Zlatá ulička

(TV film)
všetky plagáty

Obrazy jako živé z historie jedné z proslulých turistických atrakcí Pražského hradu. Zakázky pro zahraničního odběratele se ujal sám tehdy úřadující ředitel Krátkého filmu. Autor komentáře: Bohumil Sobotka. Výroba: KF Praha – Studio dokumentárních filmů/Gold-Film Pforzheim. (oficiálny text distribútora)

Big Bear

Dokument o Zlaté uličce, který je koncipován jako časová smyčka, kde má návštěvník (v tomto případě zahraniční) možnost cestovat časem. Tomu jsou přizpůsobeny obrazy z historie Zlaté uličky, kdy herci v dobových kostýmech předvádějí různé činnosti. V době kdy se dokument točil jsem Zlatou uličku také navštívil, ale kromě davů lidí a nahlížení do okének na sebe nalepených domečků se tam nic nedělo. V dokumentu je zinscenována i poprava před zraky užaslých turistů a v jednom z domků je možno vidět oběšence či odseklou hlavu a údy - něco na způsob dnešních muzeí tortur a různých zámeckých sklepů, kde jsou k vidění voskové figuríny odsouzenců... Holt tehdy to asi mělo Prahu přiblížit jako super místo na dovolenou. Pro našince jako dokument nic moc. * ()

• Ve Zlaté uličce žil v roce 1917 Franz Kafka. [Zdroj: Jaroslav Kučera - 100 nejkrásnějších divů světa] (M.B)
  • V 16. století domky obývali členové hradní stráže, později členové cechu zlatníků. [Zdroj: Jaroslav Kučera - 100 nejkrásnějších divů světa] (M.B)