New York City. Prosinec 1980. Mark Chapman přijíždí do New Yorku s úmyslem zabít Johna Lennona. Depresivní a neklidná duše je rozpolcena mezi respektem k osobě Johna Lennona a touhou ho zabít, aby se stal slavným. Příběh líčí Chapmanovo duševní zhroucení, ve kterém hrála roli jeho posedlost knihou J.D.Salingera Kdo chytá v žitě. Jeho démoni však zvítězí a přimějí ho zastřelit Lennona na schodech před vchodem do budovy, kde Lennon bydlel.

Kniha Kdo chytá v žitě, kterou měl u sebe Lennonův vrah byla také nalezena u Johna Hinckleyho, který spáchal 30.3.1981 atentát na Ronalda Reagana. (oficiálny text distribútora)

Marťulka

V podstatě nevím, co na filmu hodnotit. Proč jsem dala 2*? To taky nevím. Vlastně se mi líbil Jared (ostatně jako vždycky). Celý průběh byl klidný, žádná akce, asi proto jste mohli odejít na 15 minut a nic vám neuniklo. ()

kubilov

Kdo to vlastně byl ten Mark Chapman, který jednoho prosincového dne 1980 ukončil život Johnu Lennonovi, pěvecké legendě z Beatles? Tak na tuto otázku se snažil v průběhu 80 minut zodpovědět J. P. Schaefer ve svém jediném filmu - Chapter 27. Chapman byl psychicky labilní člověk, který se jednoho dne prostě rozhodl, že zabije Lennona, proto se film zabývá jeho posledními dny na svobodě, kdy se k onomu činu odhodlával. V hlavní roli Jared Leto, který je známý především jako útlý hezoun, byl pro tuto roli ochoten přibrat 30 kilo a přeměnit se v nechutného magora, což se povedlo více než přesvědčivě. ()

Denda3

Na film jsem se podívala jen ze zvědavosti. Moc jsem neočekávala a to je jedině dobře. Jedna hvězdička je za oběť Jareda Leta, který musel úplně změnit vzhled a jedna za pochopení, že je tento film darován především fanouškům Johna Lennona. ()

CrazymanM

Podle mě úplně zbytečnej film,naprosto nezáživnej a zdlouhavej.Vůbec mě nezajímají motivy a pohnutky pana Chapmana pro to,co před 40 lety udělal,jedna hvězda je za výkon Jareda Leta v hlavní roli,jinak slabota! ()

Elessar.

Ako povedal Butters po prečítaní Kto chytá v žite: Zabít Johna Lennona.  Jared Leto bol vo svojej roli patrične oslizlý. Pôsobilo to ale značne podivne a znepokojivo, pravpedopodobne, taký bol aj autorský zámer. Patrične znepokojivé... ()

Arigato

Díky bohu za relativně rychlou stopáž... Film se hrozně vleče a působí neskutečně hutně (což je však asi ostatně jediný plus celého snímku, předpokládáme-li, že to byl tvůrčí záměr). Bylo mi ale tak nějak jedno, co se ve filmu nakonec stane, byť nic z toho mě ani překvapit nemělo. Ano, jistě, odhodlání se Jaredu Letovi upřít nedá. Samozřejmě také Lindsay Lohan, i přes svou menší roli, odvedla dobrou práci. Ale když to tak řeknu, byl tento snímek vůbec k něčemu? Nepřinesl absolutně nic nového. Ani postava vraha nebyla natolik zajímavá. A obsazení herce jménem Mark L. Chapman do role Johna Lennona může vyloženě vyznít jako plivanec do tváře zpěvákovy rodiny i jeho fanouškům, zvlášť když hercův obličej za celý film není ani pořádně vidět, a navíc se nabízí řada jiných možností, které Lennona připomínají o poznání víc. Jednoznačně marketingový tah, který vedl spíše k velké kontroverzi. ()

miza

Pohled do duše vraha který zavraždil prvního člena skupiny Beatles.Díky němu,se už nikdy nesejdou.Film je průměrný a akorát nám ukazuje osobnost vraha a jeho duševní stránku. Věděl co spůsobí a přece to udělal. ()

rigby odpad!

