Číslo 9

všetky plagáty

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Promluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Stejnojmenná jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu. (oficiálny text distribútora)

SoolenJV

Po stránce zápletky ne zrovna převratné, ale i přes to zábavné a nádherně zpracované sci-fi dobrodružství. Vizuální stránka je neskutečná, není to typicky veselý, optimistický svět jako ve filmech od Pixaru. Tenhle je zašlý, špinavý a umírá se tady (!). Též zvuková stránka hodně pomáhá vytvářet atmosféru. ()

Scratt

Už dříve jsem viděl kraťas 9, takže zápletka, která z něj do jisté míry vychází, mě příliš nepřekvapila. To co z Čísla 9 dělá něco zvláštního je jeho unikátní vizuální pojetí postapokalyptického světa. Chmurnou atmosféru celého filmu navíc dokresluje povedený hudební doprovod. Sečteno a podtrženo Číslo 9 je velice originální animovaný pohled do budoucnosti, který by s lepším scénářem mohl atakovat hodnocení nejvyšší. Takto je to čistých 80%. ()

okkac

Sympatický animák, který je bohužel trochu krátký a tak nedokáže plně rozvinout ten skvělý apokalyptický svět, ve kterém se odehrává. A hlavně je příjemné vidět, že není až tak pro děti a je více orientován na dospělé. Chtělo by to pokračování. ()

Mylouch

Animované akční drama o možnostech a nástrahách individuální a kolektivní volby devíti Čísel v prostředí existenčního strachu v postapokalyptickém světě. Vrcholná invenčnost - scénář, prostředí, postavy, textury, animace, efekty, akce, zvuky, ♫ hudba a hlavně práce s emocemi (viz Mr.Elmo -"Dvojce by se to určitě líbilo") - strach, přátelství, odpovědnost. Výborné české znění - Martin Kot. Tohle je pro mě přes drobné nedostatky budoucnost animovaného filmu. ()

stOKYi

Pre mňa najlepšia rozprávka za posledné roky. Možno by sa to ani nemalo nazývať rozprávka. Skôr mi to prišlo ako taký kreslený terminátor :)) ()

panMartin

Celovečerní debut se režiséru Ackerovi rozhodně povedl. Výborný a tak trochu jiný animák. Film je zajímavý hlavně po výtvarné stránce. Mně se právě líbil tou temnou atmosférou, která pronikala zničeným světem. S velkolepou hudbou, skvěle propracovaným dějem, naprosto krásně vyrýsovanými postavami to dává dohromady skvělý filmový zážitek. Mohlo by to být delší. ()

Hafran

Pro mě velké zklamání. Obrovský potenciál byl utopen ve špatném scénáři, a slibná grafika v postapokalyptickém klišé. Sice ukazuje akčnější a myšlenkově hlubší cestu, kudy by se mohli animáče ubírat, ale to spíše v trailerech. Výsledek nenadchne, příznivce animáču ale ani neurazí. ()

Doudis19

Výborná netradyčně animovaná sci-fi. Přes všechny komentáře NENUDÍ, a ona netradyční animace opravdu povedeně vykresluje postapokaliptickou krajinu. Veškerá monstra jsou pořádně děsivá, strhující zvuk ruku v ruce s dynamickým střihem, dodává akčním sekvencím šmrnc a že akce je požehnaně. I přes všechen ten duchovní patos ke konci, se mi dostalo víc nežli jsem čekal.. ()

chelseaman22

Pohádka pro dospělé doplněná skvělým grafickým zpracováním. Opět je tu motiv budoucnosti planety Země. Snímek poukazuje na sebedestruktivnost lidské rasy. Příběh byl strhující, film mne zaujal. 68% ()

Estrellita

Číslo 9 je zvláštní film. Na mě působí dost depresivně a od začátku do konce ho provází pocity úzkosti a smutku, možná proto, že nepochopitelný a zároveň až děsivě reálný svět uvnitř filmu je jednou z možných budoucností světa našeho. Pokud nedokážeme vyzvat zbytky lidskosti, které ještě někde existují, reálně hrozí vymizení života jako takového - a já děkuji panu Ackerovi, že nám to touto formou připomněl. ()

4ct10n

Výborná stylizace a zpracování postapo světa. Je vidět že animace postav autorům nejde, tak jako hadrových panáčků a proto zde skoro vůbec nejsou a jediná postava (vědec) nestojí za nic, ale zbytek je přesto velmi strhující a akce jsou dynamické a dobře se na to všechno kouká. Škoda krátké stopáže, kde si ani divak nestačí udělat obrázek, o co vlastně v tomhle tajuplném světě jde. ()

JimmyII

Tenhle komorní a přesto epický příběh mě naprosto dostal jak technickou, tak dějovou stránkou. Silný příběh má pochuť nebezpečně blízké reality i nádech minulosti - to jak připomíná nacistické Německo, kdyby vyhrálo válku. A celá záchrana existence svého pytlovinového druhu je o to silnější, že nikdo neví, co bude na konci, když lidstvu definitivně odzvonilo a na celém světě zbyly jen tihle rozkošní panáčci. Po technické stránce pak není co vytknout, dechberoucí animace je doprovázená velkolepou hudbou. A scéna s návratem velkého robota byla spektakulární! ()

st.jim

Je to absolutně totožné jako u Koralíny a svět za tajnými dveřmi. Částečně nadšen a částečně zklamán. Nádherně natočeno a vypulírováno do posledního grafického detailu. Také komorní a tajemná atmosféra prostředí zdvihá film nahoru. Bohužel to, co dalece zaostává a podráží mu nohy je příběh...... chudý nezáživný s ohranými dialogy :-( ale jinak celkem pěkná podívaná.......A borec na konec je číslo 8 - magnetický feťáááák, tak mě totálně odrovnal :-D ()

markuc

Ten kratkometrazni snimek jsem nevidel a ani si s nim nehodlam "kazit" dojem z filmu (protoze jsem hodnekrat cetl, ze film neni lepsi nez tento starsi snimek). Me se film libil, netradicne natoceny postapokaliyticky pribeh, pekna animace (narozdil od Up mi prisla i zajimavejsi, protoze byla originalnejsi) a pribeh byl napinavy az do konce (i kdyz ten "zvrat" na konci nemusel byt, to je az moc klisovite). ()