Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiálny text distribútora)

Sticks

Fuj, ešte mi je zle. Nie od strachu, aj keď napätie nejaké bolo, ale od nechutných scén. Začiatok začína depresívne a pochmúrne, no bez atmosféry. Neskôr keď prichádza ,,návšteva´´ tak sa to graduje až do poriadnej vyvraždovačky, kde sa nádej záchrany rozplýva ako para nad hrncom. Záver mi je tak trochu otázkou, tuším som tam videl zombie....U mňa má snímok 6/10, pointa chabá, nerozvinutá, násilie ma nevzrušuje. Skvele je obsadená Béatrice Dalle z nej to zlo priam sršalo. ()

DonBraso

Nejprve musim začít tím hrůzostrašným dabingem co jsem tedy měl čest slyšet.Za posledních 10 let jsem neslyšel nic horšího než tohle zvěrstvo.To snad točili doma na klíně a vzali si tam partu,která dabuje tak leda reklamu,otřes!.Takže pustil originál a natěšen velkého třesku okolo filmu,kdy mi byl přímo doporučen,že uvidim orgie a zajímavě natočený Francouzský filmek,který já velmi rád,jsem zklamán a to velmi.Tak za prvé byl obraz,kdy jsem usínal,nějaký plitkavý filtr do žlutohnědé,dobrý na spánek.Za druhé to byla atmosféra.Vůbec jsem necejtil,že by mě něco mělo svírat,tak brutální mě to vážně nepřišlo,asi už jsem zvyklej z těch filmů,ale tady jedno oko,pak břicho..docela dost krve okolo dobrý,ale tak vážně na světlo,,kupodivu záporačka dobrý,konečně ženská,ale tupá,zas na druhou stranu za svým cílem.Banda okolo co jdou na porážku,jedna co vydrží všechno a dítě co to vážně vydrží až do finále.Ten předkonec byl hrozný shit,úplný finish dobrý(břicho).Celkově vážně nemastný a slaný moc,to proto asi kardio a krve hodně,ale né velmi dobře. ()

brtko

Rozhodne nadpriemerný kúsok, a jeden z vrcholov francúzských hororov. Odporúčam však pôvodné znenie, pretože český dabing je v tomto prípade viac ako príšerný. ()

honzic

Na horor mi tam přišlo málo napětí a překvapení, ale brutality a thrilleru je tam až až. Ovšem policajti se tam chovají naprosto ukázkově jako trotli první třídy, je to velká škoda, neb pro to, aby jedna žena se spáleným obličejem a zraněními nakonec všechny pozabíjela je hodně velký soulad okolností. Scénář si mne tak nezíská a dialogy ani nepovedený dabing teprve ne, ale kamera a scény a masky jsou skvělé a u francouzského filmu vidím toto opravdu poprvé. Za unikátní styl musím dát vysoké hodnocení: 75 % ()

srolyma

V podstatě takový ženský film. Jedna dítě čeká, druhá o něj přišla a tak by ho chtěla. A jako na potvoru chce zrovna to, které si zatím ještě v klidu rochní v plodové vodě. A protože je netrpělivá, jak už tak psychopati bývají, a moc se jí nechce čekat, tak si vezme na pomoc krejčovské nůžky, samozřejmě řádně vydezinfikované, a rozhodne se porod trochu uspíšit. Tahle alternativní metoda domácího porodu se ale nastávající mamince zrovna moc nezamlouvá, radši by klasiku, pěkně v porodnici pod dohledem lékařů. A tak se holky začnou vzájemně přesvědčovat. A jak se na dívky sluší a patří, tak pěkně brutálně a nadmíru krvavě. Takže pokud má vaše drahá polovička ráda silné ženské příběhy s neohroženými hrdinkami a nevadí jí pár litrů krve tryskajících z různých nepřirozených otvorů lidského těla, kupte šampíčko, zapalte svíčky, připravte kbelíky na zvracení a romantický večer může začít. Ale ty krejčovské nůžky bych před ní radši schoval. ()

PamelaJJK

Tak k tomuhle snímku jsem se dostal se zpožděním, ale hlavně že vůbec. Drásavá napínavá atmosféra vás obklopí kolem dokola a vy se ocitáte uprostřed brutálních jatek. Ale excelentních jatek. Okořeněných jiným stavem hlavní hrdinky a občasnými záběry do lůna na ještě nenarozeného potomka. A jeden důležitý detail. Vše mělo hlavu a patu a nepostrádalo logičnost a vše bylo sakra reálné a uvěřitelné. A drsné a brutální. Není to snímek pro slabé nátury. Ale kdo má silný žaludek a nervy a dostatek odstupu a nadhledu, tak si na téhle krvavé flákotě pošmákne. Je to vskutku nejvybranější lahůdka pro fajnšmekry. Přeji dobrou chuť :-) ()

