Torchwood - Season 1 (2006) (séria)

Small Worlds (S01E05)

(epizóda)

Kdesi v Cardiffských lesích žijí mimozemská stvoření podobná našim vílám. Ty si vybraly svou novou vyvolenou Jasmine Pierceovou. Kdykoli ji hrozí nějaké nebezpečí, ihned ho zabijí. Jackovi se vrací vzpomínky z minulosti. Tehdy zažil to samé a dopadlo to hůř, než kdokoli čekal. (Varan)

Milano33

Tak Torchwood ma neprestáva prekvapovať a zase šokuje svojou svojráznosťou a perverznosťou. Už došlo aj na detské násilie a pedofilitu, toto sú vážne odvážne témata, ktoré sa podľa všetkého Briti, narozdiel od Američanov, neboja ukázať. A všetko to bolo zabalené do rozprávkového príbehu s magickými vílami, avšak jedná sa iba o zdanie, ani zďaleka to nie je rozprávka, a pokiaľ náhodou áno, tak ide o poriadne temnú. Tieto mystické a bájne stvorenia, akými sú víly, boli vyobrazené naozaj neľútostne a krvilačne. A zakončenie samotné, je ako keby vystrihnuté z nejakej tragédie, koniec je smutne tragický a zostane vám po ňom trpká pachuť. Epizóda mala svoje kúzlo aj po vizuálnej stránke, zorné polia týchto beštií a Jackove rozprávanie príbehu, boli krásne farebne oddelené od zvyšku epizódy. ()