O životě Beatles a jednotlivých členů této hudební skupiny bylo už pár filmů natočeno. Nedávno se objevil také film pojednávající o smrti Johna Lennona. I když tak úplně pravda to není. Zachycuje několik hodin předcházejících jeho zavraždění a soustřeďuje se na hlavního aktéra této smutné události - vraha Marka Davida Chapmana. S hlavním hrdinou tohoto filmu se setkáváme při jeho příletu do New Yorku. V několika epizodách je divákovi nastíněna složitá osobnost této postavy. Pak už se rázem ocitáme před domem Dakota u newyorského Central Parku v davu Lennonových fanoušků. Mezi těmi, kteří čekají dlouhé hodiny v zimě před budovou, aby mohli aspoň na vteřinu spatřit svůj idol, je také fanynka, kterou Chapman z nějakého neznámého důvodu zaujme. Jinak bychom se utopili v běsnící mysli Marka Chapmana, kterému v hlavě probíhají vzpomínky na dětství prolínající se s dějem knihy J. D. Salingera Kdo chytá v žitě a jeho dalšími zmatenými představami o zvrácené realitě. Sledujeme také Chapmanův poslední svobodný večer 7. prosince, kdy si v předtuše věcí následujících, o kterých však není rozhodnut, pozve na hotelový pokoj lehkou dívku. A pak přijde ráno, den poslední. 8. prosinec 1980. Chapmana opět potkáváme před Dakotou, kterak svírá v rukou album Double Fantasy. Potřese si rukou s malým Seanem Lennonem a čeká dál na svůj idol. Johna Lennona potkává ve chvíli, kdy opouští po boku Yoko Ono dům, a požádá ho o autogram na album. Zároveň je pořízena přítomným lovcem senzací později tolik proslavená fotografie budoucího vraha a budoucí oběti. Mark Chapman mu nabízí 50 dolarů, pokud tuto fotku zítra přinese na toto místo. Ani on zatím netuší, že žádné zítra už nebude. Netuší, co se odehraje v jeho vlastní hlavě během několika málo následujících hodin. A bohužel, netuší to ani divák. Ale to se již setmělo a po liduprázdné ulici se blíží bílá limuzína, ze které vystupuje John Lennon s Yoko Ono. Kamera sleduje jen vraha, co se děje mimo záběr, je každému jasné. Jediný dobrý moment tohoto uměleckého díla bohužel přeruší hysterické zavřeštění Yoko Ono. A velká tečka. Fanoušek Beatles a Johna Lennona možná tento film snese, protože to je pro něho povinnost. Ale sledování zmateného "děje" vyžaduje velkou oběť v podobě nekonečné trpělivosti, která nakonec není ničím odměněna. Pro náhodného běžného diváka to ale musí znamenat naprosté psychické a možná i fyzické utrpení. Je to opravdu škoda, protože téma je to zajímavé, ale v tomto případě byla šance promarněna a zahozena kamsi do žita. ()

Roxeet

Dost dlouho jsem shlédnutí tohoto filmu odkládal. Upřímně, vůbec mě tohle téma nelákalo. Hudba Beatles se mi nikdy pod kůži nedostala, o průběh vraždy Johna Lennona jsem se nijak nezajímal. Nicméně, když už došlo k tý příležitosti si snímkem zpestřit dlouhý večer, očekával jsem jakousi rekonstrukci celé vraždy. Pro někoho to možná bude zklamáním, ale o tom ten film vůbec není. Svým způsobem se jedná o psychologický rozbor vraha Johna Lennona. Jaredovi Letovi role perfektně sedla. Svým výkonem si nejdřív diváka tak trošku získá, opravdu, ze začátku mi Mark Chapman v Letově podání přišel na zlomek chvilky sympatický. Postupně však jeho zvrácený kult osobnosti graduje až do samotného hořkého finále. Osobně podobné filmy moc nemusím, ale tenhle si mě získal. Mimochodem, pohled na vyžraného Jareda Leta je opravdu nenahraditelný :)) ()

panic25

tato událost ochromila celý svět, kdy šílený mark david chapman čtyřmi ranami pohřbil jednoho z nejlepších hudebníků 20.st., film ukazuje pár dní chapmana před vykonáním šíleného činu ()

PanNafka

Je mi jasné, že tohle asi nesedne úplně každému, ale i tak bych očekával podstatně lepší hodnocení. Už jen za to, že Jared Leto zde hraje naprosto excelentně. ()

ELDoctorow

Popravde – až doteraz mi bolo celkom u riti, že zastrelili Lennona. Tento film to však zmenil a ja cítim hlboký a nekonečný hnev voči Markovi Davidovi Chapmanovi. Keby totiž nebol zabil toho feťáckeho hipíka nikdy by nebola natočená ani táto ultranudná, bdelú kómu vyvolávajúca sračka. Damn you, Mark Chapman! Dúfam, že ťa za to, čo si svojím činom spôsobil, každý týždeň vo väzenskej práčovni nakladá neger s najväčším vtákom v bloku! ()

fox_karol

Neurazil..nenadchnul. To ovšem nemůžu říct o Jaredovi, který mě nepřestává fascinovat. Vlastně jsou ty hvězdy hlavně za něj, obdivuju jeho herecké výkony, rozhodně není zpěvák, který jen fušuje do herectví. ()

mentos.

Na film jsem se díval s kamarádkou, takže jsme asi 80% času hodnotili proměnu Jareda Leta, kvůli kterému jsme se na film dívali. Jí se film vůbec nelíbil, já mu dávám alespoň jen 2 hvězdy. Na můj vkus i docela zbytečně natahovaný příběh, kde vlastně čekáte jen na to jedno- zavraždění Johna Lennona. Když už to ale konečně přišlo byl jsem dost zklamán. K poměrně krátké stopáži (84 minut) mohli klidně pár přihodit. Já bych se totiž docela rád dozvěděl jaké to bylo potom, v tomhle směru tedy dost nedostačující. Takže nakonec hodnotím jako lehce zapomenutelný, možná až zbytečný snímek, na kterém byl zdaleka nejlepší byl Jared Lato. ()

JaqenHghar

Tak nudný film jsem dlouho neviděla. Všechny scény zbytečně zdlouhavé a nezáživné. Kdyby John Lennon věděl co se o něm bude jednou točit asi by se raději zastřelil sám. 1 hvězdička za Jareda Leto a za to co pro tento film musel obětovat. ()

komando20

príbeh vraha, ktorý by si zaslúžil tu najpomalejšiu a najkrutejšiu smrť ak by ho dakedy pustili na slobodu tak ho určite hned zabiju Johnovi fanušikovia ()

smalda

Zajímavý film, díky němu se "nezasvěcený" divák,který nezná podrobnosti Lennonovi vraždy dozví detailně co tragédii předcházelo z pohledu "budoucího" vraha. ()