Číslo 9

všetky plagáty

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Promluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Stejnojmenná jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu. (oficiálny text distribútora)

ilemas

Nikdy mě tenhle animák s hadrovýma panákama nelákal. Nádherná vizuální akční podívaná s nic moc dějem, která mě nakonec dostala. Velice zvláštní film, při kterém jsem nic neprožíval, nic necítil a přesto se líbil. Pro fandy sci-fi, ostatním se to asi líbit nebude. ()

easaque

nápaditý film, co se týče provedení postaviček, ale jinak nijak vyjímečný a původní krátký film měl mnohem výraznější atmosféru. Ale zase na druhou stranu je tu víc vysvětleno, takže líp proniknete do děje. Obrazové a zvukové stránce se nedá nic vytknout, tak komu to stačí, tak si užije. Pro mě jen slabší 3hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

honajz2

Vizuálně je to moc povedené, o tom žádná, taky se mi líbí ten nápad s hadrovými panáčky, ale co ten zbytek? Hrozně nudná výprava, špatně vykreslené postavy, které existují protože existují, člověk se o nich nic víc nedozví a díky tomu si k nim nemůže vytvořit nějaké sympatie. Chybí tu i nějaký emotivní moment, kromě toho finále to bylo prostě celé bezemoční. Nejhorší na tom filmu však jsou ty naprosto nepřirozené a těžko uvěřitelné dialogy, všichni se tu baví, jak z nějaké levné počítačové hry (schválně píšu levné, protože i ty propracovanější mají uvěřitelnější dialogy). Je to promrhaný potenciál a ten film mě dost zklamal. 2* ()

M.i.k.e

původní krátkometrážní film sem neviděl,tudíž sem se na 9ku těšil hlavně díky traileru a musím říct,že zklamán nejsem.Vynikající animace do posledního detailu ztvárněného "postapokalyptického" světa a velmi slušný animák pro dospělé.Dost možná díky tomu,že sem původní devítku neviděl,nepřišel mi děj až tolilk roztahaný a celkem solidně sem se bavil po celou dobu (byť se z Devítky dalo jistě vyždímat trochu víc)...70% ()

Jango_Fett

Velice zajímavé a chytlavé, graficky provedené na jedničku. Bohužel to shazuje konec. Čekal jsem od panáků celou dobu větší poslání než to, co bylo předvedeno na konci. Nechci tu spoilerovat, takže si to raději shlédněte sami. A pohádka pro děti to opravdu není, to jen pro ty, co by to chtěli pouštět svým ratolestem :D. ()

kombajn

Původní krátký film jsem neviděl. Graficky je to na 5*, ale bohužel i přesto, že na bonusovém materiálu všichni upouštějí do textilu, jak je to všechno úžasné, děj je plytký. Kombinace pohádky, hororu, skvělé animace a dějové prázdnoty je bohužel jen nemastným neslaným mixem. ()

Vyhy

Co na to říci? Líbilo se mi to. Ne, že by mě to posadilo na zadek, ale byl jsem spokojen. Krásná odreagovačka, sice krátká, ale plná efektů a krásné animace. Příběhově slabší, ale to mi nějak zásadně nevadilo. ()

rakovnik

Vizuálně velmi krásně animovaný film, který ale námětem a scénáristicky nepřináší téměř nic. Na začátku je sice spousta otazníků a tajemství, která postupně sympatičtí hrdinové odhalují, díváme se na to, jak se děj láme, ale přesto víme, jak to všechno dopadne. Bez té propracované animace se jedná jen o jeden z řady postapokalyptických filmů. ()

MrPierc

Příběh sice není nijak originální, ale stylizace je perfektní. Postavičky se postupem času ve filmu čím dál více líbí a tvoří mezi sebou velký vztah - začnou táhnout za jeden provaz. Postapokaliptický styl je moc pěkný a nejvíce se mi líbilo, že každá postavička měla jiné vlastnosti a charakter jako např. jednooký, dvojčata, holka atd. Nejlepší z filmu je ozvučení - dodává filmu velmi dobrý zvuk :-) ()

