Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

Zayl

Příběh kurýra, kterak převáží „balíček“. Námět jako takový není špatný, jenže to přebíjí naprosto stupidní scénář, který je děravý jako cedník. Hledat zde logiku opravdu nemá smysl, do děje neustále vstupují věci, které tam v danou chvíli nemají co dělat a dialogy jsou přímo směšné. A jestli si autoři mysleli, že k vytvoření „cool“ postapokalyptické atmosféry stačí zima, tak se sakra pletou. Babylon A. D. je jednoduše trapárna, které je lepší se vyhnout. ()

verbst

Byť to nedávalo většinou smysl, zas tak hrozný to nebylo. Ale čekal jsem něco naprosto jinýho. Asi bych neměl hodnotit dokud neuvidim ten "pravý" Babylon A.D. (tzn. Kassovitzovu verzi) ()

Wysch

Chtělo by to být strašně cool, chtělo by to být strašně řemeslné a kulervoucí, ale místo toho je to jen hodina a půl motanice a chaosu, roztěkané a nedodělané. Ze zajímavého námětu tak vznikla jen nůše zbytečných scén, v nichž neexceluje nic, ani režie, ani střih, ani kamera, ani zvuk, ani osazenstvo v čele s panem Benzínem. Škoda. Film se tak zařadil po bok dalších průměrných scifáren, ale i ty se musejí točit :-) ()

SaNcHeZ_cz

Škoda, potenciál tam byl. Špinavý post-apo svět i celkový poničený look funguje poměrně přesvědčivě. Když se to ovšem naplní takovouto látkou, nemá šanci to výsledný snímek zachránit. ()

Z0oMb3E

Ako si môže človek do sýtosti užiť vypatlanú akčnú plešku neschopnú zo seba dostať jediné súvetie, keď má popri boku nehorázne nepríjemnú hysterickú kravu? Naštastie po tom ako sa dej premiestni najskôr na inú planétu (čítaj Ameriku) postavy náhle prekonajú niečo, čo by sa dalo prisúdiť fatalnému kolapsu osobnosti. Z hysterickej kravy sa razom stane najpríjemnejšia postava a z dízla patetický veľkonákupca plyšákov. Ťamanské garde očividne najvyrovnanejšia postava avšak bez potenciálu gradácie či degradácie osobnosti je umným scenáristickým manévrom odstránená z pódia a patetickosť, naivita a popieranie gravitácie dostanú zelenú a v závere dokonca zelenšiu. Trochu dlhšia reklama na Coca-Colu na obdobia mimo Vianoc (na Vianoce štafetu preberie žmurkajúci santa), ktorú môj AdBlock nedokázal spracovať a včas vyhodiť z obrazu. ()

GodComplex

Vin Diesel je neskutecnej tatar. Natocil vubec nekdy neco kvalitniho? Asi ne, tak proc by to ted mel menit, ze? Na druhou stranu az tak strasna zoufalost to zase nebyla. Opet mi udelala radost CR. Chcete natocit nejdepresivnejsi lokaci na planete, vydavat to za postapokalypticke zpustosene rusko, kde mate jen z pohledu na okoli chut umrit? V pohode, staci natocit par zaberu u nas v Cechach a mate to hotovo, ani nepotrebujete post-produkci, protoze realny obraz uz vic zdepresivnit nelze. Ale kluci produkcni stejne vymysleli zpusob, jak to cele jeste ztragicnit, staci k tomu jako soundtrack pustit nejaky ten kvalitni opici hip hap. Takze si to shrneme - Vin Diesel + CR + Hip Hop... god save us all. 2/10 ()

