Válečníci z Atlantidy

• Veľká Británia Warlords of Atlantis (viac)

Při hledání Atlantidy se odvážní cestovatelé pustí do boje s mořskými příšerami, potlačí vzpouru a nakonec dorazí do metropole pod vodou, které vládnou mimozemšťani. (Netflix)

Anderton

Connor mal tieto dobrodružné výlety do stratených a neznámych krajín rád, ale Zeman či Harryhausen sa nikdy z neho nestal. Warlords of Atlantis sú spočiatku skôr guilty pleasure, potom prekvapivo zvážnejú a nakoniec ponúknu dvojité finále, pričom obe sekvencie boli celkom milým potešením pre oko. No a záverom to scenárista v dobrom slova zmysle zabil, taký čiernohumorný koniec som vážne nečakal. Len stále ide o priemer a na konci si poviete, prečo to radšej nenakrútil spomínaný Zeman. ()

Kryton

Film, který by měl být natočen o 20 let dříve a bavil by tak více. Nízkorozpočtové sci-fi béčko kombinuje klasické braky na téma mimozemšťané z jiných světů a cesta do jiných světů. Vrcholem smíchu jsou trikové sekvence příšer - slimákoještěr, velké želvy řvoucí jako pumy nebo papírová chobotnice. Do odpadu jsem to neposlal, protože jsem asi masochista a smál jsem se u tohoto braku. Hodnocení OST: Brak, brak, brak 2/10 ()

Pitryx

Tak jsem si to pustil víceméně z nostalgie a jako milou vzpomínku. Toto byl totiž můj první film, kde jsem se učil střih. Za každou cenu jsem ho chtěl nacpat jako druhý na VHS kazetu a chyběly asi dvě minuty. No, k filmu samotnému. Je to nehorázná ptákovina, ale kdysi dosti vzácnost. Triky na strašné úrovni, ale srandovní. I tato kopie byla s jednohlasným rychlo dabingem. Prostě hezká vzpomínka no. Ale už jsem se u toho tolik nebavil. A ještě si podovolím opsat zápis z mého soukromého filmového deníku. Ten je z 16.8.1999 a zní. Typický B snímek. Obludy zajímavé, leč trikově nedokonalé a příliš trikově průhledné. V ději pár h.m. Tématicky ojeté. Celkově má děj jakž takž spád. Sl.čas byl 8929 bez titulků. ()

Marek06

Tohle je první film s VHSkovým rychlodabingem, který jsem viděl. Je to škoda, že k němu neudělali poctivý dabing, protože i když je to béčko, jsou tu zajímavé příšery (nejlepší je obří chobotnice), pěkné prostředí Atlantidy a akční závěr. Efekty většinou nejsou moc dobré, děj je jednoduchý, ale to už k béčkovým filmům patří. Lepší 3*. ()

Karlos80

Sotva průměrné nízkoropočtové dobrodružné sci-fi béčko alespoň z mého nijak nezaujatého pohledu. Efekty (alá Godzilla) na rok 78' nejsou tak oslňující a zdrcující, pokud měli navodit hrůzostrašný dojem, tak působily místy spíš směšně, chápu ale že v patnácti má člověk na celou věc jiný názor. Nejlepší ze všech příšerek byla asi ta obrovská chobotnice, která celkem ještě celkem ušla. Příběh špatný nebyl, ale to bylo asi tak všecko, po geologické stránce naprostý blábol (ale sci-fi je scifi), celkově však, abych to shrnul, místy nezáživná, mdlá ale i tak trochu, bez patřičného náboje uspěchaná nuda. Tu ženskou roli, podle mě nadbytečnou, jsem nějak nepochopil k čemu tu vůbec byla a proč nakonec zůstala...Kulisy potopeného města i kostýmy mě tady v tomto případě vůbec nedostali..Celkově tedy nic moc, čekal jsem, nabuzen Atlantídou z roku 61', něco lepšího...Z nostalgie za 2* jinak by to bylo ještě horší. Podobné filmy: Dvě starší věci od Connora - People That Time Forgot a Land That Time Forgot, a dále 20000 Leagues Under the Sea, Mysterious Island atd.. ()

• Natáčení začalo 5. září 1977 a skončilo 13. ledna 1978. Velké množství záběrů bylo natočeno na ostrově Gozo. Dále se natáčelo v ateliérech Pinewood Studios ve Velké Británii. (Marek06)