That Fatal Sneeze

Krátkometrážny / Komédia / Fantasy
Veľká Británia, 1907, 6 min

Réžia:

Lewin Fitzhamon

Každý známe účinky čerstvého pepře. Tento snímek nám vtipnou formou předvede, co se stane, když se pepřová pomsta vymkne z rukou, neboť oběť má velmi silné kýchání...
Jedná se o nejúspěšnější snímek Hepworth Manufacturing Company toho roku, který umně propojuje tři rané filmové formy. První je samotná komická zápletka, druhou je honička, a poslední je triková pasáž, zejména kamera, která se snaží zobrazit zdánlivě nemožné využití komických, či vážných účinků pepře. (Mr.Ocek)

Webb

O chlápkovi, který má největší kýchání na světě. Triky jsou na dnešní dobu spíše úsměvné, (viz. např. exterierní kýchání, kdy na navození zemětřesení se kameraman rozklepal) ale pořád dokáže pobavit. :-) ()

Marek1991

Vo svojej dobe to mohlo byť vtipné, bolo to nenáročné, prehnané a zároveň obrazovo nie príliš kvalitné, ale vzhľadom na dobu vzniku to nechcem nejak výrazne haniť. ()

• Snímek byl vydán pod hlavičkou Hepworthovy značky Hepwix, jejiž název se objeví jako název koloniálu, kterému exploduje po kýchnutí vitrína. Nemělo se jednat o žert, ale o podporu ochrany autorských práv. (Mr.Ocek)