Wesley Gibson (James McAvoy) je mladík, ktorého život sa ocitol v bludnom kruhu formovanom každodennou rutinou a nudnou prácou. Naviac mu s jeho kamarátom ušla priateľka a on nemá ani štipku odvahy na to, aby s tým niečo urobil. Všetko zmení jedno stretnutie, počas ktorého sa dozvie, že jeho otec bol hlavou tajnej organizácie nájomných vrahov, ktorá odnepamäti udržuje na svete krehkú rovnováhu podľa pravidla: "Zabi jedného, zachrániš tisíce". Podľa krásnej Fox (Angelina Jolie), ktorá týmto rozhovorom Wesleymu zásadne naruší životnú perspektívu, jeho otca nedávno zavraždili a on si môže vybrať, či prevezme rodinnú firmu. Ako sám Wesley na vlastné zdesenie neskôr zistí, talent mu rozhodne nechýba. (TV Markíza)

Arius

Neskutočne uletené a potiahnuté za vlasy. Wanted je plný efektov,skvelej výpravy, dejom prepracovaným do detailu a ešte to má aj správnu drsnosť hlavných hrdinov. "Primitívni konzumenti" takéto typy filmov žerú ale na mňa to neplatí. Môžem oceniť tak maximálnu profesionalitu, McAvoya v hlavnej úlohe a pár efektných scén ale to je tak asi všetko. Môj celkový dojem je presne v strede na troch hviezdach. Plus neskutočne mi prekážala A.Jolie nevnímam ju ako dobrú herečku. ()

NALBERTik odpad!

A prej se chystá nový díl, kde místo posvátného šicího stroje budou mít MNIŠI ZABIJÁCI posvátnou krysu, která se vždy 1x týdně vyblije a ve zvratcích bude ukryto jméno příštího nebožtíka. Bude se to jmenovat wanted 2 : další porce ZVRATKŮ.......toto opravdu není ani na tu 1*...už za to množství VÝCHODNÍCH MORAVANŮ, zabitých v pendolínu.... ()

mikulíšek

Nápadité, svěží, husťácké, se spoustou vymazlených detailů. Na druhou stranu, ne nijak zvlášť originální zápletka. Při druhém shlédnutí jsem se už trochu nudil, protože na filmu není co nového objevovat a jeho síla je především v prvním dojmu. Škoda je, že film není delší, nebo nemá (zatím) více dílů, protože bych se o některých věcech chtěl dozvědět víc a právě zestručnění některých pasáží může přinést dojem, komplexní nepromyšlenosti. ()

h0n24 odpad!

Po patnácti minutách jsem došel na zajímavou featuru: po každé dořečené větě lze skočit 5 sec dopředu beze ztráty návaznosti ()

Haney

Asi dobrý, ale Bořiči mýtů dokázali, že dráhu kulky prostě zakroutit nelze. Jinak vše v pořádku. Naprosto uvěřitelný příběh ze života průměrného chlapíka. ()

kenkaku

Uf... vím že je to klišé, ale nemohl jsem se ubránit vykrádání Matrixu stříknutého něčím jako X-Meni. Vizuálně určitě v pořádku, herecky není co dodat a jakmile akceptujete předložená "pravidla hry" (tedy že to co vidíte prostě jde, je možné a existuje) umím si představit v jisté fázi opilosti i vykřesání čtvrté hvězdičky. Bohužel napoprvé jsem to nevěděl a při sledování zůstal střízlivý = víc než standard dát neumím. ()

tempus

Se Spoilery: Začátek je zajímavý a konec taky, (dokonce lepší a zajímavější ). Dějem mi to připomnělo béčkový Matrix bez zařazení do sci fi, pouze akční. Jen kdyby úsek v ČR nebyl tak strašný (James McAvoy neměl za žádných okolností nasedat do pendolina a vůbec s nim neměl padat) mohl bych dát velmi dobré 3*. A přesto, že jsem vědom zábavného pojetí, na odreagování, jsem odmítl žigulíka (jako lidi síť Matrix gen.1: Ráj), jedoucí souběžně s rozjetým pendolinem, jako správný nápad. Zajímavé komentáře: Brygmi, ()

Kaceris

Film je efektný, a je to dobrý akčný film, ktorý je vynikajúco herecky obsadený. Spracovanie filmu je taktiež dobré, ale niektoré scény mi hodili menší mindfuck, a potom som sa na chvíľku stratil. Ale herci to zachránili asi najviac ako sa dalo, preto 4 hviezdy. ()

herr_carter

Střílet kulkou za roh, no kdo to kdy viděl?!?!? Tady tak nějak asi začaly počátky Anželíniny anorexie, ovšem v tomto filmu to ještě nevadí a naopak jsou ty její šlachy ku prospěchu akční věci. Morgana Freemana jako záporáka jsem si taky nechal líbit, jen tomu McAvoyovi nějak pořád nemůžu přijít na chuť..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

