Jeden z nejoblíbenějších a zároveň nejodsuzovanějších hudebních žánrů. Unikátní kanadský dokument. Heavymetalový nadšenec a „hrozič" Sam Dunn, původní profesí antropolog, hledá v netradičně pojatém dlouhometrážním dokumentu odpověď na otázku, proč je jeho oblíbený žánr předmětem ustavičného stereotypního odmítání a odsuzování. Heavy metal si během své čtyřicetileté existence získal miliony příznivců po celém světě. Při svém putování zpovídá Sam řadu význačných i rozporuplných osobností ze všech stran názorového spektra. Snaží se pochopit motivaci odpůrců heavy metalu a současně pátrá po příčinách až bezmezného obdivu jeho stoupenců. Za svůj dokument obdržel Sam Dunn v roce 2007 Cenu Kanadské filmové a televizní asociace (Gemini) za nejlepší původní scénář. (Česká televize)

PanNafka

Žádná sláva, spousta keců mi tam přišla hrozně tendenčních a subjektivních, ale budiž. Nejlepší byl rozhovor s Gaahlem z Gorgoroth:) ()

Crucifere

Kdo nezažil tu atmosféru, ty lidi, volnost, davové šílenství, mrazení po celém těle, jakoby chtěl dobýt svět v bratru se všemi kolem, tu obrovskou rodinu, ten celistvý spolek po celém světě a vše, co k pořádnému metalovému festivalu patří, kdo nepochopil tu hudbu, styl a myšlení lidí, pro které je metal životem, pro které metal není jen jen hudbou, tomu je těžko něco vyprávět. Kdo ví o čem mluvím, tomu nemusím vyprávět už vůbec... ()

Von Kempelen

Metalovou muziku mám hodně rád (i tu extrémní), ale nesnáším, když se z metalu dělá modla třeba jako v tomhle dokumentu. Je to pořád hlavně a jen HUDBA. ()