MaxSchreck

Příběh ze středověkového Japonska o malém chlapci, který se náhodou setká se zlou čarodějnicí, která v přestrojení za obřího salamandra sežere jednoho z jeho zvířecích kamarádů. Rozhodne se proto pro pomstu. To ale není snadné, nejprve se musí stát také kouzelníkem, vydá se proto na dlouhou cestu za jedním čarodějem, aby mu pomohl. Film jsem viděl několikrát jako malý kluk, s německým dabingem na VHS - a i když jsem většinou nerozuměl co postavy říkají, kouzlo příběhu a jeho zpracování mi to vždy vynahradily. Myslím, že Německo byla jedna z mála zemí, kde tento krásný animovaný barevný film běžel v televizi. Samotná přístupnost filmu na nějakém médiu je téměř mizivá. Což opravdu nechápu a je to velká škoda. Na dobu vzniku je opravdu výjimečný i po technické stránce. ()

majo25

Fantazijné dobrodružstvo malého chlapca proti mocnej (priam hororovej) čarodejnici je načakané otvorené, čo sa týka vrážd, bitiek a všemožných ziel, ktoré dnes v animákoch už nie je možné vidieť. V niektorých momentoch má parádnu temnú atmosféru, na hony vzdalielnú od amerických či európskych animákov. Vyrovnávajú to zvieratká či niektoré postavičky hlúpych samurajov a s nimi spojený humor. Animácia je sofistikovaná, aj keď treba prihliadať na to, že animák bol točený ešte v 50. rokoch a anime bolo ešte stále v štádiu učenia sa. ()