O dívce, která proskočila časem

(festivalový názov)
  • Japonsko Toki o kakeru šódžo (viac)

Jednoho všedního dne se dívce Makoto stane ve školní laboratoři fyziky velmi zvláštní příhoda. Po této příhodě Makoto zjišťuje, že umí cestovat zpátky v čase. Schopnost vrátit se v čase s sebou nese velké výhody a radosti, ale jak si Makoto později uvědomuje, bohužel i starosti. Ovlivnění minulosti totiž neovlivní jen její život, ale i životy ostatních lidí a zejména přátel, na kterých jí záleží. (Asgy)

Mikino00

Využít takové téma k řešení nicotných problému malé holky, navíc absolutně nesympatické holky, mě dost nudilo. Taková nenáročná pohádka s dobrým koncem. ()

Terezinka198

Update 18.9.2020: Po letech dávám druhou šanci filmům, které mě příliš neoslovily tehdy. A protože jsem Toki wo Kakeru Shoujo drobně uškodila, rozhodla jsem se to napravit. A nyní mě film zaujal a okouzlil. Možná to bylo tím, že jsem mu dala víc času, než předtím, tudíž jsem se mohla bavit svým oblíbeným "coby kdyby" efektem, ke kterému jsem se předtím nedostala, neboť... kdo ví, co mě odradilo. Asi vysoké hodnocení. Takže po 4 a půl letech se vracím, aby napravila chyby z minulosti. Celkem výstižné pro tenhle film, ale naštěstí hlavní hrdinka tak moc do minulosti nemusela. :D ()

Emo-haunter

Zázrak se bohužel nekonal, byť jsem si tento film dlouho odkládal a doufal jsem v senzitivní zážitek jako v případě některých Šinkaiových filmů, když už se ta protagonistka jmenovala Makoto. Problémem filmu je podle mě z části civilnost, špatná animace postav a jejich chemie. První hodinu ohromná nuda, kdy už jsem si říkal, jestli se něco začne dít, pak zčista jasna velký zvrat, kdy po 10 minut jsem seděl přikovaný a koukal na zcela jiný film, aby se pak zase vrátil do svého průměru a skončil tak nějak bez pořádné pointy a vysvětlení věcí okolo. Bohužel, Hosoda v sobě nemá tolik hypersenzitivity jako Šinkai, který ten rok natočil snímek na zcela jiné úrovni - Bjosoku 5 centimeter. Z námětu se dalo vytěžit mnohonásobně více. Škoda. 60% ()

siRka

Jen dvě anime mají na anidb průměr hodnocení vyšší než 9. Je jimi oprávněně Death note a Toki wo kakeru shoujo. Myslím, že není třeba dalších slov, prostě nádherný film... ()

werewolf69

V svojej podstate veľmi milý film, dalo by sa povedať také spríjemnenie nudného večera. Škoda len že tak zaujímavý príbeh vo mne nič nezanechal, odstupom par hodín som si naň už ani nemohol spomenúť, takže znižujem hodnotenie. Určite ale stoji za to si to pozrieť. ()

Kerbello

Velice dobře udělaný film, jak vizuálně, tak po příběhové lince. Neznám knihu, ani dřívější filmové zpracování, tak nemohu říct, nakolik se držel příběhu, ale děj tu byl stěžejní a moc příjemný. Časové skoky dávaly smysl, holčina si ze začátku pěkně zablbla, akorát se nemůžu zbavit dojmu, že přes to, jakým je film vyprávěn tempem a jak se odvíjí, je ten konec a odhalení až moc velké boom. A potom to najednou končí a člověka docela mrzí, že vlastně neví víc. ()

readan

Zatiaľ som nevidela veľa japonských filmov, a tak som sa spočiatku obávala čo to bude zač. A práve naopak, bola som milo prekvapená. Cestovanie v čase ma asi nikdy neomrzí, aj keď to nikdy nepochopím :D Zaujímavé umelecké spracovanie a príjemná hudba (obzvlášť oceňujem japonské titulky, keď sa spievalo). ()

kubax

Nápad dobrý, ale to je tak vše. Film obsahuje strašně dlouhé a nudné pasáže, které jsou pro podstatu děje úplně zbytečné. Nechápu proč jsou postavy tak nesympatické (graficky odfláknuté), když pozadí je naprosto dokonalé. Jediné co stojí za vyzdvihnutí je senzační hudba, která to ale bohužel nezachránila. ()

