Sarangddawin pilyoeobseo

• Južná Kórea 사랑따윈 필요없어 (viac)

Julian je klubový playboy, zloděj a notorický lhář, což ho také jednou dostalo do vězení. Když vyšel ven, zjistil, že mu před pár dny zemřel přítel a také, že dluží bezmála tři miliony dolarů. Na splacení dluhu má jen měsíc a tak mu přijde vhod informace, že jeho mrtvý přítel po smrti rodičů zdědil se svou sestrou polovinu velikého majetku. Rozhodne se vydávat za dlouho ztraceného bratra a tím snad získá peníze, které tak rychle potřebuje. Oklamat sestru, že je její bratr, by přeci pro tak dobrého lháře neměl být problém, čas ale neúprosně běží. (Kiyoshi)

marmeli

Výběr dvou hlavních rolí byla skvělá volba. Naprosto k sobě tito dva mladí lidé ladí. Líbí se mi, jak se postavy v průběhu filmu vyvíjejí - jak rozvíjejí svůj složitý vztah... jak se navzájem poznávají a jak se v nich postupně vyvíjí nečekané rodinné pouto. Ach ano, "Love Me Not" se mi vážně líbí. Herecké výkony byly opravdu vydařené a námět filmu si mě kompletně získal. Zatím nejlepší film, co jsem z korejské tvorby viděla. A ten konec? Nemám slov. ()

wege

Už asi nemám sílu nějak hodnotit korejské filmy, většinově mi přijdou mezi sebou navzájem strašně zaměnitelné a skoro pokaždé mám pocit, že hodnocení zde je neskutečně přestřelené. Byla to nuda, nebylo to zajímavé, nebylo to překvapivé, a kupodivu i ta romentika působila strašně uměle. Navíc to mělo konec, které to nemělo mít. ()

boombang

Nebýt toho, že je to Korea (zase, zase a zase) a že v tom hraje zlatíčko Geun - Yeong Mun, odpálkoval bych to k jihoamerickým telenovelám, a to i s hodnocením. Akorát, že by to v televizi muselo mít asi 150 dílů... ()

RigorMortis

Geun-young mám ako herečku naozaj rád no ako písal Shit, správanie postáv bolo miestami vážne divné. Okrem toho som mal pocit, že sa najviac emócií nahrnulo do posledných minút, inak to na mňa pôsobilo dosť nevyrovnane. ()

nefersobek

Poněkud překombinovanou poslední část filmu napravuje konečná, nádherná, bílá scéna březového háje v zimě v kontrastu s červeným kabátem a kožešinovou čepicí hlavní hrdinky, která se v úplném závěru (snad posmrtně) setkává se svou netradičně získanou láskou. ()

Hagu

Ikdyž jsem fanda korejských filmů, tak tohle mě natchlo tak na 3 hvězdičky. Ano je to pěkné ,ale zas tak mě to za srdce nechytlo, sice se na Juliena dobře kouká, ale to na filmu není vše. Film je typycky korejsky dlouhý, ale dokázala bych to zkrátit kdybych chtěla. Co se týče zápletky, tak mi to přijde takové už obyčejné, zkrátka je to průměrný film na který ale se stojí podívat aspoň jednou. ()

Fracek

Ten konec byl klasicky japonsky tragicky monstrózní ... kdyby vrátil prachy, mohl se s tetou válet v karibiku. Takhle se s ní jen pěkně po slovansku přivítal v Bardu Thodol jako brácha potažmo teď už milenec. Jinak film dobrý, škoda jen té už zmíněné tragičnosti, jenž si chvílemi podává ruce s hloupostí. Velmi dobře vybraní herci ... ()

juvelinokivi

No toto! Čekala jsem avizované romantické drama a dostala jsem pohádku! Tohle tedy není žádný realismus. Krásný ale bezcitný mladík (skrývající se za pro Korejce exotické jméno Julian) přijde na to, že není tak úplně bezcitný, když potká slepou dívku, která nemůže podlehnout vnější kráse. Jenže lhůta, kterou mu vyměřil "ďábel" na sehnání peněz se krátí. Podivné stopky odtikávají Julianův čas... Tak nějak jsem si po shlédnutí tohohle filmu vzpomněla na Carného "Návštěvu z temnot". Jsou peníze všechno? Je láska opravdu k ničemu? Vážně uvažuju o překopání své top 10... A ty barvy!...P.S. Až po druhém shlédnutí jsem pochopila, v jaké krajině se odehrává závěrečná scéna. Nádhera... No a nakonec jsem ještě pocítila nutkavou potřebu si tenhle film rozebrat - tak kdyby to náhodou někoho zajímalo a nevadilo mu, že se tam dočte o celém ději :) : http://www.csfd.cz/uzivatel/240710-juvelinokivi/denicek/ ()

vett

U tohoto filmu bohužel nemůžu být objektivní ani když se strašně snažím. Lámu nad sebou hůl a přiznávám se, že jsem asi nepochopila, co všichni na té Geun Yeong Mun mají. Mně připadá ošklivá, protivná, šilhavá, vypadající na třináct (čímž rázem všechny své filmové protějšky staví do pozice pedofilů) a ani její herecký talent se rozhodně neblíží něčemu zázračnému (pochopitelně vše jen můj osobní názor). A mně totálně zkazila celý film, protože romantika mezi někým komu je přes třicet a slečnou co vypadá už na zmiňovaných třináct mi prostě nepřipadá uvěřitelná. A ještě ta její postava se chovala jako krá.. (to jak to dopadlo byla vina pouze její hlouposti a naivity, a samozřejmě taky scénáristy:). Takže všem fandům Moon slibuju, že už se na její filmy nebudu dívat (nebo možná až trošku "zestárne"). ()

Baerdeller

Ufff. Korejský "romantický" film po kterém pravděpodobně budete mít nervy v háji skoro stejně jako po sledování nějakého US thrilleru. Film své diváky celé dvě hodiny nekompromisně emocionálně ždímá jak hadr. To zní dobře - horší na tom je, že se s tím scénárista nepáral a vše je děsně nevěrohodně zinscenované - postavy se chovají naprosto dementně a iracionálně. Postava všudypřítomného super úžerníka je naprosto otravná. A ten nekončící konec, kdy vždy už si říkáte, že teď už je konec, tak přijde twist a jede se znova... tolik konců a twistů nebylo ani v Prison Breaku... Přes vše výše zmíněné film táhne vzhůru skvělé herecké obsazení. Celkově tedy na pomezí třech až čtyř hvězdiček. Dávám tedy raději silné 3*** ()