Píše sa rok 1940. Spojenecké vojská sú obkľúčené nacistickou armádou v prístave Dunkirk a jeho okolitých plážach. Tu sa Nemci chopia príležitosti, zaútočia na Anglicko a prekazia Winstonovi Churchillovi sen odísť v pokoji do dôchodu. Spolu s malou indickou armádou, šialeným Američanom, "veľkorukým" Chrisom a hŕstkou dedinčanov sa štátnik vydá na sever do Škótska hľadať pomoc v boji proti nacistom. Lebo ak by sa nepodarilo poraziť nemeckú hrozbu, hrozí koniec celému Anglicku. (Ba-nny)

Ba-nny

Najuletenejsi animak za poslednu dobu. Hoci iba v style Robot Chicken, ale to je skor vyhoda ako nevyhoda, kedze to pridava na komickosti. Spojenecka armada uväznena v Dunkirku. Nemci sa chopia prilezitosti a zahajuju utok na Londyn. Podari sa Churchillovi prezit alebo Statocnemu srdcu porazit po zuby ozbrojenu nemecku armadu? Hoci to nie je zrovna snimok, kde sa budete smiat od zaciatku do konca, ale za pozretie urcite stoji ;). U mna 65%. ()

Ruud36

Nápad dobrý, provedení horší. U některých scének jsem se zasmál, ale to bylo všechno. Podprůměrný snímek s narážkami na několik filmů, který vyústil v neskutečnou bejkovinu. ()

Pickardino

Nuda, šeď, vtipe vylez. Bristký suchý humor by měl být o rafinosti, ne o laciné prvoplánovosti, a rozhodně ne takhle provařený a vyčpělý. Měl jsem pocit, že pana režížéra stejně víc baví točit modýlky, kouř od rozpálených plastových hlavní zbraní, a megamikro exploze, než nějaké dialogy beze smyslu i humoru, deklamované herci, jejichž hlasy často typově nesedí, nebo obsahují jakože prvky národnostní karikatury, bohužel však spíš ubohé nebo trapné.. Jedinou * davam za Goebbelsovu loutku, ktera je fakt .. Goebbelsovska. ()

Mr. No one

Britský humor miluju, ale tohle jsem tak nějak nepochopil. Na místo avizované zábavné satiry se mi dostalo zatraceně nudné slátaniny. Tenhle film jednoznačně není mým šálkem čaje a upřímně nevím, kde vzal tak vysoké hodnocení (71 %), ale každému se líbí něco jiného a proti gustu žádný dišputát. Pro mě je to za jednu hvězdu. ()

Petsuchos

Takový to, když to už vidíte asi potřetí (poprvý v HD) a stejně jste stále uslzený dojetím! Samozřejmě nad žádnými romanťárnami, ale nad tím, jak je to skvěle atmosféricky udělaný, nejen vizuálně ale i hudebně a zvukově. Billy Fisk už v té době asi již něco tušil o ruský invazi... :D ()