Wrestling at the New York Athletic Club

všetky plagáty
Krátkometrážny
USA, 1905, 4 min

Film, který ve svých čtyřech minutách zachycuje dva wrestlingové zápasy, které probíhají naráz. (ČSFD)

Radko

Párové súboje šestice atlétov na podlahe telocvične, nakrútené statickou kamerou. Jej nezmenená poloha zachytila v nastavenom zornom poli všetko: od príchodu športovcov, vyzliekania, zápasenia dvojíc na striedačku, až po oddych vysilenej dvojice, sledujúcej chvaty a hmaty ruvajúcich sa kolegov. Ďalší z filmov nemej éry, patriaci k dobovo populárnym športovým dokumentom, zachytávajúcim telá svalnáčov pri vykonávaní fyzickej aktivity. Pri ich porovnaní so súčasnosťou vidieť, že technologický pokrok a osobitná výživa športovcov dokázali v priehu storočnice divy: pred ozrutnými telami zápasníkov dneška, ihrajúcimi horami svalov, by hrdinovia filmu dnes pravdepodobne s hrôzou ušli. ()

MM_Ramone odpad!

Toto malo byť akože čo?! Storočné homosexuálne porno? Partia polonahých, vyprsených chlapov sa po sebe sápe ako kedy sa chceli navzájom osúložiť. Nič iné sa v tomto, ani nie štvor minútovom, filmovom zázname vôbec nedeje. V prípade tejto prestarlej zbytočnosti niet naozaj za čo prideliť ani len jednu jedinú hviezdičku. Je to odpad! ()

Marek1991

Historická hodnota, zachytenie zápasenia v minulosti, dobrý nápad s viacerými súbojmi, na ktoré nebola veľmi potrebná pohyblivá kamera, akurát mi to ako šport so starodávnou tradíciou príde dosť homosexuálne. Ako dokument priemerné, nič extra. ()