Popluh

Škoda šílených producentských tahanic a absolutní nekomplexnosti filmu. Atmosférický "český" úvod vystřídá naprosto béčková prostřední půlka (byť honička na sněžných skůtrech naprosto vede), která po výborné přestřelce na ulici vyvrcholí v rádoby filozofický konec s pokusem o přesah. To vše stále v rámci béčkové sci-fi, která vykrádá většinu lepších sci-fi poslední doby a mixuje je s Dieselovskou poetikou XXX. Diesel hraje přesně to co mu svaly zarostlá mimika dovolí, Mélanie Thierry je potom v roli "vykupitelky" lidstva víc než sympatická, ale na Michelle Yeoh prostě nemá :). Body na víc za smrt Gorského a poslední větu. 60 % ()

Lum3n

Dobré akční scény, vizuálně zajímavý, slušný námět, charismatický Diesel. Mohlo to být ve výsledku velice solidní sci-fi, pokud by se to ovšem scénáristé nerozhodli úplně sprasit. Takhle nevíme co se tam vlastně děje, motivace postav se vůbec neřeší, prostě jen někam jdou, ale proč se v podstatě nedozvíme. Mám pocit, že vinu na tom mají i foxové, kteří nechali film proti vůli režiséra několikrát přetříhat. Na jedno skouknutí to i tak není úplně špatný. 50% ()

vorheese

Ze začátku to byla průměrná cesta kolem světa, kde se sem tam objevil nějaký ten podařený výjev (třeba nástup do ponorky). Od příjezdu hlavních hrdinů do New Yorku už jsem ale nechápal zhola nic. Buď je ten film neuvěřitelně stupidní nebo jsem možná stupidní já. Ale spíš bych vsadil na první možnost, takže za **. ()

blackrain

Na film jsem byla hodně zvědavá, protože jsem chtěla vědět, co zase vzešlo z barrandovských ateliérů. Charizmatický Vin Diesel a Michelle Yeoh mě nezklamali. Jenže pár dobrých herců film nedokáže zachránit, i kdyby na place vypustili svou vlastní duši. Babylon chvílemi ztrácí dech a působí nudně až utahaně, to je škoda. Chybělo mi závěrečné finále a něco, co by všechno vysvětlilo. ()

BloodyVamp

Nebetyčná béčková hovadina, kde jasně převládá forma nad obsahem. Atmosféra apokalyptického světa je super. Námět je bezpochyby zajímavý, ale bohužel totálně nevyužitý. Škoda céčkového scénáře. Děj je vyloženě plný nelogičností, zmateností a posledních 20 minut postrádá jakýkoliv smysl. Doufám, že tolik opěvovaná režisérská verze bude mnohem lepší. Hudba Atliho Örvarssona je leč neoriginální, ovšem velmi zajímavá. ()

kaylin

Tak tohle opravdu ne. I když mám Vina Diesela hodně rád, tak tenhle film se prostě nepovedl. Herci zde mají příšerné role, což by se ještě dalo kousnout, kdyby to byla trochu sranda, ale film se bere neskutečně vážně a místo toho, aby nabídl akční podívanou, která se očekává, nabízí rádoby chytrý, filosofický scénář, který nefunguje, protože nic neřekne. ()

IllIlIlIIl

Opravdu moc jsem se těšil na Vin Diesela v nějakém akčním trháku. Ale tento filmek byl pro mě jedním velkým zklamáním. Slabý příběh, který se táhnul a nic, co by aspoň zvedlo trochu kvalitu filmu, nepřislo. Už sám Kassovitz řekl, že tento film není nic moc a ani ho nijak zvlᚍ nedoporučuje a uvádí ho jako průměrné béčko, pač producenti mu překopali jeho scénář od začátku až do konce........Snad jen za Diesela 2 hvězdičky, jinak by to bylo ještě bohužel horší. ()

