Tím vedcov vedených Hashimotom sa snaží zachytiť energiu ducha mladého dieťata vďaka novovyvinutému zariadeniu zvaného Mengerova špongia. Dieťa izolované v prázdnom dome hýbe perami, ale nikto mu nerozumie. Hashimoto získa špeciálneho agenta Ye Qi-Donga ktorý vie čítať z pier, aby mohol zistiť ako a prečo sa duch objavil. A špeciálne ako je možné že žije po smrti... (Pjetko)

kitano

Pekna ukazka plynuleho prelinania viacerych zanrov. Ci uz su to hororove, dramaticke, mysteriozne ci sci-fi prvky, ziadny znich neposobi ako past na oko a kazdy z nich ma svoje vyborne momenty. Originalna zapletka do filmu vtiahne, drzi a nepusti. Vadila mi vsak prilisna prekombinovanost, ktora zbytocne kazila napatie. Taktiez klasicky prvok - ciernovlase dievciny - mi tuna tak celkom nesadol. Predsa len, nech uz ona vlasana vylezie odkialkolvek - proste uz nevystrasi. Tak ci tak, film ma co ponuknut a v niektorych momentoch, ci uz je to paradna scena sniper vs duch, ci mrazive sceny ala "nepozeraj sa mu do oci", je to perfektne. Urcite vynimocne. (7.5/10) ()

misterz

Ázijská produkcia vyniká hlavne myšlienkami a prepracovanosťou dejovej linky, čo mne vyhovuje. Ani tento snímok nie je výnimkou, žiaľ na hororovú stránku veci sa tu akosi pozabudlo. Výbornú ducharinu pripomína akurát len prvá scéna s kanadským fotoreportérom, ďalej sa hororové prvky už len prepadávajú do lacnej priepasti povrchných a nudných efektov so slabučkou atmosférou a nefungujúcimi ľakačkami. Našťastie ma bavil samotný príbeh a rozmotávanie záhady okolo tajomného ducha chlapca. Pointa na záver tiež potešila. Keby sa pridalo na desivých prvkoch, mohlo ísť o výbornú hororovú vecičku. 65/100 ()

Morholt

Pochvalu si určitě zaslouží originalita. A nejde jen o novinky jakými byla vlákna či Mengerova houba, ale o celkové uchopení duchařské tématiky, kdy je strašidlo spíš předmětem bádání, než skutečným strašidlem, ačkoliv samozřejmě i tady dokáže bubák dělat neplechu. Problém je, že díky té neotřelosti se až příliš často vytrácí to, co dělá horor hororem. Ne že by tu byla nouze o žánrové momenty, ale jejich dopad je díky zvolenému konceptu jiný, než by člověk chtěl. A další věcí, co mě překvapila, byla poměrně špatná triková stránka. Některá zjevení patří kamkoliv jinam, jen ne do nového milénia. Nicméně i tak se jedná o příjemný svěží vítr, takže hodnotím lehce nadprůměrně. 60% ()

togaf

Duchové jsou opravdu strašidelní - ty jejich oči, brr. Ale film není jen o nich, hlavně je o lidských emocích, o lásce a nenávisti a jak tenká hranice mezi nimi je. Moc se mi líbily variace na vztah syn-matka, už míň mi vyhovovalo vysvětlení okolo "kostky". A hedvábná vlákna, a chůze po stropě...prostě toho na mě bylo moc. ()

Cedr

Možná jsem přesycný asijkými horory, ale po půlroční pauze a zdejších poměrně pozitivních komentářů jsem čekal, že se u Silku budu bavit. Uznávám, že jistá snaha o originalitu a zajímavý cíl Hashimota jsou docela významnými plusy, ale na to aby tento "horor" zachránili nestačí. Předně nejde o horor, ale o mysteriózní sci-fi drama. O celkem nezáživné drama s nemastnými a neslanými herci... Ano potenciál to má a během jedné scény (která přišla asi až po hodině filmu) jsem byl chvíli dokonce nadšený... ale jen na pár sekund. Potenciál se zase rozplynul a já už jen čekal až film skončí. Skalní příznivci asijských hororů možná film i ocení, ale ostatním nefanouškům doporučuji radši nějaký osvědčenější snímek. ()

• Keď Tung (Chen Chang) nájde telo chlapca, je takmer dokonale zachované. Telo by pritom malo byť v značnom štádiu rozkladu. (TheRoller)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (viac)