Mexickou telenovelu Cesta slávy vysílal televizní kanál OK3 během roku 1991. Vyprávěla příběh romantické lásky na pozadí dramatických událostí mexické revoluce 1911-1940. Jednalo se o klasickou zápletku dvou zamilovaných, které rozdělují především společenské poměry a jejich původ... V telenovele vystupovali četné historické osobnosti mexických dějin jako Emiliano Zapata, Venustiano Carranza, Alvaro Obregón, Adolfo Huerta, Diego Rivera ale i Lev Trockij a další. V hlavních rolích jsme mohli vidět významné mexické herce Ignacia Lopez Tarsa, známého z Buňuelovy mexické filmové tvorby 50. let nebo Blancu Sanchéz. V seriálu debutoval známý mexický herec a model Ricardo Chavez. Tato telenovela vůbec poprvé představila českému a slovenskému divákovi žánr nazývaný v latinskoamerickém světě "telenovela" a v anglosaském světě "soap opera". (oficiálny text distribútora)

Crocuta

Bez ohledu na vcelku podružný milostný motiv, nabídl tento seriál jedinečný pohled na mexickou revoluci i léta následující. Zájemce o mexickou historii zde může vidět podrobné televizní ztvárnění smutných konců prakticky všech hlavních aktérů revoluce ( Madero, Zapata, Carranza, Villa, Obregón), kteří se postupně stali obětmi vzájemných vražedných útoků, i osudů politiků a presidentů (Calles,Cardenas, Portes-Gil, Rubio). Značná pozornost byla v seriálu věnována i povstání Cristeros, nebo španělské občanské válce. ()