Lukinek.cz

Krvavé horory sice moc nemusím ,ale todle mě přilepilo k židli.Od ted se budu bát velkých nůžek.Je to francouský film (ti jsou známi svými brutalními horory).No schrnu to takhle : brutalní ,nezapomenutelné ,spousta krve,ale budu taky trochu kritický.Závěr mě zklamal, z kluka se zničeho nic stane zombie,to mě nejde do hlavy. Dávám 60% ()

elanista1

Je to neskutocne roztahane a pomale aby mi to dokazalo udrzat pozornost, preto som sa tri stvrtiny casu len nudil..ono to nema ziadny spad. Neni to dlhe, 80 minut je znesitelna porcia, ale prvych 20 minut sa nic nestane, ale fakt NIČ! A cely zvysok filmu sa nesie v podobnom duchu, striedaju sa nejake a nijake / doslova / sceny, a aj tie nejake sceny su "nijake". Motiv vrahyne je nam oznameny az ku koncu, a preto sa tento film proste neda brat vazne, ked vo filme nevidim ziadny zmysel tak ma nebavi. Na druhykrat by to bolo mozno ine. Je to extremne krvave a brutalne a reziser sa nestiti nicoho a tyra nielen vsetky postavy, ale aj divaka par hnusnymi scenami. Je to cisty exploitation, ale v istych fazach bolo nasilie len ucelove a zbytocne dlhe pohlady na otvorene rany to len dokazuju. Da sa sokovat aj bez priamych pohladov..takto si pridu na svoje povacsinou len ti najvacsi labuznici. Nie je to hororove ci strasidelne, je to len nerozumna brutalita..ked sa chcem vyzivat v krvi a zaroven pozerat inteligentny film tak siahnem po Martyrs, Dom tisicky mrtvol alebo Saw. Uvnitr je len bezducha nuda. ()

CrazymanM

Uff,tak to bylo pěkně drsné,krvavé a děsivé!Ze začátku nic moc,pak se to však pěkně rozjelo,chvílemi jsem i přivíral oči,jak to bylo drsné!Jedinou,zato však zásadní výtku,mám k dabingu-něco tak strašného jsem ještě neslyšel(společnost Perla Group) a proto apeluji na všechny,ať si radši seženou originál s titulkama,tohle bylo něco otřesného!!! ()

Zoltar78

Do prdele... Tohle mě rozsekalo... Něco tak intenzivně nepříjemnýho jsem hodně dlouho neviděl pokud vůbec k tomu něco podobného můžu přirovnat. Fanoušci hororu, gore a splatteru jásejte, protože tohle je neuvěřitelné sousto pro vás. Vy ostatní se držte opravdu na hony daleko. Mám obavy, že kdykoliv se odteď podívám na nůžky, vzpomenu si na tenhle film. Brrrr... ()

zzzzzjjjjj

Čekal jsem teda trochu více.Kromě toho, že film měl příšerný dabing, se ani film moc nepovedl, šlo jenom o drastický krvák, který nemohu hodnotit více jak 2*.Něco málo to mělo do sebe, avšak vizuální efekty: dítě v břiše,triky s nůžkami ... .Dojem je slasherový 35%. ()

J.Mayen

Puvodne jsem videl americkou verzi, ktera se mi popravde libila trochu vic, nevim jakym zpusobem si to vysvetlit, protoze mi puvodni verze byla doporucena z nekolika zdroju,ale bylo by mi mieljsi, kdyby u obou verzi to tajmeno zustalo za dverma protozo na tom by se dalo rozhodne stavet vic nez na prehrsel gore, krve, urezanych organu a buhvi ceho vseho jeste. Navic jsem mel verzi s uplne silenym detskym dubbingem,ale to bych nechtel aby ted momentalne ovlivnilo moje hodnoceni, To byla moje blbost. ()

