Pomstím tvoju smrť

• Česko Pastýř (viac)
všetky plagáty

Zločinecká skupina zložená z bývalých členov amerických špeciálnych jednotiek sa chystá prepašovať z Mexika do Spojených štátov heroín v hodnote 35 miliónov dolárov. Bráni im v tom jediná vec – strážca hranice Jack Robideaux (Jean-Claude Van Damme), bývalý detektív neworleanského oddelenia vrážd, ktorý sleduje svoje vlastné ciele! Po smrti milovanej dcéry Kassie (Bianca Van Varenberg), ktorú zapríčinili práve pašované drogy, je totiž Jack rozhodnutý poriadne pozametať s každým, kto má s týmto špinavým kšeftom niečo spoločné – aj so samovražednými útočníkmi, sadistickými mučiteľmi a skorumpovanými úradníkmi na oboch stranách hranice. Nepozná zľutovanie a nepoľaví, kým nedostane všetkých členov gangu a a nezbaví svet čo i len matnej spomienky na nenásytný kartel prinášajúci „bielu smrť“... (TV Markíza)

petero

Po opätovnej spolupráci Isaaca Florentinea a Scotta Adkinsa z Undisputed II s najlepšou choreografiou bojových akčných scén od Ong-Baku, naviac ešte s Van Dammom v hlavnej úlohe som očakával návrat Belgičana opäť na výslnie ale nakoniec z toho vzišlo len ďalšie pozerateľné béčko. Po krčmovej bitke som mal síce pocit zadosťučinenia ako pri starých Seagalovkách, no takýchto márovačiek je tu málo. Van Damme je už dávno za zenitom no aj on tu predviedol niečo nové čo sa cení. Síce to už nie je ani zďaleka taká kinetika ako v Double Team alebo Knock Off ale stále mu to skáče a kope. Na druhej strane Scotta Adkinsa je v takomto béčku škoda pretože je viditeľne bojove zdatnejší a charizmy má na rozdávanie no tu dostal úlohu poskoka hlavného záporáka takže je využitý len minimálne. Film i keď si drží sympatický nadhľad sa nevyhol niektorým trápnym momentom ako je hneď v úvode tímový postup jednotiek alebo Jackove spomienky na smrť dcéry a tie prestrelky tiež bohvieako nechytia za srdce. ()

Xmilden

Je to potvrzeno. Hrůznostmi typu Teror ve vlaku nebo Street Fighter už Van Damme opravdu netrápí naše chuťové buňky. Zde předkládá JCVD takovou tu svou jistotu, která mě mile překvapila hlavně choreografií soubojů, jenž je na mnohem lepší úrovni než v poslední době u Seagala. Navíc se myslím stává z Van Damma i stále lepší herec. 45% ()

Jacinda

moc hezký, když fandíte těm skvělým agentům a jcvd vás akorát otravuje. scott atkins je prostě mega boží, zbytek filmu a jcvd ultratrapný ()

-OverLord-

Devadesátý léta jsou už dávno pryč, o tom žádná, a tak děda Van Damme natočí už jen sem tam nějakej dobrej filmek. Tenhle ale patří bohužel k těm horším, protože tohle je "vandammovský" béčko jako vyšitý a v půlce jsem usnul. Má mnohem lepší filmy, kultovní pecky, na který nedám dopustit ani dnes. Já ho mám rád. Díky aspoň za skvělej duel se Scottem Adkinsem! Na to jsem čekal dlouho. A Florentine by měl radši místo tohodle chrlit jedno Undisputed za druhým, protože ty mu sakra jdou. ()

mzss1

Tak Pastýř mě docela překvapil. Řadím ho jako dost dobrý film poslední doby s Van Dammem. Dobře podaný příběh - dost akce a hlavně soubojů. Souboj ve věznici nebo hlavní souboj s Adkinsnem byl perfektní. U mě 88% = **** ()

