Clona

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiálny text distribútora)

bednyo odpad!

Po prvej lakačke prišla nuda, od polovice som sa viac smial ako bál (ehm; bol to smiech zúfalstva) - všetko už videné a 10x prežuté. Keby som nebol v kine zadara, chcel by som prachy späť. ()

D.awi.d

Takový průměr, nenadchne a skoro ani neurazí.Ale je to strašně průhledné a někde od patnácté minuty tušíte, co se tady asi děje a od minuty dvacáté jste si jisti.No a pak je tu ta pointa, která je velmi, velmi vtipná (nechtěně, samozřejmě).Jen si představte, že to někomu vyprávíte a řeknete "no a pak se na konci zjistilo, že !SPOILER! ona mu seděla celou dobu na krku" KONEC SPOILERU) ()

Lichty

Clona má štěstí, že má v hlavní roli velesympatického Joshuu Jacksona, který trochu drží na uzdě příšerně hrající Rachael Taylor. Jinak se ale sází na stokrát omleté lekačky, příběh, který snad vymyslel nějaký automat na scénáře a kupodivu relativně slušně natočené hororové momenty. Vše zkrátka sedí na svém místě, ale příběh uplyne za svých pětaosmdesát minut bez jediné výraznější scény. A český dabing navíc zhatil celkem gradované finále geniální hláškou o "tvarožníku". Nutno slyšeti... ()

DjMetal

MNe sa to pacilo...Len mi tam chybal efekt rychlo pohybujucich sa duchov.Inak sa aj laknete, su tu nejake tie pasaze...Vcelku slusny horor.A ten koniec...,mna by to teda nastvalo..kuknite a uvidite. ()

Crazynka

Mám ráda horory a mám ráda Joshuu. Film se mi líbil, měl atmosféru, pár pěkných mrazivých a lekacích scén. Konec mě překvapil a dostal. Určitě se na něj podívám znovu. 70 % ()

dj_kure

Jediný film (kromě P.S: Miluji tě) u kterého jsem si v kině přibližně po 20ti minutách spokojeně pochrupoval. Ani mě tehdy ty peníze za lístek tolik nemrzeli, spalo se nám s kámošem fakt náramně i vzhledem k tomu ,že nás bylo v celém sále asi 4-6. Takže můžu s klidnym svědomím říct, že je to hodně podprůměrný horor s maximálně pomalým rozjezdem. Po shlédnutí na DVD doplňuju, že i s mega nudnym a utahanym koncem ()

Cortesz

Další americký remake nějaké japonské duchařské špičky, (který se téměř kompletně odehrává v Japonském Tokyu) který jsem neviděl a po shlédnutí ani nehodlám. Jako horor to funguje, je to natočené tak jak by mělo, je zde i pár lekaček, při kterých zamrazí v zádech, ale poněkud poskromnu. Závěrečná pointa zde je, ale že by mě dostala to se říct nedá, spíše průměr. Jediné co bych pochválil je herecké obsazení jenž se hemží seriálovými hvězdičkami, vyzvednout bych chtěl výkon Joshua Jackson, kterej je známej z jednoho teen seriálu a mám ho tak i zaškatulkovaného, ale zde předvedl, že už není ten teen boy, ale dospělej muž, není to samozřejmě žádný oscarový výkon, ale na horor je celkem zapamatovatelný, ale na více jak 2* to nestačí. ()

moniQe89

Taký mix Grudge a Kruh-u, v celom filme bol "až" jeden moment, kedy som pocítila náznak strachu,ale inak ma to vôbec neohúrilo. Fakt nič moc... ()

Bigfuckman

Klasická popcornová lekačka s nijak závratnými hereckými výkony. Na atmosféře přidává prostředí Japonska a pár vychytaných záběrů kamer na obličeje protagonistu. Mírná podoba s japonským hororem Nenávist nejde přehlédnout. ()

macetoma

Zajímavý psycho-horor plný duchařïny. Lekačky jsou docela emotivní a plní svůj účel. Takže sedněte v pozdní večer k obrazovce s mladou ženou a starým vínem, přikryjte se teplou dekou a můžete se krásně bát. Dávám 3 hvězdy, mám rád takovéto filmy. ()