MT_Y

SPOILER!!!!! Jako no dop... Co to sakra bylo za dabing? 😄 Takhle nemožný dabing jsem snad naposledy slyšel u mnohem starších filmu 😄😄😄😄 raději bych to dal v originále, ale v půl třetí ráno ani na to ani na titulky jsem neměl náladu 😄 Dobře teď k filmu, hlavní postava mi nevím proč nebyla vůbec sympatická, byla celkově a nemastná neslaná... Žena v černém, jako pardon musím okomentovat, ale přijde mi že ze začátku se tam musela dost nudit, první v obýváku (zvlášť když hlavní postava si jako volá 😄) a potom když hl. Postava spí... No aspoň že žena v černém si šla prohledat barák 😄 klišé kdy dcera zabije svou matku, chápu že se chtěla bránit, ale matka na ni mluvila no budiž.... Ačkoliv chápu jednání ženy v černém a ve finále mi ji bylo líto tak tohle dělat stejně nemusela... Víc na konci... nevím co používala za logiku, ale no to nebudu radši komentovat 😄 Co se týče brutálních scén, já nevím viděl jsem asi větší drámo... Neříkám že to bylo špatné nebo málo to rozhodně ne, ale dle komentů jsem čekal fakt nějaký Brutál, který budu muset i vypnout, ale nebýt kolem tolik té krve tak jsem opravdu viděl už lepší, ačkoliv uznávám že na Francii je to zas skvělí dílo... Co uznávám je atmosféra, ta opravdu příjemná nebyla a ta vynahrazuje zas tamto... Neuznávám filmy kde jedna osoba dokáže jak terminátor dostat všechny jen tak, to jako fakt Neuznávám ne že by to nemohlo být reálné, ale že si myslím že kdyby naopak jsou dva a oba vlastně tu zenstinu hlídali atak myslím tu v černém tak by ji dle mě dokázali dostat, ale tak můj názor, nehledě k tomu že ta ženská měla tolik času ta hlavní postava se na ni připravit že by ji taky mohla dostat, ačkoliv ji totálně musím uznat to jak dokázala spálit ty mrše xicht... JEDINÉ CO JSEM nepochopil poč všechny zabíjela však hlavní postava ty druhy defakto "Zabila dítě" ne všechny okolo, ikdyz chápu že prostě asi po nehodě se z ní stal magor... Tento snímek jako jeden z mála jsem rozebral i proto že sninej je tak primitivní ale svým způsobem skvělí... Jen si myslím že žena v černém se mohla k dítěti dostat miliony způsoby a ne takovými jatky, které dle mě prostě nedávali žádný smysl... Film dle mě dobrý, až na ten dabing 😄 A až na to že fakt jsem se připravoval na bůhví co dle komentů a ono to zas nic extra nebyla, jako dobrý, atmosféra fakt super, ale nic extra originálního a ta krev tam byla až už moc násilně vnucovaná. Peru se s tím jak to ohodnotit, ve finále vzhledem k uvedeným záležitostem (Přeplácaná krev, neoriginální, nelogika a tak) a klady (Atmoška super a chápal jsem poč žena v černém to dělá) poměr k poměru 3 hvězdy 42% ()

Nikolas__

Exploitation které patří k těm nejznepokojivějším filmům roku dva-tisíce-sedm. Naprosto nejzvláštnější a zároveň nejpůsobivější mi na tom přišla "prázdnota" ve tvářích a možná i duších všech zúčastněných. Je to prostě pořádná depka už od začátku, úvodní automobilová nehoda byla výborně natočená, s ní související zvrat někde v polovině filmu však docela zvláštně zpracovaný, i když smysl to dávalo, to ne že ne. Rozhodně to není film pro slabší povahy, to je snad jasné všem, ke konci je to takový frmol, že si připadáte jakoby by byly Francouzi schopní dělat horory jako Japonci. Je těžký udělat dobrej krvák, Inside má výhodu že staví na dramatické a ze začátku tajemné zápletce. Pro mě to bude nejspíše home invasion roku společně s Funny Games U.S.A. což je sice rozhodně lepší film, ale i přes stejný žánr i subžánr, jsou tyto dva filmy dělané pro naprosto odlišnou cílovku. Závěr a pokusy o psychologii byly moc fajn, jenomže chování postav ke konci je něco, za co se na scénáristu už opravdu usmívat nebudu. ()

