Keď sa vojenskými postami ovenčený vojnový hrdina seržant Brandon King (Ryan Phillippe) po rokoch strávených na misii v Iraku konečne vráti živý a zdravý domov do malebného texaského malomesta, všetci ho nadšene vítajú – no len ťažko by ste našlo šťastnejšieho človeka ako je Brandon sám, pretože preňho vytúžený koniec služby v irackom pekle prišiel doslova v hodine dvanástej. Pokúša sa nadviazať na svoj „starý život“, ktorý viedol pred prežitými hrôzami na bojisku, ktoré sa výrazne podpísali nielen na ňom, ale i na jeho najlepších priateľoch Steveom Shriverom (Channing Tatum) a Tommym Burgessom (Joseph Gordon-Levitt), ktorí s ním slúžili v Iraku, no to, pochopiteľne, vôbec nie je jednoduché... Nuž a potom sa stane čosi nepredstaviteľné – armáda totiž Brandona proti jeho vôli a nad rámec pôvodnej zmluvy opäť povolá do služby! A jeho krehký svet sa v tej chvíli obráti hore nohami... každou sekundou v ňom rastie a mocnie vnútorný konflikt, ktorý osudovo preverí silu vzťahov s jeho rodinou, vernosť jeho kamarátov, hranice lásky jeho dlhoročnej priateľky Michelle (Abbie Cornish) a skutočnú cenu cti... (oficiálny text distribútora)

diablo26

Celkom fajn film o traume z vojny, len dosť ma sklamal ten záver. Keby hlavný hrdina ušiel do Mexika alebo Kanady tak dám o * viac, takto som ostal sklamaný z tipicky amerického záveru v nie až tak tipickom americkom protivojnovom filme. ()

augustin43

posledních 10 minut bylo utrpením, poslední vteřiny nesnesitelné. Chtěl jsem dát tři, ale pro ten konec jedna dolů. Vlastně není patrné o čem ten film je. Člověk by čekal, že se v takovém filmu dozví, proč se voják rozhodne už dál neválčit, případně znovu válčit. Ať už se rozhodne tak, nebo tak, snad by to nemělo vybočovat alespoň ze základní konzistence. Tady když se hrdina rozhodne pro řešení "A" a čekám jak se to vyvine, jak se dozvím o jeho motivech, tak se rozhodne zase pro "B" a zase marně čekám proč. Kdo točí takové filmy ? A proč? ()

rebel2009

Film mě docela překvapil, očekával jsem potoky amerického patriotismu, ale je to první americký film, kde kde voják "sere" na prezidenta. Což je docela v Americe odvážná věta. Psychologie jednotlivých postav a traumata z války jsou o třídu níže než britští Warriors, tam postavy byli vykresleny lépe včetně válečných frustrací a jejich následků v běžném životě.... http://www.csfd.cz/film/46826-valecnici/ ()

Tatum jako zpívající pilot

Tatum jako zpívající pilot

07.02.2016

Channing Tatum a Joseph Gordon-Levitt se před pár lety sešli v dramatu Ve službách války. A očividně je to na place bavilo, protože plánují další spolupráci. Tentokrát se ale nechystají na nějaké… (viac)