Mrtvé duše

• Česko Neklidné duše (viac)

Říká se, že než se stěhovat, je lepší raději rovnou vyhořet. A v případě mladého manželského páru, který se společně s dcerkou odhodlal ke změně bydlení a namířil si to přímo do staré, podivné a na první pohled nepříliš přátelské vily, platí toto tvrzení dvojnásob. Vybrali si totiž dům, ve kterém, jak záhy zjistí, rozhodně nebudou bydlet sami. Krátce po přistěhování se začínají stávat svědky nepochopitelných, nadpřirozených úkazů, které zřetelně vypovídají, že na tomto místě se stalo něco opravdu zlého. A není to ani moc dávno. Nejhorší obavy nových majitelů se brzy naplní. V tomto zvláštním, rušivém kusu architektury se před třemi lety zabíjelo. A kdosi si nepřeje, aby krvavá jatka upadla v zapomnění. Jenže rozluštění tajemné hádanky, co všechno se tu vlastně děje, může stát každého hledače pravdy život. A možná i víc. Vzrušující dánský hororový thriller natočil v roce 2005 režisér Martin Schmidt. (oficiálny text distribútora)

blackrain

Manželé se rozhodli, že se přestěhují z města na venkov. V jejich případě si to ale měli velmi rychle rozmyslet a zůstat ve městě. Ze začátku vypadá všechno hodně idylicky. To ale bylo jen takové ticho před přicházející bouří, která už byla na dohled. Tommy musí na služební cestu a tak musí nechat dceru i s manželkou samotné. Od té doby se začnou dít podivné věci. Krb se sám od sebe rozhoří, aniž by ho někdo zapálil. Nachystané ovoce během několika málo okamžiků úplně shnije a je plné červů. Věci se samy rozpohybují. Malá dcera si povídá s neviditelným kamarádem. To jsou pádné důvody k tomu, abych začala taky šílet. Já bych nechala barák barákem a odešla i s rodinou pryč a prodala bych ho klidně za směšnou cenu, jen abych se domu zbavila. Nepátrala bych po minulosti a po příčinách těch podivných jevů. Jenže tím by příběh skončil, nedošel by ke svému závěru a jak všichni moc dobře víme, tak závěrečná pointa je u takových filmů to nejdůležitější. ()

gumli

Ducharina z Dánska.Strašidelný dom,krb,ktorý sa sám zapaľuje,čierna mačka,7-ročné dievčatko vidí a komunikuje s chlapcom,ktorý je už tri roky mŕtvi.Hlavne v obývačke sa odohrávajú divné veci.Ovocie na tanieri hneď zhnije.Zavolajú nejakého sensibila,ktorý dokáže s duchmi komunikovať a skúsi ich odviesť do ich sveta.Nie veľmi strašidelný horror,ale dá sa pozerať.Keďže je to horror z Dánska,tak za tri. ()

dormouse

Rodina s dcerkou se nastěhuje do nového domu, ale od začátku je jasné, že s ním není něco v pořádku. Malá Bianca si hraje s neviditelným kamarádem Oliverem, oheň v krbu se sám zapaluje, v mžiku shnije ovoce v míse. Signe, Biančina maminka nepochybuje, že v domě straší a volá na pomoc "léčitele" . Více raději nebudu prozrazovat, prozože film je velmi napínavý a opravdu uvěřitelný, takhle jistě strašidelné domy vypadají. Ani na vteřinu bych nepochybovala, že se mrtví z jistých důvodů zdržují mezi námi a nemají zas tak malou moc. ()

Bobik9

Kamarád mi to doporučil. Už s eho nikdy nebudu ptát na slušnej horor. Nejenom, že je to špatná duchařina, je to i příšerný POKUS o duchařinu. A přitom, dánské filmy se mi z větší části dost líbí. No nicméně v tomto se povedly, tak tři čtyř-minutové úseky a původně jsem chtěl napsat, že i konec. Jenomže potom, co to vypadalo, že už nic nebude se objevila ještě závěrečná, naprosto stupidní scéna, která ten film srazila ještě o hvězdu dolů. Horší, nudnější a nevýraznější herecké složení jsem snad nikdy ještě neviděl. Ale dokoukal jsem to alespoň... ()

eraserhead666

Takové obyčejné mysteriózní drama o zločinu a trestu, s tradičním závěrečným twistem, respektive překvapivou pointou s hodně působivými horrorovými duchařskými vložkami. Není to zrovna originální, novátorské a překvapující, ale v rámci své průměrnosti jí to dokonce malinko převyšuje. Za což samozřejmě určitě může i dánský původ, tedy nevyčpelé ksichty, nezvyklé postupy a ne do očí bijící hollywoodský přístup. Ano, vypadá to jako levný televizní film, ale má to své kouzlo, klidně bych na to zašel i do kina, párkrát jsem se u toho i lekl a to naroubování true horrorových složek na v podstatě komorní drama docela fungovalo. A k tomu velmi sympatická a hezká pihovatá zrzka v hlavní roli, to já prostě musím ocenit. Ke svému údivu musím docela pochválit i český dabing, po všech těch levnodvd neposlouchatelných sračkách tahle velmi slušná práce i lahodila uchu. Inu, i v těch stojatých vodách horrorové průměrnosti občas vykvete krásný voňavý leknín. Tenhle se jmenuje Bag det stille ydre. ()

• Dům, okolo kterého se odehrává příběh, se natáčel ve dvou různých lokalitách. (Cheeker)