Zrsch3

Je mi líto, ale jsem z tohoto filmu pěkně NAS**NÝ! Nejdená se o žádný studentský projekt, ani film určený pro filmové kluby, ani experimentální dílo. Nic takového. Takže neexistuje žádná omluva za všechny ty laciné scény, scénárovitě bezpromyšleného jednání postav a až výsměšné svezení se na slávě předešlých hororů s podobnou tématikou. #### Chápu, že na prvním místě stály finance a jejich maximální vytěžení, ale já holt nepatřím do skupy těch lidí, co chtějí vydělat za každou cenu a pustí do světa něco, co nestojí za výraznou pozornost. #### Zvláštní efekty jsou katastrofální. Já rozumím, že režisér asi nikdy neviděl stříkat krev z krku (aorty, jak by řekla Angelina Jolie), a rozumím, že se dvojici Bustillo a Maury možná nedostalo základního vzdělání v oblasti anatomie lidského těla, ale to je neomlouvá, aby se na dílo nepřipravili a neudělali tuto kvašku vedle které by i odfláknutý film byl mnohem hodnotnějším dílem. #### Ten pokus o vytvoření nového hrůzostrašného kultu originální vražedné zbraně nezabral. Fakt je mi po několikáté líto, ale vedle motorové pily v Pátku třináctého, čepelí v Noční můře a nože v Halloweenu mi to neustálé podsouvání pletací jehlice přišlo až neskutečně trapné. Dyť ta holka procestovala za ten večer byt a těla obětí tolikrát, jako snad ani její majitelka. #### A ono nelogické chování policistů - to už byl vrchol veškeré soudnosti a drzosti. Nevím, jak to chodí u bezpečnostních složek ve Francii, ale i kdyby tak hrozně, jak se mi jevilo... soudím, že v obodobí imigrantských nepokojů by se určitě zachovali jako praví policisté. No zkuste mi vyvrátit, že si policista k sobě přiváže zatčeného, místo aby ho nechal v autě. Toto okavidné (vzdávám hold králi Jelimánovi) podsunutí další potenciální oběti mě opět přesvědčilo, že ve filmu šlo autorům opravdu jen o násilí a litry (doslova hektolitry) krve na úkor logice a pravidlům. A ještě mi zkuste vyvrátit, že by přinejmenším neoznámil, že se něco děje, když spatřil mrtvé policisty - přinejmenším zavolat posily nebo ambulanci (v autě bývá vysíláčka) - to by to chtělo;-). #### Ony nepokoje na okrajových částech měst jsem také tak moc nepochopil, jaký vlastně mají na pozadí příběhu význam. Jejich neustálé připomínání a objevování se ve zprávách u mě nabývalo dojmu, že sehrajou určitou roli - ale opět jsem byl vyveden z přesvědčení. #### Celkově mohu jen říct, že komu se líbí vyvražďování a krev všude kolem bez logiky a podstaty věci, komu nevadí kýčovitost vyhnaná do maximálních výšek, komu nevadí rabování a kopírování z jiných filmů, kdo není proti lacinému ztvárnění, tak tomu mohu tento film doporučit. Bude se mu líbit. (Toto doporučení není sarkastické ani ironické, z mého přesvědčení jsou tyto věty pouze hodnotící.)#### Abych jen nekritizoval. Část, která se odehrává v koupelně je opravdu dobrá a líbila se mi, ono být v uzavřeném prostoru, rodit, být rozřezaný a bojovat o život - to je opravdu balzám pro mozek a jeho představivot. Škoda jen, že se to pak všechno tak vytratí. () (menej) (viac)

david666

Tak tohle je opravdu masakr - dalo by se říct, že toho násilí je tady možná až moc. Navíc záběry jsou hodně syrové. Jako chlap jsem některé scény ještě zkousl, rozhodně ale nedoporučuji sledovat tento film ženám (navíc ještě těhotným). Jinak ale napětí hodně slušné a pokud přetrpíte úvodní půlku, ve které se nic moc neděje budete odměněni spoustou krve, brutálních záběrů a jiných "lahůdek" - kvůli nudnějšímu začátku dávám o * míň. Tento film je snad v USA přístupný až do 30 let:-) ()

gu-staff

Z hlediska masek, brutality a přímočarosti za 5*. Z hlediska nějakého filmového zážitku, emocí, nebo smyslu toho všeho za 0*. Takže za 3. ()

Stanford

Výborný film. Skvělá atmosféra a velmi se mi líbila hudba. Některé scény byly velmi brutální a nechutné, ale líbilo se mi to. Film byl ale příliš krátký. Jinak velmi vydaření snímek. PLS Neví někdo, kdy to výjde na DVD s českým dabingem? Dík ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Roku 2008 světové festivaly „terorizovala" trojice brutálních hororů z Francie, díky které se dokonce začalo mluvit o jakési nové francouzské hororové vlně, v článcích občas nazývané „new french… (viac)

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (viac)