Tomik12345

Tak příběh průměrnej, hodně mi to přípomínalo Terminátora, jak píše Djkoma, trochu Válku světů a nějak mi to přípomíná spoustu počítačových her...nicméně vizuální stránka věci a animace samotná je skvělá, takže především díky ní dávám 4*. Drsné akční sci - fi v animované podobě, no viděli jste to někdy? ;-) ()

Nautila

Bylo to milé, ale vcelku průměrné. Animace je jak z počítačové hry, prostředí mi taky připomělo dvojku Half-life, šmahnutou Wolfenstainem 3 (nic jiného jsem totiž skoro nehrála) a nepřátelé byli jak z Války světů. Hrdinovo chování si zaslouží pár facek, ostatní postavy jsou hluché a tisíkrát viděné. Nevím, jak by to bavilo děti, ale vzhledem k hlouposti a naivitě celého snímku asi více, než mě. Přesto vcelku slušná oddechovka, když zrovna není do čeho píchnout. ()

Petoss1

Apokaliptický svet v ktorom žiju bábky a stroje. Musím uznať dobrý nápad. Prostredie je fajn, temné, mŕtve a aj to značí, že pre najmenších tento animák nebude. Vražďiace monštrá sú dizajnovo prepracované, len ma akosi udivuje, že ich stvoritelia sa nápadne ponášajú na "nacistov" a je to zrejmé už aj z vlajok. No, Američania s takýmito prejavmi asi nikdy neprestanú. 60% ()

WoWoW

Velice strhující atmosféra z postapokaliptické budoucnosti a ohromě se mi líbilo grafické zpracování. Je ovšem fakt, že po dialogové stránce byl scénář opravdu chatrný a postavičky určitě nemuseli dabovat takový herci jako Wood nebo Plummer, ale stačili mnohem neznámější. Na druhou stranu něco tenhle film prodat muselo a jména slavných herců jako dabérů fungují dobře. ()

Tsukikage

Nádherný film, realistická animace děsivé války. Po tom, coi jsem film viděl, jsem nemohl asi tak pět hodin nic dělat, tak mě film zasáhl. Neustále jsem vzpomínal a přehrával si strhující momenty, kterých zrovna málo nebylo. Jsem opravdu rád, že mi to bylo dovoleno vidět. ()

snob

Animace úžasná. To beze sporu. Člověk by se až otřepal radostí. Jen co se ale člověk dotřepe radostí, zbyde prázdnota. Krásná animace doplněná průměrným, až snad podprůměrným příběhem. Takový příběh nedokáže vtáhnout. Jen postává v koutě s cigaretou, občas si znuděně odplivne a nechává se omývat vlnami neuvěřitelného ztvárnění. Můj verdikt - neuvěřitelně ztvárněná nuda, která někdy dost nepěkně vybuchne. Víc takových animací, ale když už si s tím animováním dají takovou práci, mohli by si také zaplatit lepšího scénáristu. Finanční prostředky jim určitě nescházejí. ()

TomikZlesa

Animáky moc nemusím, ale tady mě celkem zaujalo zpracování a vzhled postav. Vůbec mi tenhle film nepřipomínal Terminatora 4 nene :), akorát místo lidského odporu byly v hlavní roli ptlíčky s očima. Hrdinské řeči se daly přehlídnou a vlastně jich bylo málo. Film mi sice díru do hlavy neudělal, ale líbil se mi. Krátka stopáž taky hraje ve prospěch filmu. ()

Wladi.mir

Opět kouzelné postavičky ve stylu Tima Burtona. Shane Acker může být na svůj debut hodně hrdý, sám jsem zvědav na jeho nové filmy. Takže čílo 9 (devítka) je skvěle udělané dílo opět trefené mě do noty. Fantasy, které poslední dobou můžu, navíc sci-fi, které miluju už dlouho a nakonec dobrodružství. Za shlédnutí určitě stojí a je jen škoda, že tento sci-fi snímek rychle uteče. ()