slunicko2

Měl jsem to vypnout po prvních deseti minutách, dobře mi tak. 1) 12letý kluk nemá v hodinách ve škole co dělat a tak napíše na motivy nějakého zběžně pod lavicí prohlédnutého komiksu "scénář" pro film. Jestli to bylo jinak, pak produkce filmu jenom zbytečně vyhodila peníze za profesionálního scenáristu._____ 2) Snad třetinu snímku tvoří klipově sestříhané soubojové, střílecí a utíkací akce - čas pro pokec se sousedkou nebo si můžete vyřídit pár telefonů. Informačně stejně nabité jako alternativní reklamy v některých televizích._____ 3) Další třetinu filmu tvoří umolousané žánrové scény. Jakž takž skousnete tu první, úvod do příběhu, kdy ještě ničemu nerozumíte a můžete se těšit. Později však tato motivace vyprchá, protože jediné, na co se tak od dvacáté minuty můžete těšit, je konec._____ 4) 41letý Vin Diesel má jisté charisma, ale není čas na to je projevit, protože stále musí bojovat, střílet, utíkat nebo se ostražitě rozhlížet. Mezi těmito scénami k nám promlouvá svým podmanivým basem a sděluje nám hluboké myšlenky onoho 12letého scenáristy._____ 5) Viděl jsem 90timinutovou verzi a nemám žádný důved se domnívat, že dalších 70 minut filmu, které vystřihlo studio Fox, bylo lepší. Vyhodil bych všechno._____ 6) Filmy sci fi nebo fantasy, u nichž musím rozšifrovat historickospolečenský background, mě obvykle velmi baví. Tento film svým námětem slíbil, ale nesplnil. Chvíli jsem alespoň mohl doufat. Ani New York plný světel nevypadal zle. Alespoň něco. ()

MATADOR

Tohle se jednoduše nepovedlo. A takové bezúčelné. Líbilo se mi asi prvních pět minut filmu a zbytek stál za ... Špatně využitý potenciál, mohlo to být lepší. ()

Desperado

Kassovitz zvláda ponurú atmosféru blízkej budúcnosti, čo však nezachráni, je samoúčelový, neinvenčný a hlavne BLBÝ scenár. S tým naozaj nič neurobí ani renovovanejší režisér. Plus ak zarátam aj prestrihaný koniec, kde na dôvažok neexistuje ani pointa, ani logika, nečudo že ambiciózny projekt dopadol aj z filmárskeho či finančného hľadiska úplnou katastrofou. ()

Thomassi

Nečekal jsem od toho mnoho, zároveň jsem ale doufal, že se na to bude moct koukat. A přesně tak to dopadlo. Žádná majestátná jízda to nebyla, efekty se daly, ale do dokonalosti měli daleko. Pokud chcete výjmečnou postapokalyptickou podívanou, podívejte se na Potomky lidí (opravdu si Babylon vzal něco z tohoto filmu), ale pokud trváte na tématu a chcete si to okořenit špetkou akce, Babylon A.D. vás může pobavit. Vin Diesel hraje zase svoji typickou roli a zde nebyl špatný. Po počátečním vzrušení, kdy se děj odehrával ve východní Evropě, přišlo rozčarování v podobě postmoderního New Yourku. Ty světýlka a všechna ta vizualizace města mi do toho filmu vůbec nepasovaly. Ale jak říkám, je to blbůstka, na kterou se s vypnutým mozkem dá dívat. ()

Aiax

Samozřejmě to není žádný Kubrick, ale na druhé straně - alespoň pro mě - nedostál Babylon hrůzostrašné pověsti, která ho zpoza oceánu předcházela. Není to vyloženě stupidní (ve stylu tupé polopatické stupidity ála další Vesmírné pěchoty nebo Vetřelci vs. Predátor), má to jakous takous noirovo-dystopickou atmosférku, Vin Diesel hraje, co má, a postapokalyptické Rusko je zpracováno dokonce nadprůměrně. Moje poměrně slušné tři hvězdy jsou asi výsledkem toho, že jsem čekal něco podstatně zhovadilejšího, ale budiž. Ať nežeru :) ()

dawe04

Za akci, Diesela-Yeoh a slušný faktor zábavnosti tři hvězdy. Pokus o nějakou myšlenku beru jako (ne)povedený vtip a tímto uzavírám, ať si to hodnocení ještě nerozmyslím. ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)