SeBig

Hodně libová pecka s JCVD a Scottem Adkisnem. Pár dobrých hlášek, vtipný Damme s králíkem a poslední fight Damme vs. Adkins nemá chybu! :-) ()

klerik

AŽ DO SMRTI a ZÁSTUPCA VELITEĽA boli príliš veľkým prekvapením, aby to tak pokračovalo aj ďalej. Napriek tomu je Pomstím tvoju smrť solídnym béčkom. Akurát, že je tu neskutočne nevyužitý poteniál (predovšetkým Scotta Adkinsa). Van Damme robí to, na čo stačí a prestrelky sú celkom v pohode, ale finálna bitka je natočená trochu trápne cez smiešne spomalené zábery (stále som presvedčený, že JCVD dokáže minimálne na kameru pôsobiť nebezpečnejšie). Scenár je zaujímavý tým, že ide o pohraničnú stráž, ale inak zabudnutý v deväťdesiatych rokoch. Na to, že to natočil Isaac Florentine (NEPORAZITEĽNÝ 2 a 3), sklamanie. Na úrovni PREBUDENEJ SMRTI. Nebyť filmov, ktoré som spomenul na začiatku, dal by som tri...____Na druhé pozretie sa mi to páčilo viac, dokonca som ocenil aj Adkinsove krátke výstupy... Šupnem tam tri... ()

korbitch22

škoda,jean claude je promě akční ikona,jako malej sem ho miloval a filmy sním sem hltal skoro každý den.proto sem byl sklamaný až nasratý když na nás vyblil skvosty typu:kontraband,totální heroinovou šílenost inferno,nejtragičtější film všech dob teror ve vlaku a opravdu odpornou elitu armády.ale já mu stále věřil,filmy jako peklo,zástupce velitele,probuzená smrt mi dávaly naději.třeba taková probuzená smrt je fakt třída.i jeho mini roličky ve skvělém francouzkém filmu narco,či tureckém sinavu mě ujišťovali že se jednou vráti ve skvělé formě.a vrátil!!!!film až do smrti byl naprostá bomba,kde van damme jako heroinový zkorumpovaný polda je nejlepší kdy byl.tak sem doufal že mu to vydrží,bohužel,film pastýř je jako neslané a nemastné filmy typu právě zástupce velitele.proto se za každou cenu snažim sehnat film J.C.V.D. který by měl být van dammovskou poslední věcí.dejte to někdo kurva do oběhu!!!!!!distribuční firmy u nás stojej za piču. ()

Yardak

Tento akční film mě celkem překvapil, neboť jsem se 90 minut slušně bavil. Sice to nespadá do žánru áčkových filmů, ale z typicky akčních průměrných snímků určitě nadprůměr. Florentine se na režisérské židličce neztratil, hlavně v soubojích. Van Damme, Adkins a bílý králíček, co víc chtít? :o) Z akčního žánru (a taky podle úrovní Van Dammových filmů) určitě lepší 3. 65 %. ()

jojinecko

Keď mám porovnávať posledné produkcie Jeana- Clauda so seagalovkami posledného obdobia, tak tieto dve sorty majú veľa vecí spoločných: nudné, stupidné, bez nápadu, hlavný hrdina hovorí zásadne pár viet za film atď... jediný rozdiel vidím v tom, že „belgičan“ neváži toľko čo priemerný slon (alebo Seagal ak chcete). Inak je to tá istá bieda, tie isté recyklované shity, ktoré tu boli milión krát s veľmi nepatrnými obmenami...Všetko ako tak zachraňuje posledný súboj a ten králik, ktorý bol široko-ďaleko najsympatickejším stvorením z tohto nepodarku... ()

honajz

Střihači by patřilo pazoury umlátit, a ty zbytečné zpomalovačky si pánové taky mohli odpustit. Moc akce se zde neodehraje, a když, tak je jednou natočena docela dobře, jindy poměrně mizerně. Děj nemá smysl komentovat, jde o vandammovskou jednodhubku, ale přesto - zločinci se chovají od začátku jako naprostí pitomci, a nebylo by nutné je ani honit po dálnici, stačilo by na ně párátko. Třeba je nenapadne se zamíchat mezi ty skutečné kněze a jeptišky a zdrhnout ven, ne, zůstanou v busu a nechají se postřílet. Van Damme se taky hloupě nechá chytit (což je mimochodem natočeno neuvěřitelně špatně). Navíc je to natočené za levno, celnici postavili někde na letišti, takže se člověk diví, proč autobus ta policejní auta prorazí, místo, aby je objel. A jako vždy spousta ukecaných scén, postav, jimž se nedá věřit, zdlouhavých a zdržovacích jízd, než dojde k nějaké akci, která se sem tam objeví jen tak narychlo, do počtu. Nelogické jednání postav jsem už zmiňoval? ()

