Mít za rodiče přerostlé, nenapravitelné hippies, to jednoho poznamená na celý život. Už to jméno, s nímž jej vypustili do světa! Nebo dívčí šatičky, v nichž malého chlapce přivede matka první den do školy, aby tak "nabourali vžité představy o sexualitě"... Žádný div, že celá další léta, poznamenaná šikanou, výsměchem a pohrdáním spolužáků se pro Placida stanou jedním velkým utrpením. Ještě že je tu Gemma s IQ na hranici geniality, kamarádka nejvěrnější, která dovede ocenit jeho pravé já. Jeho skvělé nápady, jeho inteligenci a vtip. Jenže co je to všechno platné, když svět přeje normálu, průměru. A kdo v něm chce uspět, nesmí se vymykat. V žádném směru... Ztřeštěnou komedii o mládenci, pracně hledajícím své pravé místo v životě, natočil Tony McNamara podle své vlastní divadelní hry. V titulní roli se českému divákovi představí Ben Lee, zpěvák, který svou úspěšnou hudební dráhu začal v pouhých patnácti letech a pro něhož je tento film hereckým debutem. Do dalších rolí ovšem obsadil režisér zkušené herecké matadory, z nichž vynikají především Miranda Richardsonová a Garry McDonald v půvabných kreacích Placidových ujetých rodičů. Snímek získal řadu australských filmových cen nejen od kritiků, ale i od diváků (na MFF v Melbourne byl např. označen za nejlepší celovečerní film). (Видео Элемент)

VUCAKO

Vynikající komedie, každá postava i postavička mi tam seděla! Muzikant Ben Lee hrál výborně a i okouzlující Rose Byrne se snažila. Perfektní film, pokud si chcete odpočinout. Název filmu mi připadal trefný (ne ten český, ten je stupidní, ale na to jsme si už od čs. distributorů zvykli, že?). Několik výborných scén mě přinutilo zmáčknout "Pause" a vysmát se, např. "Run free, boy .. Run free!" ()

Vital

Australské komedie vůbec neznám,a tento pro mě prvotní film zaznamenal jinou škálu hůmoru a hlavně příběh,pobaven jsem byl,rozhodně Placid není normální kluk a jeho kamrádka Gemma je intelektuálka,rozhodně mě pobavily hippísáci rodiče... ()

Gabra

Tak tohle bylo největším TV překvapením v poslední době! Jen tak omylem zhlédnutá komedie, která dokáže potěšit, je lepší, než očekávaně dobrá komedie. O tomhle jsem vůbec neslyšela. Režisér McNamara? Kdo je to? Nějaký Ben Lee? Kdo je to? Sice jsem film neviděla od začátku, ale do děje jsem se dostala vcelku rychle. Je to o nelehkém životě "odlišujících se" lidí. Je to o rebelství, je to o divné lásce, je to o humoru jim vlastním, je to o bláznech... Ovšem Rose Byrne jako Gemma mě nadchla. Kam se hrabou její menší role ve velkofilmech na tohle! A máma Miranda Richardson jako přerostlá bohémka, která by ráda za syna hippies čtoucí poezii a hulící trávu? Stejně úžasná. 86 minut úsměvů a uvědomování si různorodé společnosti (kariéristé v pojišťovně byli opravdu výstižní) bylo 86 krásných minut a dodnes tak trochu přemýšlím, jetsli bych neměla zkusit vzlétnout... :o) ()

gizi

Viděno podruhé 28.4.2011 a pořád se mi to moc líbí. Prostě ten film mi sedí. Opravdu jsem se nasmál a dobře pobavil. 90% a 5*. ()

gabo1

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov. O tom, že je dobré byť iný, že zapadnúť medzi "normálnych" neznamená vždy to, čo ste čakali, a hlavne o tom, že najlepšie je byť vždy sám sebou, bez ohľadu na to, kto vám v živote príde do cesty. Vtipný, svieži, duchaplný, inteligentný a pritom tak ľudský. Vždy som chcel byť týpek ako Placid, alebo mať aspoň babu akou je Gemma :). ()

Sejkorka

Co všechno v této databázi člověk objeví. Poměrně originální australská teenagerovka s angličankou Miranda Richardson   v roly potrhlé matky hlavního hrdiny. Poprvé jsem ji zaregistroval v seriálu  The Lost Secret   ., kterou v půlce devadesátek vysílala Čt jakožto jazykový kurs. Potom Hra na pláč, Rita Holoubová v Harry Potterovi atd. Dále tu máme z Xmanů Rose Byrne . či hodně nenápadnou Claire Danes, jednu z Malých žen 1994. Gemmy si nakonec vybrala chemii, která bude i nadále přetrvávat ve vztahu ke Placid Lakovi. ()