Povahovo rozdielni detektívi Martin Ward z Ontária a impulzívny David Bouchard z frankofónneho Quebecu hovoria rozdielnymi jazykmi, ale majú spoločný cieľ - musia dolapiť Tetujúceho zabijaka. Šialený vrah vrcholových športovcov zanecháva na telách obetí tetovanie ako kľúč k svojmu ďalšiemu zločinu.
Presne na hranici kanadských provincií Ontário a Quebec sa nájde mŕtvola, ktorá svojou polohou zasahuje do oboch susediacich území. Telo leží prevesené na vysokej hraničnej oznamovacej tabuli, a keď sa rozpadne na dve časti, každá z nich dopadne na iné územie. V dôsledku toho sa musia na vyšetrovaní podieľať obe provincie a ich úrady vytvoria spoločný detektívny tím. Zatiaľ čo Martin Ward z Ontária je starší rozvážny a poctivý muž, ktorý vždy postupuje v súlade so zákonom, mladší David Bouchard z frankofónneho Quebecu je veľmi impulzívny a problémy rieši vždy po svojom, bez ohľadu na predpisy. Aj keď majú rozdielne povahy a hovoria odlišnými jazykmi, obaja detektívi musia úzko spolupracovať, pretože ich cieľ je jasný - spoločnými silami musia dolapiť vraha vrcholových športovcov z hokejového prostredia, ktorý svojim obetiam na telách zanecháva odkaz v podobe tetovania, čo je zároveň kľúč k ďalšej vražde. Situácia sa vyostrí, keď zločinec s prezývkou Tetujúci zabijak začne ohrozovať aj členov rodín oboch policajtov. (TV JOJ)

Jara.Cimrman.jr

"Proč tu vlastně máme francouzskýho poldu? To jako mít tady vraždícího magora samo o sobě nestačí?" Kanaďani jsou mé nátuře milejší než Američané. V USA totiž každý chce řešit případ, kdežto v Kanadě stejně jako v ČR ho každý rád postoupí někomu jinému. Takže případ mrtvoly visící na dvou územích zároveň sympaticky nechtěl řešit vůbec nikdo a já jsem se přitom bavil konfrontací angličtiny s francouzštinou, hokejovým tématem a taky tím, že oba detektivové často dostávají do čumáku. Poněkud horší je to, že já jsem kanadskému humoru nikdy úplně nerozuměl a přeměna tragických Quebec Nordiques v sympatické Colorado Avalanche mi nikdy nevadila. Za prodej Gretzkyho z Edmontonu do L. A. by si ovšem Pocklington zasloužil vyhostit do USA. ()

moriero

Tak tahle žánrová klasika o dvou naprosto rozdílných parťácích z donucení může fungovat jedině tehdy, pokud mezi nimi funguje vzájemná chemie. A v tomto případě to klaplo. Ale asi bych si to víc užil, kdybych žil u Nijagárů. Věřím, že některé bonmoty nevynikly jedině díky českému dabingu. Ale zas taková pecka, abych si to pouštěl v originálním znění, to nebyla. Nicméně jsem strávil příjemné odpoledne, a to je přece to hlavní. ()

LionelHuts

Velmi nevyrovnaný film, ve kterém se první půlku mluví francouzsky, druhou anglicky. Má skvělé části, to je pravda, ale jako celek působí opravdu kostrbatě. První kanadská půlka je velmi dobrá, ale s přechodem do L.A. jakoby tvůrci nevěděli, jak s filmem pokračovat. Ze seriozní krimikomedie se tak stává stupidní laciná parodie. Škoda, začalo to dobře. 50% ()

Mat21

Kanada je hokej a hokej je Kanada. Jenže Kanada je zároveň ve stínu svého výrazně ekonomicky silnějšího jižního souseda. A proto, když je hokejový tým z francouzské provincie Québecu prodán do Colorada, není divu, že odezva nesmiřitelného fanouška na sebe nedá dlouho čekat. První oběť je nalezena na rozmezí provincií Québecu a Ontaria, proto se vyšetřování ujímají zástupci obou policejních týmů, charismatický gentleman Martin Ward a lehkomyslný frajer David Bouchard. Již při pohledu na hlavní dva aktéry je zřejmé, že hlavní pozornost filmu nebude věnována honbě za pomstychtivým vrahem, nýbrž konfrontaci dvou naprosto odlišných charakterů. ● Nejlepší moment z celého filmu: "Vy si snad ze mě děláte srandu? Jak Vás něco takovýho vůbec mohlo napadnout?" ...smích, smích, smích. Kéž bych i já měl takto na háku výdus od svého vedoucího. ║2.8.2010║ ()

vander19

No táto kanadská komédia zobrazujúca rozdiely medzi frankofónou časťou Kanady a tou anglickou je vážne že dobrá. Niektoré scény ma vynikajúco pobavili napr (mŕtvola na hranici ontaria s quebekom). A ako velkého fanúšika NHL, kde už Quebeck Nordiques neexistuje sa mi aj motív vraždy pozdával, veď kanaďania sú schopný kvôli hokeju asi vážne vraždiť... ()