Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiálny text distribútora)

MossIT

Horor, který se snaží zaujmout pouze přehnanou brutálností, což se mu v obecném měřítku daří, ale na mě to nefunguje. Daleko radši mám horory s dobrým námětem a pořádnou atmosférou, brutality jsou potom spíše bonus. Pro ty, kteří vyhledávají filmové násilí je to nutnost, pro ty, kteří mají radši "inteligentnější" filmy doporučuju neočekávat žádný velký záchvěvy logiky a dá se to s klidem skousnout... ()

MareT.

Tento snímek se líší od jiných svou brutalitou a morbiditou a to hlavně proto, že hlavní hrdinka, která snáší teror, je těhotná! Jinak je to pro opravdu silné žaludky. Místama to je až nevhodně nechutné. Jinak pro fandy daného "spešl" žánru je to poviností! ()

Eraserhead

Vynikající věc, která potvrzuje, že Francie je v současné době hororovou velmocí. Po Nabroušené břitvě a Hranici smrti je tu další krvelačná záležitost, která si ovšem dává záležet i na pořádně strašidelné atmosféře. O pocit strachu a beznaděje se postaral i fakt, že hlavní ohrožovaná postava, je těhotná žena. To mi přineslo pár skutečně nepříjemných chvil a závěr byl tudíž jak rána kladivem. ()

divak84

nelze upřít snahu ale zdá se mi hodně nevyužitý potenciál (hlavně ve tmě). Možná při závěrečném flashbacku by nebylo na škodu dát více prostoru zaporné postavě. Jako horor to svou funkci splní do syta, avšak žádnou promyšlenost, logický řetězec či něco podobného v tom hledat nelze. Horor musí mít hlavně co ? atmosféru. Tu si ale, stejně jako vkus, cení každý jinak. Já atmosferu cítil tak na 60%, ovšem netvrdím, že tam atmosféra není vyšší. Nuda to však není. Milovníci potoků krve si to zřejmě oblíbí. ()

Vaklaf

Totální krutost. Už dlouho jsem se u žádnýho filmu takhle nekroutil (naposled asi u Grotesque). Film se dostává do plných otáček poměrně brzo, takže jsem si už někdy v půlce říkal, kdy to konečně skončí. Ale zhruba po polovině přišlo zvolnění. To by byla asi taková základní výtka, ale na druhou stranu, kdyby se jelo stále stejným stylem, tak už by ten film byl možná i životu nebezpečný. No, a pak samozřejmě nějaká ta nelogičnost. Ale pokud se na to podívám z hlediska žánru (odporná hororová prasárna), pak film plní svůj účel zatraceně dobře. Na 100% to teda není, ale na 5* jo. Asi bych to obecně nedoporučil ženám, a to i netěhotným. ()

Holina odpad!

Vskutku nehorázná peachovina, naprosto zbytečná věc, která jen ukazuje směs násilí víceméně bez významu. Navíc teda viděno s otřesným dabingem (jasný - to není chyba filmu). ()

Arach.No

Škoda, asi jsem očekával moc. Krvavé scény jsou většinou dobré, výjimečně i výborné (ta poslední). Bohužel se až na pár výjimek opakuje ten samý motiv - bodni nůžkama, jehlicí, střepem či nožem. Co mi opravdu vadilo, a překvapuje mě, že tady o tom nikdo moc nepíše je přemíra špatných (!) CGI efektů. Začalo to otřesně naanimovaným dítětem, pokračovalo přes některé krvavé záběry, oheň (mimochodem výborný nápad, jedna z mála scén co jsem si i přes CGI užíval) až po "zombie". Srovnání s Haute Tension tak À l'intérieur rozhodně nesnese. Nejhorší ze všeho ale bylo neuvěřitelné stupidní chování skoro všech postav. Když mě tímhle film štve prakticky po celou dobu, tak to ani pár povedených maskérských kousků nezachrání. Aby toho nebylo málo, základní premisa je postavená na hlavu. Jednak nebylo vůbec vysvětlený, jestli žena v černém chce primárně dítě, nebo zabít tu těhotnou. A hlavně, přece by bylo stokrát jednodušší počkat, až se dítě narodí a ukrást si ho, případně při krádeži matku zabít. Tenhle film je typickou ukázkou idiot plotu. Ani přes pár lákavých scén nemám nejmenší chuť vidět ho někdy znovu. Na závěr ještě jedna výtka a malý spoiler - to že na konci dítě žije nasadilo blbosti À l'intérieur korunu. ()

danielosbourne

SPOILER: Tak Francouzi ukázali, že horory vskutku umí a dokonce tak trochu vytvořili novou super hrdinku, protože i kdyby nezemřela na zranění, po 10 minutách filmu, by jistě vykrvácela. U hororů mám rád, když do něj dokáže režisér vnést trochu realistického chování a to se tady moc neděje. I přes to je to dobrá podívaná a po dlouhej době pořádnej brutální krvák. P.S.: To dítě je určitě více po mamince, než po tatínkovi, protože ač ještě ani není pořádně narozené, už víme, že je taky nesmrtelné. ()

ZdenoLo

Všetci čo sa podieľali na tom OTRASNOM českom dabingu by si zaslúžili nejaký stredoveký trest. Nič horšie som snáď ani nepočul. Asi budem nútený si pozrieť film v pôvodnom znení. Inak od druhej polovici filmu celkom slušný goráč aj keď maskér si mohol dať trošku viac záležať. Koniec filmu chválim, takto nejako som si to aj predstavoval. ()

t.mon

Brutální, nechutný, krvavý splatter, který se s ničím nesere a posadí všechny na prdel kvůli nečekané brutalitě - a díky důrazu na psychiku. ()

Krabak odpad!