Bauer

Já osobně mám herce Jean-Claude Van Damma velice rád a patří mězi mé oblíbené herce, protože Krvavý sport a nebo Kickboxer jsou filmy mého dětství a už od dětství mně filmy s ním bavili, takže je zcela pochopitelné, že na každý jeho nový film se těším. Obzvláště, když minulý rok mně velice nadchl snímek Až do smrti . The Shepherd: Border Patrol je mírným zklamáním, protože během prvních 60 minut není téměř žádná akce a od režiséra Isaaca Florentina , který má na kontě docela slušné akčnárny bych čekal něco mnohem adrenalinovějšího. Ale po hodině je akce vynahrazena závěrem filmu, kde je dokonce i znamenitý souboj mezi Van Dammem a borcem Scottem Adkinsonem. U soubojů bych se měl určitě pozastavit, protože jsou naprosto svkěle natočeny, jsou drsný a jejich choreografie je excelentní. Jean-Claude Van Damme v tomto filmu podává standartní výkon a ukazuje, že má na to, aby všem ukázal své výborné bojové umění. Pokud se Van Damme kouká na své filmy, tak může být na sebe pyšný jako krok urazil od jeho Teroru ve vlaku, až k tomuto snímku a já osobně věřím, že jednou se mu podaří takový comeback ze kterého většina bude vedle, ale možná jsem jen naivní. Každopádně bych to tomuto belgickému herci přál!!! ()

Lacike

Tento film to mal tažke. Po Undisputed 2 kazdy od dalsej spoluprace Adkinsa s Florentineom ocakaval film plny ultimativnych bitiek. Toho sme sa aj dockali vo filmoch, kde hral Adkins hlavnu ulohu, ale tu hral prim Van Damme a tak sa akcia musela prispôsobit jeho veku a forme, ktora uz mala daleko k vrcholu. Pokial to akceptujete, tak sa dockate solidneho akcneho filmu a v rámci toho, co tocil Van Damme v tom obdobi sa jedna o nadpriemer. V bitkach znova predviedol aj par narocnejsich chvatov. Najlepsia je bitka vo väznici, ktora pripomenie zlate Van Dammovske casy, ked bol kralom arenoviek. Bitka s Adkinsom je o nieco slabsia a Adkins sa evidentne kroti, aby Van Damme nevyzeral prilis blbo. Stale ale stoji za to. Zvysok akcie tvoria prestrelky. V tych Florentine nikdy neexceloval, takze su len taky akceptovatelny priemer. S vynimkou sceny s obrnenou Karosou, ktora pôsobi dost smiesne. No a nakoniec nieco k zapletke. Je celkom slusna, nenadchne ale ani nenudi. V tomto smere sklame len, ze zaporaci su zahraní dost nevyrazne vratane Adkinsa. Takze vysledok je taky viackrat pozeratelny akcny priemer s par vynikajucimi bitkami. 5/10. ()

GeusX

Nijak zajímavý akční videofilm. Alespoň, že tu je pár soubojů, kdy JCVD si trochu zakope. Ale to je vše. Vidět a zapomenout. Videoprůměr. 50% (viděno 2x) ()

Terva

Nejdřív jsem dal - odpad - , ale po třetím podívání ( TŘETÍM ), jsem se divil, proč mně ten film tak láká. Asi v tom bude nějaký háček. Zvyšuju na tři. ()

Ouwen

Popijím si u pultu Colu a kolem projde cápek. Sedne si, vypůjčí si druhou židli pro svého králíka. Přiseru se a položím mu otázku, zda by se mi nepředstavil. A tak mi ventiloval, co prožil posledních několik dní. Rozmlátil v baru pár dršek, ocitl se ve vězení, kde umlátil mukla a vystřílel celé jedno velké sídlo. Působí celkem i vtipně a zbytek hostů si k nám přisedl. Jenže se to tak táhlo a mne nebavilo poslouchat kecy místního chlupatýho. Za následek si nepamatuji jedinou scénku, které jsem byl svědkem. Souboje, fajn střílečky, Van Damme, Adkins, králík - zbytek odpad. ()

Marsik

** JCVD a Scott Adkins opět v jednom filmu, to je fajn. Ale oproti Assassination Games bylo tohle slabší. Některé akce stály za to, Adkinsovy kopy a bojové dovednosti oku lahodily, ale když film skončil, říkal jsem si, že nic moc. Ale JCVD je JCVD, takže jak už jsem jednou psal - nemohu hodnotit nízko. Navíc scéna v baru - jak sbije místní štamgasty, mě pobavila. Po druhém shlédnutí ubírám jednu hvězdičku. 65% ()