Benjamin, Hannah a šestnáctiletá dcera Samantha tvoří šťastnou rodinu. Hannah ale cítí, že její dcera prochází krizí a rozhodne se s ní na pár dní odjet. Během cesty dojde k nehodě a Benjamin musí náhle čelit velké tragédii: jeho žena i dcera upadly do těžkého kómatu. Hannah nabývá vědomí jen na okamžik, kdy naposledy stiskne ruku své dcery, která právě otevírá oči. Poté Hannah umírá. Benjamin, zdrcený ztrátou své ženy a šťastný, že jeho dcera je naživu, postupně nabývá dojmu, že duch Hannah vstoupil do Samantina těla. (oficiálny text distribútora)

Juto

Myšlienka výmeny tela, ktorá sa z času na čas objavila, tu dostala vyspelejší prístup. Matka musí získať vzdelanie, ktoré nedostala, prostredníctvom tela svojej dcéry, musí tiež zažiť tínedžerskú úzkosť, neustále útoky nadržaných mužov. Manžel jej verí, ale ako sa film vyvíja, veci sú psychologicky oveľa komplexnejšie. 6/10 ()

Shadowspark

Výraz "drama" opět nabralo nový rozměr. Manželka a dcera v jedné nehodě, manželka umře a její duch se přenese do těla dcery a dceřina duše je "potlačena". Když už chce někdo dělat spirituálně nebo duchovně založené drama, tak by podle mě měl promyslet nápad a zpracování. Film docela ušel a "šťastný konec" to víceméně byl. Hlavním tématem zde byla cesta k poznání, vcítění se, empatie. Matka si na čas nazuje boty své dcery - i když nedobrovolně - a pak v nich pár měsíců i chodí - jejda. Dcery mi pak na konci bylo líto, jak se "probrala", ale věci se obrátily k dobrému směru, což je podle mě u takových filmů hlavní. ()

Ajinka126

Tento film je trochu psycho. Představte si, že se proberete v nemocnici, kde vaše dcera umírá.. potom se proberete znovu v jejím těle a nemáte ponětí, kde je dcera. Potom se máte dívat na její tvář - nevědět, kde je. No a na závěr se matka podívá na své "nové" tělo zcela nahé. Režiséři ale mají žaludek... A aby toho nebylo málo vyčítá manželovi, že nechce sex.. K tomu mě některé scény doslova vytáčely. Dávám průměr, protože i přesto jsem se do toho dokázala zakoukat. ()

Praxis

Aneb jak z 86ti minut udělat skoro dvě hodiny. TV NOHA narvala 5 reklam a udělala rekord :D Film sám o sobě je poměrně zajímavým, bavila mě Lili Taylor, která svým procítěným herectvím dokázala hrát zmatenou zralou ženu v těle mladé puberťačky. Duchovny nudný, dodán spíš jenom pro okrasu a "velké" jméno v titulcích. Film jako celek funguje, ale konec mě prostě naštval... ()

sona123

Jejej, takhle odfláklý konec (asi je to najednou přestalo bavit točit, tak šli domů, na pivko nebo tak něco) jsem už dlouho neviděla. Námět? Docela slušně ujetý a má to místa, kdy jsem se značně ošívala - nepřestřelují příliš? Ale byl tu David Duchovny, kterému sice rozhodně daleko víc sedla role Hanka Moodyho, ale ani jako očař nebyl k zahození. ()

• Podle hinduistického pohledu se nesmrtelné „to“ (átma) nerodí ani nikdy neumírá, nikdy nevzniklo ani nikdy nezanikne a po smrti těla vstupuje do těla nového zrovna tak jak člověk odhazuje zchátralé šaty a bere si šaty nové. Tento cyklus zrození, úmrtí těla a převtělení (samsára) pokračuje až do definitivního osvobození (mókša). (formelin)