Zdejší osazenstvo upadlo a píchlo se do hlavy nůžkama ne? Tohle se nedá brát vážně po žádný stránce. Jo...pár procent si to zaslouží za rozuzlení příběhu, ale jinak? Nelogická, nereálná, nevážná, nekomediální, nehezká, špatně natočená, s hnusnými triky 3,14čovina. Lituji toho, že jsem se na to koukal a zabil hodinu života. Před těmito postavami by se měli na pozoru i zombíci. Zde nestačí k zabití upálení, probodnutí, vykuchání, rozřezání... prostě nic. Gratuluju mimču k mamce z pekla, vyroste z něj hezkej Jason X... Fuj, hnus flus PS: po přečtení pár komentářů se nestačím divit..napětí a strašidelné prostředí? Lidi...dejte si fakcu, ani jedno tam přesně není...pokud vás tedy do varu nedostává už jen to, když si zhasnete v bytě.--->5% ()

HonzysKISS

Moc pěkný krvák. Pokud máte rádi výstřiky krve a bodání ostrými nůžkami, tak je film pro vás. Francie mě už ani nepřestává překvapovat, jaký mají dobrý kruťárny. Ze začátku si asi budete říkat, jaká je to pruda, ale najednou blik, a začne masakr. Musím pochválit maskéry, místy to vypadalo opravdu reálně. Akorát ten příběh bych vytknul. Ten mi přijde takový moc jednoduchý, i když k šílené ženské toho asi moc vymyslet nejde. ()

cypp

Na mě trochu moc. Ponechám bez hodnocení a uvidím jestli se odhodlám dokoukat. Navíc jsem bohužel narazil na verzi s dabingem, který snad někdo dělal v obýváku... ()

Haymar odpad!

Ano! Duo Bustillo & Maury mají určitě talent - ale jen a pouze na vymýšlení co "nejhardcoreovějších" (fuj, to je slovo) scén. Je mi líto, ale jakýkoli horor - postavený výhradně jenom na "přehlídce" toho nejhnusnějšího, co lze na plátně vidět, v žádném případě nelze považovat za dobrý! A pokud tahle dvojka dostane do spárů remake mého oblíbeného hellraisera (já jen pevně doufám,že NE), no tak teda potěš Pinheada! Btw: A kdeže je ten příběh nebo atmosféra?! ()

shimpy(CZ)

Tak tohle je už docela brutalita. Pokud film vezmeme jako klasickej vyvražďovací horor, tak jsem snad zatím nic lepšího neviděl. Při brutálních scénách kamera neuhýbá, člověku až tuhne krev v žilách, vše je podbarvenou správnou psycho hudbou. Pokud vezmeme příběh, tak základní myšlenka je velmi slabá, občas jsem se zadivil nad uvažováním některých postav. Po stránce scénáristické teda nic moc. Takže když to vezmeme všechno dohromady, jedná se o film u kterého musíte vypnout mozek a jen přihlížet. A neuhýbat pohledem :-) ()

asanakis

Neskutečně brutální jatka s mrazivou atmosférou, jež díky krátké stopáži stále nabírají na intenzitě. Spousta podařených i nečekaných gore momentů, které mají své opodstatnění, takže film působí stále poměrně reálně a inteligentně. Rozjezd tak akorát dlouhej, závěr v přesně tu dobu kdy měl nastat a hlavně takovej, aby diváka nenechal po filmu jen tak vydechnout. Hudby se zde moc nedočkáme, což ale v tomto případě jen přidává na atmosféře. Kromě znovuoživlýho policajta nemám co vytknout, ale nakonec i ten měl určitej smysl. ()

decay

Čo je pointou, alebo kde je pointa celého tohto filmu? Zápletka nula bodov a logickosť na bode mrazu. Jedna krvavá scéna za druhou ponúka vyrozprávanie nie zrovna dych berúceho scénara. Atmosféra je slušná, napätie je už na tom horšie. Nevravím nie takémuto žánru, ale okrem krvi musí ponúknuť aj čosi viac. ()

Teabag

Z počátečního nadšení se nakonec vyklubalo lehké zklamání, protože zatímco první hodinu postupně gradovaná atmosféra příjemně houstne, v posledních dvaceti minutách se vytrácí. Můžou za to některé neuvěřitelně přehnané scény (polda zombie, improvizované kopí...). Jinak se ale jedná o kvalitní exploitation se spoustou krve, takže pro milovníky gore je to určitě skvělý kousek. ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Roku 2008 světové festivaly „terorizovala" trojice brutálních hororů z Francie, díky které se dokonce začalo mluvit o jakési nové francouzské hororové vlně, v článcích občas nazývané „new french… (viac)

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (viac)