Animovaná komedie vypráví o čtveřici kamarádů a jejich cestě za štěstím. Roy Arnie, Odd, Gaz a Flea pracují pro ruský cirkus, jehož největší atrakcí je slon Jimmy, udržovaný ve stavu euforie koktejlem z drog.

Roy Arnie však sní o tom, že jednoho dne bude mít vlastní cirkus a ostatním tvrdí, že klíčem k jeho uskutečnění je právě Jimmy. V den premiéry však slon uteče a začíná zběsilá jízda v jeho stopách. Najednou chce každý z Jimmyho něco mít. Chtějí ho chytit ochránci zvířat, dvojice Marius a Bettina mají vlastní záměry stejně jako parta skotských lovců, pro něž skolit slona rovná se zaplatit dluhy. Jimmyho jedinou šancí je laskavý los, s nímž se cestou spřátelí. Norsko-britský film natočil režisér Christopher Nielsen. (fantomas19)

Šípek

Toto je jedním slovem úlet. Animovaná pohádka hadr. Ani se film nepokoušejte sledovat ve stavu střízlivém, nebude se vám na něm líbit prostá animace, přemíra postav, řada stupidních vulgárních dialogů a jiných filmařských nešvarů. Pokud se ovšem naladíte na správnou vlnu, odhalíte řadu humorných momentů příběhu, který graduje zejména při setkání sjetého slona a přátelského losa s řadou podivných lidských postav, opilých lovců, laponských motorkářů a pochybných ochránců zvířat. A vám nakonec nezbývá než ohodnotit morální kvality snímku... ()

Rudyamon

Neskutečně drsný animák. Jednak spoustou sprostých slov a nechutných hlášek („Jen proto, že jsem dostal hovno prachy, budu uklízet sračky?“), a jednak dost neohrabanou „kreaturní“ animací. Dá se na tom pobavit, pokud si před shlédnutím dáte pár panáků, svět vás bude neskonale štvát a budete mít chuť jen tak si zajít mezi lidi a rozkopat pár držek. Pak si ale uvědomíte, že byste se mohli vrátit domů s rozbitou držkou vy, dáte pár dalších panáků a pustíte si tuto děsivou historii o partě chlápků, kteří jdou zachraňovat slona feťáka. Jo, pak se asi pobavíte... 3 hvězdičky - 50%. ()

Milda003

Film plný zábavných scének, hlášek, sprostých slov a zajímavým nápadem na scénář. Ale dalo by se říct, že film opravdu ocení jen pět lidí z deseti. ()

Hatred

Parádní úchylně animovaný nářez, který se s ničím nesere. Vystupuje jeden zubožený slon, parta kriminálních živlů, která se o něj svérázným způsobem stará a trousí jednu hlášku za druhou, VW narvaný kryptofašistickýma ochráncema zvířat co nesmějí souložit, trojice fanatických laponských bikerů, los a kvarteto pakistanofobních norských lovců. Tenhle mix rozhodně není pro každého, ale pokud vám sedne, budete se bavit od začátku do konce. A má to i povedený český dabing. ()

FandaF

Další film (animák pro dospělé) s rozporuplným hodnocením... Každopádně myslím, že to nebylo zas až tak špatné. Ano souhlasím, že kvalita zpracování mohla být značně lepší. Nicméně já jsem se dobře bavil. Příběh je originál a ubíhá svižně. Skvěle ho okoření dobrý český dabing. Vulgární dialogy jsou místy docela peprné, ale to k tomu prostě patří. Feťáci asi nikdy nebudou mluvit bez nadávek. Takže doporučuju, pokud jste citliví na vulgarismy, tak se na to raději nedívejte a ostatní hurá do toho, je to příjemná oddychovka. ()

Netinka odpad!

Dlouho jsem nezažila hodinu a půl absolutně promrhanýho času. Děj o ničem a slon se zašitým Pikem v zadku...:D V celém filmu byla jedna vtipnější scéna, nad kterou jsem se pousmála. Možná zpracování postav by zasloužilo trošku soucitu, ale ten v tomhle případě nemám. ()

K.e.a.n.e.80

Free Jimmy je animovaná komedie. To ano, ale v žádném případě to není pohádka. On příběh, který se točí kolem vystřílenýho slona to už tak nějak naznačuje. Animace mi vůbec nevadila, hláškuje se dost a a pár momentů mě sakra rozesmálo. Já se bavil. ()

Bulywif

Tohle je naturální pecka. Prefektní parodie pánů tvorvstva a našich postojů ke zvířatům. Ono to totiž není udělané podlézavě, líbivě a ctnostně, ale surově, pěkně špinavě a pořádně nepříjemně. Realita ad absurdum co se obouvá v plné palbě do všech povahových etxrémů a ukazuje prostou věc, totiž že blb je blb, pokrytec je pokrytec etc., seč může blábolit všeliké bláboly a hrát si na cokoli a dokonce za to i bojovat. Pak se není co divit, že je film v morých číslech, potrefených hus vyrobí tento svěží, studený a zatuchlinou nasáklý severní vítr víc než dost. Že se tam mluví sprostě? Mluví no a co jako? Že to nemá děj a je že je to nuda? Po všem a havně tom co ve finále udělal ten los (btw. pokaždé když se objeví na scéně tak to stojí za to) jsem ten "žádnej děj" musel pořádně dlouho vydejchávat. A kdo chce komerční tupý krávoviny plný zpěvu, tanečků, duhy a retardovaných sněhuláků, ať se tomuhle vyhne obloukem a jde radši rovnou na něco od Disneyho. Ten ho snad plně intelektuálně uspokojí, zahřeje u srdíčka a navíc tím ušetří nervy všem. Podtrženo sečteno, skvělá záležitost. ()