NICOX

No tak trailer mě fakt dostal. Takže sem se brutálně těšila.. a stáhla si první kinorip, kterej existoval (takže kvalita velkej shit). V podstatě všechny akční momenty (nebo jejich části) jsou už v traileru. Takže film = trailer + upřesnění (celkem zajímavýho) příběhu + minimální množství vaty. Při Weslyho sólový vyvražďovačce se mi asi na minutu zastavil dech. James McAvoy a Angelina Jolie zahráli naprosto úžasně, já jim věřila každej pohyb, slovo, úsměv, tik... A že kulky prostřelej 10 lidi najednou, že lítaj za roh nebo tajná abeceda v látce? No a co? Je to jenom film. Btw Matrix mi to nepřipomnělo ani na sekundu. 85 % ()

hudryhudry

Stylová jednohubka, která se může chlubit nablýskaným vizuálním kabátem i skvělými herci. Dovoluji si tvrdit, že od natočení Transformers je to nejlepší akční film v našich kinech. Bekmambetov si vyhrává s každičkým záběrem a digitálně ho vylepšuje do absolutní dokonalosti. Nadupaná akce vám znemožňuje soustředit se na jednoduchoučký neoriginální scénář, který jak již bylo mnohokrát zmíněno, připomíná matrix ovládaný tkalcovským stavem ( :-D ). Fyzikální zákony jsou ve filmu také zdatně popírány, takže ohýbání trajektorie kulek nemá k Neovu uhýbání před výstřely příliš daleko... Co však všechny pobaví je "Pendolino akce", při níž nejen že Angelina stihne zrubat žigulíkem tuhle chloubu českých drah a pocuchat tak Klausův úsměv na jeho všudypřítomných portrétech, ale pro jistotu i shodit vlak do kaňonu, který by nám i ve Skalistých horách záviděli :-) Podobný nesmysl jako Alpy v XXX těsně za Prahou... Nicméně to je to, co Američana nepřekvapí a tuzemského diváka příjemně pobaví, takže škody způsobené jistými geodrafickými nepřesnostmi veškeré žádé :-) Co se týče hereckých výkonů tak Angelina je pořád ve formě (tzn. stále zatraceně sexy) a James McAvoy se také představuje ve vynikajicí herecké formě. Morgan Freeman je sázka na jistotu, i když ve filmu příliš prostoru nemá a nemůže tak plně rozvinout své herecké schopnosti. V celku tudíž velmi slušný film, který přinese i zajímavý zvrat, něco mu však chybí, a to je jeho poměrná "tuctovost" a neschopnost se nijak zářivě zapsat do filmové historie. 4* ()

DavidS.

Timur mě nedostal ani jednou ze svých Hlídek a nepřesvědčil mě ani tentokrát. Prvních pár minut jsem si dokonce říkal,že je to jen o trochu menší průser než třeba Sejmi je všechny. Pak jsem svůj názor trochu poupravil a přistoupil na scénáristickou hru, že někdo může mít pekelné reflexy jen proto, že zdědil rychle bijící srdce. Ale ať mi někdo proboha vysvětlí, proč akce nemůže být "jen" dobrá, efektní a drsná? Proč musí být i absurdní? Proč dobře rozjetou podívanou musí srazit na kolena pár záběrů, které nejsou z našeho světa nebo aspoň ze světa, který by se, byť vzdáleně, trochu blížil našim fyzikálním zákonům a představám a možném, nemožném a směšném. Velká škoda. Díky tomu je film paradoxně nejlepší v momentech, kdy někdo jen tak mele hubou nebo přes ni poctivě ručně dostává...A házení kulek se taky brzy okouká... ()

casioa....

Môžem povedať...že som čakal rozhodne niečo viac...trebárs ako Denna či Nočna hliadka...niečo...čo by malo nejaký hlbší....význam...."message in the bottle" :)) No bohužiaľ :)) či bohuvďaka?? Sám neviem...vlastne..a to je jedno :DD dostal som porciu..nadpriemernej akčnej zábavy...vôbec som sa nenudil..ale dosť ma šokovala krátka stopáž..chcelo by to aspom polhodku navyše... :D no-Bolo to "letné", ľahké...zábavné---v celku dobre natočené :)) ()

wikus

Najmä kvôli hereckému obsadeniu som od tohto filmu čakala niečo viac. Určité scény boli efektné a zaujímavé, ale ako celkom ma to nejako extra nezaujalo. Pre mna ďalší priemerný film roku 2008. ()

rozbris

Wesley Allean Gibson je účetní a ubožák co si bere prášky na uklidnění, aby neztratil nervy. Jednou ho najde kráska Fox [Angelina Jolie], která ho všechno naučí a udělá z něj nepřemožitelného zabijáka ve jménu Bratrstva. Wesley má zabít muže který prý zabil jeho otce, dozvídá se, že je to lež a že vlastně zabil svého pravého otce, tak se začne mstít Bratrstvu a tím jej pomstí. Úžasný film plný akce, napětí, a.....pěknýho pozadí Angeliny Jolie:-) Akorát mě trošku zaráží, když jeli sem do ČR na Moravu, Pendolino mám nějakou novou dráhu??? A kde je tady v ČR taková propast:-DDD Ani Macocha není tak hluboká, do takový jámy byste padali 14 dní, fakt jáma vetší než Ostrava....:-DDD Ale tento detail se dá vypustit a říci, že mě tento film velice zaujal a proto mu dávám plné hodnocení 5* ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (viac)

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (viac)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (viac)