Reklama

Reklama

Keď si rodičia nevedia rady s problémovými tínedžermi, pošlú ich do nápravného zariadenia na Fidži. Výchovný tábor je však v skutočnosti väzením, z ktorého sa nedá utiecť. Steny, ktoré by deti oddeľovali od okolitého sveta, nie sú potrebné, keďže ostrov sa nachádza uprostred Pacifiku. Väzni sú neustále monitorovaní pomocou senzorov a prežívajú krutý teror v rajskej prírode. Dr. Norman Hail, ktorý je vedúcim tábora, spolu so svojimi pomocníkmi vypracovali dokonalý systém šikanovania, v ktorom nechýba brutálne násilie, vymývanie mozgov, ba dokonca ani sexuálne zneužívanie. (TV JOJ)

(viac)

Recenzie (148)

gumli 

všetky recenzie používateľa

Nebolo to až také zlé,vlastne celkom zaujímavé.Akurát čo tam mohlo stať na tom filme 14 miliónov dolárov,to naozaj neviem.Film je vraj založený na pravdivom základe.No,môže byť.Mne je jasné,že je potrebné,aby boli nejaké takéto zariadenia na prevýchovu mladých nespratníkov,ale musia byť kontrolované vládou.Ako môže rodič zveriť na rok alebo na dva dieťa nejakému pošukovi,to neviem pochopiť.A ešte mu za to platiť veľké prachy.No ale v USA je všetko možné.Veď tam už pomaly každý tretí človek potrebuje cvokára.Aká je to prevýchova,keď tam znásilňujú dievčatá,ponižujú ich,tlčú hlava nehlava.A ako to môže vláda takéto niečo dovoliť,to mi už rozum zastáva.Ja viem že tie detí boli zlé,niektoré až veľmi zlé.Ja sa ich nezastávam,ale od 80.rokov 20.storočia už v takýchto súkromných táboroch vraj prišlo o život vyše 40 detí.Ja by som osobne nezveril takýmto debilom ani zdochnutého potkana,aj keby mali 10 diplomov z psychiatrie a psychológie.Pre niekoho to bude zaujímavé,pre niekoho nuda. DODATOK:Len pre zaujímavosť čo som zistil na nete. V USA to dokonca môže nariadiť aj súdna moc.A rodič musí cvakať.Cena za pobyt je od 400-3 500 dolárov za mesiac.Súhlas mladistvého netreba,len oboch rodičov,ale len v prípade že ho tam nepošle súdna moc.Dokázaný počet úmrti je 31 detí od roku 1983 od otvorenia prvých takýchto táborov v Georgii a Oklahome.Na Floride 1.júna 2006 takýto kemp zrušil guvernér Jeb Bush.Kemp sa volal Panama City a inštruktor tam zabil 14-ročného chlapca Martina Lee Andersona.Podľa zákona 18 USC § 4046 to môže aj nariadiť súd.Takže nie je to nič iné len biznis.Cvokár začne podnikať,otvorí si takýto kemp,najme si niekoľko dementných inštruktorov,nájde si zopár známych sudcov,a podniká len tak hučí. V Kanade je to povolené len so súhlasom dieťaťa,ináč je to zakázané. Na novom Zelande po 10.rokoch takéto kempy zakázali,asi vedeli prečo. ()

Nautila 

všetky recenzie používateľa

Z tohoto námětu šlo vytřískat mnohem více, jak po stránce brutalit, tak po stránce psychologie a děje. Takhle je to celé takové vlažné a chladné. Herci tak nějak hrajou, ať to maj za sebou, ale o nějakém utrpení postav se nedá mluvit. U takovýchto filmů je sice vždy jasné, kam to povede, ale cesta k výsledku mohla být rozhodně zajímavější. ()

Reklama

mab 

všetky recenzie používateľa

Mně to nepřipadlo ani uhozené, ani přehnané. Faktem je, že do těchto táborů putovali konfliktní dítka, naprosto neschopná kázně a sebekontroly či jen úcty k autoritám, skvělý to výsledek západního pojetí výchovy dětí, kde dítě je bůh a jediná výchova je že, se dítě uplácí hodnotnými dárky a přemlouvá, jestli by nechtělo být chvilku hodné. Výukový program, kdy člověk čelí svým problémům je také správný pohled, byť ta forma, kdy ostatní táborníci slovně napadají čelícího už je na hraně. Převýchova prací je také standardní prostředek, který rozhodně neuškodí. Čili, tohle mi přišlo reálné a pokud to mělo ukázat na to, jak se takové tábory dokázávaly zvrátit, mělo to být daleko ostřejší. ()

tom88 

všetky recenzie používateľa

Nie je to tragédia, no ani žiadna pamätihodnosť. Každopádne by sa dalo na tomto materiáli viac popracovať, potenciál tam aj bol. Spracovanie je však veľmi priemerné. Určité momenty trocha nelogické a nedomyslené. Záver klasický, žiadna originalita. Réžia aj herci taký chabý priemer. Ale 2* sú málo, takže priemerné 3*. 50% ()

Radiq 

všetky recenzie používateľa

Samej nepravděpodobnej charakter tam byl. Třeba jak ti stávající pacoši byli vůči těm novejm jak na hajzly, když kdysi v tom byli sami. Měli všichni spáchat protestní sebevraždu, aby z toho ta polepšovnická firma měla průser a měli by klid. Věčný klid. Taky se mi nezdála ta lokace na Fidži. A vůbec všechno tam bylo trochu uhozený a přehnaný. A známe ty kecy, že je to podle skutečné události. Podle skutečnosti je určitě jenom jedna titěrná myšlenka a všechno ostatní je domyšlený. Byla to pitomost. Sympaticky tam na mě působil jenom Gregory Smith. ()

Galéria (10)

Zaujímavosti (5)

  • Na jednom snímku prezentace Dr. Haila (Peter Stormare) na semináři v L. A. je možné vidět slovo "Responsability". Takové slovo ale neexistuje, jeho správné znění je "Responsibility", v překladu "Zodpovědnost". (Cheeker)
  • Zkratka "ASAP", kterou nosí "účastníci tábora" na tričkách ve filmu, znamená Advanced Serenity Achievement Program, tedy Moderní program pro dosažení klidu. Ve skutečnosti ji můžeme přeložit i jako "Jakmile to bude možné", což ukazuje touhu tábor co nejrychleji opustit. (Cheeker)

Reklama

Reklama