Družba velkých národů

• Sovietsky zväz Druzhba velikih narodov (viac)
všetky plagáty

Poutavý dokumentární film líčí s neobyčejnou pestrostí cestu předsedy Rady ministrů SSSR N. A. Bulganina a člena Nejvyššího sovětu SSSR N. S. Chruščeva po Indii. Sovětští hosté navštívili řadu indických měst, prohlédli si několik vodních staveb a nových továren, seznámili se s indickým hospodářstvím. Indičtí hostitelé jim ukázali nejkrásnější památky indického umění a přední indičtí umělci předvedli ukázky z lidových tanců a zpěvu Indie. Film končí podepsáním společného prohlášení státníků Indie a SSSR a odjezdem sovětské delegace z Delhi. (Filmový přehled)

ripo

Režisér Roman Karmen říká o práci na natáčení filmu: „Družba velkých národů", tak se jmenuje film, který skupina sovětských kameramanů točila během celé cesty vedoucích osobností sovětského státu, soudruhů N. A. Bulganina a N. S. Chruščeva, po Indii. Štáb filmu zahájil práci několik dní před příjezdem N. S. Chruščeva a N. A. Bulganlna do Delhi. — Poštěstilo se nám být svědky toho, jak se obyvatelé Indického hlavního města připravovali na uvítání sovětské vládní delegace. Ono nevídané nadšeni, jež zachvátilo všechny obyvatele Delhi, hovoří přesvědčivěji než všechna slova o srdečném přátelském poměru národů Indie k národům SSSR. Viděli jsme nesmírné nadšení indického lidu, měli jsme možnost cítit upřímnost srdečného přátelství k sovětskému státu a sovětskému lidu. — Snažili jsme se zachytit tato setkání co nejúplněji, ukázat sovětskému člověku co nejlépe Indii, její pracovitý lid a jeho projevy přátelství k Sovětskému svazu. Filmový přehled 14/1956 ()