NGP

Zážitky z tohohle filmu lze popsat jenom jako "waů". Vhodný pro teenagery, děj filmu je vždy aktuální téma. Občas moc nedává smysl, ale od toho animáky nejsou. Navíc u citlivých a romantických lidí tento film vyvolá velké emoce. Mně se třeba líbila poslední Chuckova a Makotova hláška. Nebudu nic prozrazovat, ale kdo viděl, ten ví o čem mluvím. U té scény jsem se neudržela a nahlas jsem řekla "jéééé". A kamarádka začala brečet. Makoto však pak tu báječnou atmosféru úplně rozseká svou drsnou hláškou typu: "hned to bude". Zkrátka vtipné, roztomilé a zajímavé. Viděno s ruským vynikajícím dabingem, takže to sehrálo také velkou roli. Doporučuji! ()

fr3ak

Tak tohle bylo ale moooc krásné anime. Děsně dlouho jsem se mu vyhýbal. Aź bych se za to nejraději sám vrátil časem a podíval se hned jak jsem se o něm dozvěděl :) ()

Radek.SCH

Pan Hosoda natočil Digimony. Po šesti letech natočil Dívku, která skáče časem. Pan Hosoda ji měl natočit už před šesti lety a teď nás mohl zahrnout přinejmenším dalšími třemi, čtyřmi filmy, pokud možno podobně dobrými filmy. Je to v podstatě variace na filmy jako... no... zaboha si nemůžu vzpomenout na nic jiného než na Osudový dotek. Akorát že MTV'S Kutchera vyměnili za sympatickou Makoto. A překvapivě tomu neustálé opakování a skákání v čase nazpátek vůbec neškodilo (= nenudil jsem se). Místy jsem si dokonce vzpomněl na mistra Miyazakiho. Ale opravdu jen občas. To jak do "obyčejného" světa dokáží napasovat fantaskní prvky, a přitom to nepůsobí nijak rušivě je k neuvěření. Jediné co mě naštvalo bylo asi tak posledních deset minut. To s tím obrazem a Chiakim se mi k tomu vůbec nehodilo. Škoda. - 80% ()

Rami

Velmi příjemně pojatý příběh ozvláštněný návraty v čase. I přes tento velmi výrazný aspekt jsou pro toto anime stěžejními prvky přátelství, lásky a "každodenní život". A přesně proto se mi tato anime tak líbí. Za mě plných 5 hvězdiečk. (^-^) ()

kkarx

Velmi zmatený pokus o romantické scifi s nepřehlednými časovými posuny, který neobstojí ani jako scifi ani jako romantický film. A ani ta animace se moc nepovedla a špatně se na to kouká. ()

kubka4

Můžete nadávat sebevíc, že Japonská animovaná tvorba je jen samé ecchi a generické omývání toho samého (což samozřejmě NENÍ ani náhodou pravda...), ale nikdy nemůžete popřít kvalitu některých snímků, mezi něž rozhodně patří i "O dívce, která proskočila časem". Velmi dobře se na to dívalo, ale i poslouchalo díky výbornému OST. Dějově i emočně velmi silné a příjemné. K tomu přihoďte ještě pár zajímavých nápadů, které se tam vyskytly, a máte téměř dokonalý kousek. Tohle z hlavy jen tak nedostanu... moment... a chci vůbec? "Time waits for no one." - 100% ()

sumperacek

Byl to dobrý film a ve srovnání s ostatními animáky určitě "nadčasový", ale přesto je toto téma trochu ohrané a dál některé scény trochu statické. Gradace na konci ale nechybí ()

Wencek

Time waits for no one. Heslo celého filmu, který byl opravdovým zážitkem. Nikdy bych nečekal, že se dá nakombinovat romantika a sci-fi v dobrý animovaný film. Zde se to povedlo mírou vrchovatou. Perfektní, propracovaná animace a hezký příběh tvoří celek dobrého filmu o přátelství a lásce. Jedinou vadou na kráse jsou občas delší a nudnější části, ale naštěstí jich je tak málo, že to filmu tolik nevadí. Pro mě velká spokojenost a proto lepší 4*. ()