficiálny text distribútora)

bobin

Osvědčená francouzská škola ! Velmi zajímavý akční začátek , pak film zvolní , ale stále udržuje vysoké napětí. Zajímavá je dramatická role dnes již postaršího Pierra Richarda . V závěru tato skvělá podívaná opět akčně graduje do poněkud očekávaného finále. Nedivil bych se , kdyby Holywood natočil remake . ()

Smok

Teda musím uznať, že scenárista sa s postavou fotografa Vincenta (Yvan Attal) v tomto francúzskom krimi nekašlal a pekne jej nakladal od začiatku až do konca. Asi sa potreboval na niekom vybúriť, lebo na Vincenta sa so započatým rozvodovým konaním začalo všetko "krásne" sypať presne v duchu hesla, že na posratého aj hajzel spadne. Divák, ktorý sa dokáže 2 hodiny udržať v strehu si užije priemernú kriminálku. Za zmienku ešte stojí zostarnutý Pierre Richard v úlohe nedoslýchavého ustrašeného advokáta. Hneď sa mi ten chlap videl nejak známy :) ()

bourec

Takže tady to hodnocení ponechám na třech, ale komentář k filmu zkrátím, a úplně přetočím. Asi je to daný nějakou náladovostí, ale první dvě třetiny filmu tahaj nožičky jakože v medu, nebo v blátě. Je to takový neustálý čekání jak se to celý vyvrbí. Až poslední třetina z toho bláta vylezla, a film dostane trochu šťávu. Ovšem důvody toho krajně nesympatickýho herce, kterej byl navíc dabovanej Alzákem Tůmou, byli veskrze přízemní. Na frantíky spíš slabší. Tři s odřenejma ušima. 50%. ()

gudaulin

Problém Zmije nespočívá v tom, že by pracovala s opotřebovanou, stokrát použitou zápletkou, vždyť motiv nenávisti a pomsty je věčný, jde spíš o to, že ve snaze docílit náležitých efektů moc tlačí na pilu, zapomíná na logiku a topí se v žánrových klišé. Od útěku z justičního paláce se ze slibně rozehrané hry stává čím dál tím větší křeč, která pohřbívá slušné obsazení (v některých případech jdoucí proti zaběhnutým typům rolí - viz sympatický výkon Pierra Richarda). Celkový dojem: 40 %. ()

DHDV

Pokud nebudete u filmu přemýšlet vaše hondocení bude určitě nízké, možná doporučuju více zlédhnutí, tak jako sem to udělal já. Scenárista si perfektně pohrál s postavami a musí uznat, že málokterý film má tak propracované postavy. Příběh je docela propracovaný možná moc překombinovaný- ale prostě musíte pozorně sledovat! Docela netypická kriminálka (s charismatickými herci), která by dala na frak i nějaké dražší americké tvorbě… Za překvapení , které sem vůbec nečekal dávám 5 hvězd. ()

• Natáčení probíhalo ve francouzských lokalitách Asniéres-sur-Seine a Hauts-de-Seine. (Terva)