Co vznikne, když se sejdou hvězdné herečky v čele s Meg Ryan a Annette Bening, schopná scenáristka, režisérka a producentka v jedné osobě Diane English a klasický příběh o skupince kamarádek z New Yorku? Odpovědí jsou Ženy, vtipná a jiskřící komedie o současných ženách a síle ženského přátelství. Předlohou byl film George Cukora z roku 1939 a divadelní hra Clare Boothe Luce z roku 1936... Mary (Meg Ryan) má ideální život: krásný dům, rozkošná dcera, úspěšný manžel a částečný úvazek návrhářky v oděvní firmě. A navíc se může spolehnout na své úžasné kamarádky, především na nejlepší přítelkyni Sylvii (Annette Bening). Tato žena s velkým šmrncem a ostrým humorem je šťastně svobodná a navíc právě povýšila na šéfredaktorku uznávaného ženského časopisu Cachet. Do jejich věrné trojky patří ještě Edie (Debra Messing), výstřední žena, která dělá matku kamarádkám i svému stále se rozrůstajícímu potomstvu. Dále je zde humoristická esejistka Alex (Jada Pinkett Smith), okouzlující lady se zvláštním darem říkat lidem věci, které rozhodně nechtějí slyšet. Ideální život je ale málokdy věčný. K jeho zruinování stačí často úplná prkotina. Třeba ztráta zaměstnání a následná touha zlepšit si náladu návštěvou manikérky. Právě tady se Mary dozví o manželově nevěře, čehož využije její nejlepší kamarádka pro svůj ženský časopis – včetně pikantních detailů. Pak nezbývá než se vydat na dlouhou cestu znovunalezení vnitřního klidu, doprovázenou krabicemi sladkého a dny strávenými doma v pyžamu. Mary nakonec skončí v ženském ozdravném táboře, kde se seznámí s “hraběnkou” Miller (Bette Midler), okázalou hollywoodskou agentkou a milovnicí marihuany, jejíž střízlivý přístup k životu se stane pro Mary inspirací. Když se Mary vrátí do New Yorku, začne znovu dávat dohromady svůj starý život, ale tentokrát s vědomím, co a kdo je v jejím životě nejdůležitější. Toto zjištění hraje zásadní roli ve chvíli, kdy se má setkat s člověkem, který jí ublížil nejvíc, jehož přítomnost jí ale také nejvíc schází: se Sylvií. (oficiálny text distribútora)

Dever

Soundtrack Mark Isham: 1. Count On Me - Lucy Schwartz 2. Happiness - Goldfrapp 3. The Races - The Bird and The Bee 4. I'll Cry For The Both Of Us - Jessie Baylin 5. Everything Good - Ruby James 6. I Feel It All - Feist 7. Womankind - Annie Lennox 8. Someday Soon - KT Tunstall 9. After the Rain - Little Dragon 10. Money Can't Buy It - Annie Lennox 11. Beautiful - Lucy Schwartz 12. It's a Boy - Mark Isham ()

josieaddms

Přiznávám, že když mám špatný den sáhnu i po špatném filmu. Většinou je to něco romantického, nebo něco o ženách jaké nejsou. Dneska jsem byla klišé já, v hrozném domácím oblečení které k sobě ani neladí, s rozcuchanými vlasy a balíčkem M&M's, tak jsem si nezasloužila nic než klišé film Ženy. Přehrávající herečky, časopisové názory, co dialog to oné neskutečné klišé, co záběr to Amerika. Snažím se svět tohoto filmu neodsuzovat, a brát to takové, jaké to je. Nemám dnes chuť se do toho opírat, ačkoli se mi to nelíbilo, přece jenom je to něco co jsem dnes opravdu potřebovala. Alespoň tam nebyli moc žádné zlé názory (I když některým myšlenkovým pochodům milých autorů doopravdy nerozumím) nebo debilní vtipy na děti, nebo někoho kdo má o pár kilo navíc, či zlé narážky na ženy a těhotné. Sice by se jakákoli trochu inteligentní žena mohla po zhlédnutí tohoto filmu urazit, ale tak každá jsme jiná, a jestli si Americké ženy myslí, že takové jsou, tak ať si o tom točí své dokonalé filmy. Já se musím trochu smát, a trochu děkovat že i já si můžu občas se špatným svědomím pustit nějakou tu hloupou pohádku pro dospělé. ()

StanislachKo

Film s názvom ŽENY, v ktorom hrajú iba a jedine ŽENY (nie, chlap sa v tom celom nevyskytne ani ako komparz!) na čele s Ryankou, ktorá sa už začala prehupovať do svojho umelo pôsobiaceho imidžu. Kebyže toto všetko viem, s najväčšou pravdepodobnosťou by som si to nepustil ani keby čo. Ale ono to bolo chvíľami fakt celkom dosť vtipné, ba dokonca duchaplné.. Hlave vďaka postave Annette Bening. Je to samozrejm čistý výplach v duchu od žien pre ženy, ale ani zďaleka nie také peklo ako sa núka očakávať. ()

Lyncha

Asi to bude tím, že jsem právě teď potřebovala vidět právě takovýhle film - trochu jsem si připadala, jako bych seděla na kafi s kamarádkama a dopřávala si to uvolněné slepičí tlachání, které žádná z nás nemyslí úplně vážně, ale báječně se u toho odreagujeme. V jakémkoli jiném rozpoložení mysli by to byla asi dost nuda. ()

Prochy38

Když se tu koukám a čtu o malinách musím lehce žasnout. Ano, bylo to uječené, přehrávané, ale nikdy protivné, často zábavné, lehounce asi i poučné. Já se prostě slušně bavil. Jasný průměr. M. Ryan je na sklonku 50ky (12/2010) pořád nádherná a sexy ženská. Troufl bych si říct, že ať se snažila sebevíc, bral bych ji radši než E. Mendes... 50-55%. ()

• Na začátku filmu, kdy Sylvia Fowler (Annette Bening) volá své kamarádce Mary Haines (Meg Ryan), Mary zrovna pracuje na zahradě a sází květiny. Na záběru, kdy okopává záhon, jde vidět, jak je její sukně špinavá od hlíny. V dalších záběrech pak přijíždí do svého domu ve stejném oblečení, ve kterém pracovala, ale to je zcela čisté. (Jimmy15)
  • Zlatá malina - Nominace: Nejhorší herečka (A. Bening, E. Mendes, D. Messing, J. P. Smith, M. Ryan). (ČSFD)
  • Stejně jako v původní verzi z roku 1939, i v této verzi z roku 2008 hrají ve filmu pouze ženy. (HellFire)