Penelope Wilhernová (Christina Ricci), dcéra bohatých a vplyvných rodičov, trpí dobre utajovanou rodinnou kliatbou, ktorá jej pričarovala prasací rypáčik. Stále má ale ešte nejakú nádej. Kliatbu je možné zrušiť, až si ju vezme niekto, kto bude mať rovnako ako ona modrú krv. Ukrytá v rodinnom sídle čaká, aby jej rodičia našli vhodného ženícha. Každý vhodný nápadník je Penelope a jej veľkým venom nadšený, ale len do okamihu, kým neuvidí jej tvár... (TV Markíza)

PetraMishka

Penelope je můj milovaný film, moderní pohádka o tom, jak již dospělý člověk poprvé poznává svět, potkává přátele a i přes deformitu se dokáže zapojit. Protože hrdinka, kterou zahrála Christina Ricci je mnohem zajímavější jako Penelopa s rypáčkem než bez něj. Výprava s nádhernou vizuální stránkou, která svým laděním připomínala Amélii z Montmartru se chvilkami bije s fádností některých vět a zbytečností postavy kamarádky na Vespě, ale i tak dávám plný počet, protože mě to i po tolika letech stále baví. ()

egan

Veľmi citlivý a hlavne vtipný film, skvelé herecké výkony. Zaváňalo mi to hollywoodskou plytkou slaďárnou, ale našťastie sa moje "očakávania" nenaplnili. Hlavne vďaka sympatickému spracovaniu a inteligentnému scenáru. Film, ktorý je tým, čím je a na nič sa nehrá. Pre mňa, veľmi milé prekvapenie. ()

FincherD.

Chro, chrochtám blahem - kouzelné, hřejivé, malebné v hravém burtnovském stylu. Christina Ricci je půvabná a zábavná i s prasečím rypáčkem a James McAvoy se mi líbí(herecky) víc a víc. ()

david666

Jako moderní pohádka je to určitě mnohokrát lepší než nějaké rádoby romantické slátaniny. Akorát nemůžu uvěřit, že všichni hned jak Penelope vidí, prchají cojim síly stačí. Zas tak špatně nevypadá, že by se to nedalo skousnout pro "pár zlaťáků". Ale jinak jsem se vcelku bavil - sice většina gagů je nasázena hned v úvodu, ale to nevadí. ()

yarghoul

Kouzelný film. A co mi uvízlo v paměti? Krásná šála, ještě hezčí vybavení pokoje a oblečení Christiny, bezprostřední Reese, nečekané sympatie k Peteru Dinklage a velmi čekané sympatie k odzbrojujícímu úsměvu Jamese McAvoye.. ()

Skretule

Zajímavý nápad, který byl však pojat stereotypním a naprosto průměrným způsobem. Jediná věc co mě zaujala je výzdoba pokojíčku :D ()

Enzo555

Ľúbim Christinu Ricci už od Caspera a tiež si myslím, že niektoré veci a javy okolo nás sú dielom kúziel, takže Penelope mi udrela na citlivú strunu. James McAvoy nemá zlý film a producentka Reese si ako drsnáčka na motorke tiež odhryzne kus sympatií ()

Veeria

Je to příběh o hledání sama sebe. Ukazuje nám, že lásku najdeme až tehdy, když začneme mít rádi sami sebe a přijmeme své nedostatky. Je to příběh o lásce, přátelství. K prolomení kletby stačilo jen: ,,Mám se ráda taková, jaká jsem." A to je ono. To je dle mého názoru poslání tohoto filmu. Plnit si své sny a věřit si!! A jako třešničku na dortu považuji nádherný pár Christina Ricci a James McAvoy. ()

DekaDance

Barevný kytičkový hrníček s porcí barevnýho kytičkovýho guláše. A k tomu i nařezaná kopretina, coby kytičková muzika. Rozkvetlý jaro. Ale bez cukru. ()

lacerta

Takovou blbinu už jsem dlouho neviděla. Přeslazenost bych tomu ani nevyčítala, to jsem u takovýho filmu čekala. Ale přiznám se, že mi rozdíl mezi prasečí Penelopou a neprasečí Penelopou teda až tak markantní nepřišel. Koukat se na to dalo, ale jen díky mužským postavám - McAvoy a Dinklage byli docela fajn. Překvapilo mě množství známých herců, co se k tomhuhle upsali. A i když mi Christina Ricci ani moc nevadí, tak tady byla znatelně nejslabší. ()

Fuksinka

Romantická komedie/pohádka, která je opravdu romantická a vtipná. Konečně. James McAvoy je neuveřitelně sexy a Christina milá a úžasná. ()