Maigret

Maigret na dovolenke (E18)

(epizóda)
  • Česko Maigret na dovolené (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Belgicko / Francúzsko / Švajčiarsko, 1995, 1 h 35 min

Komisár Maigret je na dovolenke u príbuzných v Belgicku. Jeho žena musí ísť do nemocnice a tak namiesto prechádzok chodí na návštevy do nemocnice. Tu  po autonehode umiera mladé dievča, ktoré je v jeden deň nájdené zavraždené. Maigret cíti, že s miestnym doktorom, jeho domom a manželkou nie je niečo v poriadku. Neskôr sa jeho podozrenia potvrdia, keď mu rádová sestra prezradí veľmi podozrivé udalosti... (RTVS)

gudaulin

Nemá valný smysl známkovat a psát komentáře na jednotlivé filmy televizního cyklu dnes už přibližně 60 dílné série, kde hlavní roli ztvárnil Bruno Cremer. Viděl jsem šest filmů a přestože se na natáčení podíleli různí tvůrci, snímky si ve výsledku byly velmi podobné. Není to žádná velká filmařina, jen šedivý televizní průměr, který nenadchne ani neurazí. Bruno Cremer je zkušený charakterní herec a svého komisaře zahrál přesvědčivě. Když nic jiného, pak atmosféra počátku padesátých let je zobrazena důvěryhodně. Celkový dojem 50 %. ()

filmmovier

Můj oblíbený případ. Opět skvěle a krásně zfilmováno, atmosféra a herecké výkony opět na jedničku, ale příběhově je to i tak jeden ze slabších dílů, ovšem stále nadprůměr. Klasická retro detektivka, která jistě potěší nejednoho diváka. 75%. ()

Snorlax

Maigret je se ženou u jejích příbuzných v Belgii. Když je paní Maigretová v nemocnici, pouští se její manžel do vyšetřování. V cuku letu odhalí pachatele a po zbytek filmu se to tomu darebákovi snaží dokázat. Takže tentokrát je Maigret zarputilý a naštvaný. ()