Neznámý signál

• USA The Signal (viac)
všetky plagáty

Na dveře klepe nový rok a městečko Terminus se pomalu začíná utápět v chaosu, zmatku a anarchii. Všechny možné komunikační kanály se hroutí a z obrazovek televizí, monitorů počítačů a displejů mobilních telefonů začínají proudit do světa podivné obrazy a zvuky. A společně s nezvyklým signálem se všech obyvatel Terminu začíná chápat děsivý amok přerůstající v nelidské vražedné běsnění. Mladá žena Maya původně ničemu kolem nevěnovala pozornost, ale když si uvědomí, že má v zádech dav maniaků včetně vlastního manžela, začíná chápat, že musí něco udělat. A stejně tak její zachránce Ben. Jenže otázka zní, jak v této situaci postupovat. Jistě, nejlepší by bylo zničit zdroj signálu, ale to se mnohem snáze řekne, než udělá. A buďte si jistí, že režiséři David Bruckner, Dan Bush a Jacob Gentry, kteří natočili tento pozoruhodný sci-fi horor společně jako kooperační experiment a rozdělili jej do tří navazujících, přesto zcela odlišných částí, to svým hrdinům rozhodně neusnadní. Paranoia se začíná plížit ulicemi a smrt je nadosah ruky. (oficiálny text distribútora)

MIMIC

Na tento film sa raz asi bude spomínať ako na jedno z najlepších diel reflektujúcich bushovské odštartovanie doby, v ktorej "svet už nikdy nebude ako predtým". Každý tu má svoju pravdu, každý chce dobre, každý "chce mať pokoj a nenechať sa otravovať od druhých". Vo svete, kde sa "nikomu nedá veriť" je najlepšie tých druhých radšej okamžite zabiť, predsa nemožno riskovať, že ten napohľad slušný človek je v podstate "žiarlivé monštrum" (viď názov prostrednej epizódy). Metaforické spracovanie tematizáciou partnerskej žiarlivosti je vybrané veľmi prezieravo, lebo zhubná túžba vlastniť je vlastne to jediné, čo spája spodinu, strednú vrstvu i Leonu Helmsley. Z hľadiska žánru teda ide o "antirepublikánsky mysteriózny grindhouse" a pokiaľ sa v tom budete snažiť hľadať ten "horor", "sci-fi" a "thriller", nebude to chyba filmu, ak budete sklamaní. Aby film i v rovine rozprávania kopíroval svoj názov, využíva (anti)logiku Nolanovho "Mementa", čo je veľmi pôsobivé. Aby v rovine mentálnej sebazáchovy zachoval zdravý nadhľad, siaha po Wrightovom "Súmraku mŕtvych", čo pôsobivosť ešte umocňuje. Film sa mi síce nepáči, ale cítim veľký rešpekt. Rozhodne zážitok ekvivalentný viac než 80-tim percentám. PS: Ste si istí, že chytáte dobrý signál? ()

Antek

V podstatě jde o typický romantický film: dvě duše patří k sobě, pak jsou rozděleny a přes různé peripetie se snaží nalézt cestu jeden k druhému. Rozdíl je jenom v tom, že ty peripetie jsou ztělesněny lidmi, ze kterých se působením jakéhosi signálu stali psychopati :-) Trojice režisérů je jistě fanouškem Tarantina a tak využily jeho typické narativní postupy a smysl pro černý humor. Jenomže -- jenomže to zasadili do žánru, kterému to prostě nesedlo. První třetina je, jak říká iolaos, výborná -- opravdu šlape, ale pak se dění na plátně smrskne v parodii a napětí zmizí jako pára nad hrncem. Promarněná příležitost, chlapci -- nebo alespoň nejsem naladěný na stejnou vlnu jako vy ... ()

Tuxedo

Co vznikne, když zkřížíte Dannyho Boylea, Edgara Wrighta a Davida Lynche? Survivor, černá komedie a mysteriózní psychothriller v jednom! Signal, film s jedním scénářem a třemi režiséry, z nichž každý má na starost jednu třetinu a každý vděčně rozvinuje hlavní myšlenku z té předchozí. Kritika naší závislosti na technologii a způsobu společnosti jako takové, zároveň film zpochybňuje lidské vnímání a svými tématy se tak trochu podobá Matrixu. Těžko říct, zda byla žánrově (ne)sourodá pestrost a myšlenky filmu záměrem či šťastnou náhodou, ale radost z hloubání nad tím, jak to celé vlastně bylo (co byla představa a co realita), mi nezmizí tak jako tak. 7/10 ()

LIVINGDEAD odpad!

1000 x jsem si říkal, že se nebudu ohlížet na hodnocení filmů na stránkách CSFD a 1000 x jsem to přesto udělal. Jako vždy se mi to nevyplatilo. Opět dobře hodnocený film a opět to byla hovadina na entou! The SIGNAL neměl s horrorem nic společného! Byla to komedie a ke všemu zmatečná, úchylná a především nudná! Několikrát jsem se kouknul na hodinky a modlil se ať už ta bezduchá slátanina skončí! Má sestra u toho usnula už po 30 minutách, já jsem těch 100 minut protrpěl a věřte mi, že kdybych do toho neinvestoval 12 kč za DVD-R, tak bych to okamžitě vypnul! Už nikdy více "The Signal" a já jen doufám, že THE RUINS (na který se těším) bude lepší! ()

honajz2

Zpočátku jsem si myslel, že mi bude vadit jenom ta otřesná rozklepaná kamera a že ten hodně zajímavý námět se tak moc rozjede, že vše zachrání, takže to nakonec nebude tak špatné. Eh... no... kéž by. Ono ne že by se to začalo zlepšovat, to vůbec, on se totiž stal pravý opak - začátek byl z celého filmu asi nejlepší. Tam ten námět totiž skutečně měl ještě velký potenciál, ale čím déle to trvalo, tím víc ten potenciál a můj zájem o jeho vedení nejen že rapidně upadal, on se dokonce i pohřbíval stále hlouběji, dokud se v závěru nerozpustil v samotném jádru Země. Jako sorry, ale co to jako bylo? Já chápu, že se na tom podíleli tři (tehdy) začínající režiséři a každý natočil svoji část, takže se nějaké mírné nesourodosti daly čekat, jenže tohle bylo tak moc nesourodé a tak moc se rozpadající, až se mi nechtělo věřit, s jakou naprostou laxností je to natočené. Nejen že se to nesnaží cokoli vysvětlit či naznačit, ono se to vlastně ani nesnaží o jakýkoli děj! Všechny postavy jsou navíc extrémně nesympatické a když je každá "nakažená" tím signálem, tak už absolutně nemá smysl komukoli fandit či si o něj jen zajímat, kamera je stále stejně strašná a každou snahu o atmosféru úspěšně ničí a když se z toho stane v druhé třetině komedie, je to pak celé už jenom trapné, křečovité a pro mě stále více nesnesitelné. Až jsem měl problém to pak dokoukat. A popravdě trochu lituji, že jsem to i udělal, protože takhle bych to viděl aspoň na hodně slabé dvě hvězdy za nápad a zajímavý začátek, ale nonsensových posledních pár vteřin té kravině už úplně nasadilo korunu. Tohle se prostě hodně nepovedlo. Lepší 1* ()