Vinou tragické nehody v dětství se život půvabné Laury proměnil v jeden dlouhý sen. Nebo spíše v noční můru. A ne náhodou se jí přezdívá „spící kráska“. Laura totiž trpí parasomnií, vzácnou spánkovou poruchou, kvůli níž v podstatě téměř neustále spí a probouzí se jen občas a na velmi krátkou dobu. I přesto se ale do její spanilé tváře zamiluje student umění Danny, kterému dívčina krása doslova učaruje. Bohužel ale není sám, kdo si dělá na dívku zálusk. A jeho sok je možná až příliš těžký soupeř. Leží ve vedlejším nemocničním pokoji, jmenuje se Byron Volpe a je to psychopatický masový vrah s nadlidskými hypnotizérskými schopnostmi. A je víc než pravděpodobné, že právě jeho přispěním je Laura stále ve stavu, v jakém je. Dannymu je jasné, že musí něco udělat, cokoli, čím se dívka dostane z moci šílence, kterému se zalíbilo v jejích snech. Ale jak to provést? A je Danny připraven čelit Volpeově nenávistné odvetě? Odpovědi přicházejí s romantickým hororovým thrillerem režiséra a scenáristy Williama Maloneho. (oficiálny text distribútora)

Faustka

Romantikům: Temné stíny háv svůj rozprostřely, dívka spanilá sní dál svůj sen. O zářících očích jinocha šlechetného, jenž uhranut byl krásou nevinnou, kterou lstivostí do tenat zapomnění, vlákal obávaný vládce myšlenek. Drsňákům: Voblbnutej jeliman Danny by rád vojel číču Lauru, páč mu příde jako celkem dostupný zboží, když je furt v limbu. Jenže už po ní slintá nadrženej úchyl-knihožrout Byron Volpe (moudra černé magie v pošahárně nenajde), protože skrz Lauru chystá těm, co dost nehoněj vědomosti hnusně krvavou pomstu. ()

SOLOM.

Byl jsem docela zvědavý na tento kousek a to nejen proto, že se v něm objevil Jeffrey Combs. Filmy točící se okolo hypnózy se mi celkem líbí, ale tady jsem se povětšinu filmu dost nudil a to myslím doslova. Popravdě jsem si jej musel dopustit až na čtvrtý pokus. Herečka Cherilyn Wilson je sice pohledná děva a to její „umývání“ jsem Purcellovi záviděl, jenže některé dialogy byl tak otravné a scény uspávající, až jsem sebou málem praštil ze židle na zem, jako hlavní hrdinka. Naštěstí ke konci nastalo výrazné zlepšení, které v kombinaci s hudbou od Prokofieva - Dance of the Knights výrazně dopomohlo k mému finálnímu průměrnému hodnocení. Přitom kdyby režisér a scénárista v jedné osobě trochu více zamakal právě na samotném scénáři a vlastně i na vizuálních efektech, mohl z toho být i solidní kousek. To by se ovšem nesměl tolik vyžívat v romantických částech.50% ()

obitus

Děj Parasomnie by šel stručně popsat jako snahu kluka o záchranu holky ze spárů šíleného zabijáka. Jenže ten zabiják je většinu stopáže zavřený v blázinci a holka většinu stopáže prospí. Přesto oba poměrně brutálním způsobem povraždí hafo lidí. Pojetím to není nepodobné Cele, i když to nedosahuje její vizuální vytříbenosti. Jenže Cela zas neměla perfektního Jeffreyho Combse a to se sakra počítá. Hodnotím jako průměr, ale někomu by Parasomnia určitě mohla sednout ještě lépe. ()

Brain-D

Celý film působý chladně jako špatný sen a vůbec jsem se nemohl naladit na tu atmosféra, která skáče jak kobilka z romantiky do tuhého hororu. Konec se snaží člověka donutit, aby si myslel, že je to nějaké vrcholné dílo, ale to co už nápachalo se nedá změnit. Ani Jeffrey Combs tomu moc nepomohl i když byl výtečný, tak mu nebylo dáno ve filmu moc prostoru. ()

Mefistofelle

Tohle by mohl být nadprůměrný film, nebýt pár věcí: začátek je docela nudný a dívat se na to, jak nějaká holka pořád někde usíná a padá na zem mě velmi záhy přestalo bavit. Za další - snové sekvence působily děsně lacině a některé dialogy mě dostávaly do kolen (v negativním smyslu slova). Až do druhé půlky jsem si myslela, že moje hodnocení nebude lepší než 1*... Pak přišla druhá půlka a moje mínění se razantně změnilo. V momentě, kdy hlavní záporák uteče z blázince, dostává děj zajímavější spád a začíná být akčnější. Závěrečná psychedelická čtvrthodina se mi pak zdála takřka vynikající. Je tedy opravdu škoda, že první půlka filmu je tak nedotažená, protože jako celek to mohlo působit mnohem lépe. ()

• Některé scény jsou inspirovány surrealismem umělce Zdzisława Beksińskiho. (Terva)
  • Režisér William Malone film sám financoval. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)