V japonském velkoměstě dojde k sérii sebevražd, které jsou spojené faktem, že obětem před smrtí někdo zatelefonoval z čísla 0. Mladá detektivka zjistí, že volající osoba takto vraždí lidi v jejich snech. Požádá proto o pomoc mladíka, který také dokáže vstupovat do lidských snů, ale sám pomýšlí na sebevraždu. Formálně i tematicky radikální autor Shinya Tsukamoto spojil svůj drásavě fyzický filmový styl s hororovým žánrem. Vytvořil tak dílo, které intenzifikuje motivy japonských hororů z doby po mezinárodním hitu Ring a obohacuje je o hloubku i přesah. V jeho temné vizi světa lidé apaticky proplouvají mezi chladnými zdmi velkoměsta a své úzkosti přenášejí do snů, které tak namísto úniku z reality přinášejí ještě větší utrpení. (oficiálny text distribútora)

Deacon59

Zařekl jsem se, že se na asijské filmy nebudu koukat, protože většinou nemají hlavu ani patu. Bohužel si vždy řeknu, že tenhle film bude jiný, ale bohužel není. Pochopit se to dalo bez problémů, ale je to docela nuda. Stopáž si plíží jako šnek, spousta pomalých dialogů a hlavně všude přítomný modrý filtr, ach jo. ()