Glastonbury

(festivalový názov)

V roce 1970 vpustil mladý farmář Michael Eavis na víkend na svůj pozemek 1500 lidí. Každý z nich zaplatil 1 libru, aby mohl na pódiu shlédnout pár popových a folkových kapel... A tak vznikl festival v Glastonbury. Julien Temple strávil několit let natáčením záběrů z každičkého ročníku tohoto festivalu. Natočil tak neuvěřitelnou směsici lidí, legendárních kapel a nezapomenutelných zážitků. Především však dokázal zachytit neskutečnou atmosféru každé generace, která festivalem prošla. Glastonbury šikovně zaznamenává a nechává vás zažít evoluci hudebního festivalu s nejdelší historií na světě. (oficiálny text distribútora)

MORION

takto si predstavujem dokumeny o hudobnych festivaloch.. od vzniku v roku 1970 az po sucastnost (2005), vratane zaujimavych dobovych zaberov a nebyt toho, ze glastonbury ide takmer uplne mimo moju hudobny zaber tak vaham aj nad plnym hodnotenim ()

Leníci

Pokus o zajímavě zpracovaný dokument z historie toho nejlepšího a největšího festivalu historie. Části s Michaelem Eavisem jsou OK, záběry z vystoupení OK. Občas mi ale lezly na nervy chaotický prostřihy mezi účinkujícími a diváky. Taky by bylo fajn, kdyby se autor zaměřil trošku víc na současný obyčejný návštěvníky festivalu a nevybíral si jen ty "podivíny". A nevím jak vy, ale na obálce jsou inzerováni mj. The Killers a White Stripes. Já je tam teda neviděl. Původně ***, ale kvůli Bjork a závěru s Davidem Bowiem a Heroes dávám za **** ()

element262

Milujem festivaly a o Glastobury som si toho už pozisťoval až až, ale takýto pohľad stojí za všetky info. Dokument je plný emócií a je spravený dosť dobre. Oceňujem tie pohľady prítonosť vs. minulosť. A ako bonus kopa hviezd s tým najlepším čo vedia ponúknuť. Fanúšik dobrej hudby by to určite nemal prehliadnuť. ()

GrooteLulu

I love it! ..to bych napsal před 10roky a víc, protože jsem byl na takových festivalech velmi často a v "nejlepší" techno době, kterou právě vidíme v tomto dokumentu s Prodigy v největší slávě. Jinak "travellers" se svými problémy s Michaelem a jejich "svět" je daleko za mou představivovstí o hippiesákách, ale je hezké jak se to celé tvořilo a dnes je to nejslavnější festival na celém světě i se svými zaplavami na lodičkách. Bohužel ale pro mě už vyčpěla ta potřeba se na takových festivalech objevovat, tak na něj už nepotřebuji zajet a nynější hudba mě absolutně nezajímá, nejlepší to bylo právě s těmi Prodigy a Faithless apodobně. Já osobně bych ho už nepořádal, ale za to by se mi Michael jenom vysmál, protože výnos musí být masakr.. ()