Maigret

Maigret a Saint-Fiacre (E19)

(epizóda)
  • Česko Maigret a Saint-Fiacre (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Francúzsko / Belgicko / Švajčiarsko, 1995, 1 h 24 min

Komisař Maigret se vydá s manželkou do své rodné vesnice Saint-Fiacre, protože mu anonym oznamuje, že v tamějším kostele bude během bohoslužby spáchán zločin. Maigret se vrací do krajiny svého dětství, v tamním kostele jako chlapec ministroval. Ve vesnici Maigreta srdečně přivítá jeho stará známá, hraběnka Saint-Fiacre. Maigretův otec býval správcem na zámku a Maigret měl po něm místo převzít, ale odešel a začal svou kariéru u policie. Během ranní mše skutečně dojde k tragédii, hraběnka Saint-Fiacre se náhle zhroutí a zemře. Maigret se ujme vyšetřování její smrti, i když vše nasvědčuje tomu, že hraběnka zemřela přirozenou smrtí, už dlouho trpěla srdeční slabostí. Co způsobilo náhlý hraběnčin srdeční záchvat? Během mše našla ve své modlitební knížce lístek, na kterém stál osudový vzkaz. (Česká televize)

filmmovier

Opět jeden z nejlepších dílů a i tento je v rámci celého cyklu rozhodně za plný počet. Saint-Fiacre je jeden z nejzajímavějších případů i co se týče Simenonových předloh, takže je super, že to nezkazili. Ostatně není moc co, tahle série je prostě zárukou kvality. Tradičně výborný Bruno Cremer, pohled do Maigretovy minulosti, nádherné prostředí malé vesnice a zámku a tradičně silný psychologický pohled do duše jednotlivých aktérů, tentokrát více, než doposud. Prostě vynikající záležitost. ()

klúčik

Tento príbeh je známi.  Ja ho poznám z filmu s Jeanom Gabenom, v rozhlase v hlavnej postave s Josefom Vinklářom a na Slovensku s  Leopoldom  Haverlom ..    Tento diel hodnotím  65%.. ()

mosem

I když zpracování s Gabinem (nejen v tomto díle) má některé přednosti, hlavní postava v podání Bruno Cremera se mně svojí civilností líbí víc. V tomto díle i díky přítomnosti a jednomu z výraznějších vstupů jeho manželky. Opět příjemný díl. ()