Ve společnosti zabývající se sportovním vybavením vede Haruki Kendži oddělení pro zimní sporty. Na výletě na Novém Zélandu, kde je mimo jiné i se svým šéfem a dlouholetým přítelem Šintani Gorem, který si s sebou vzal novou sekretářku Aoi Juki, do které je blázen. Po příjezdu se někdo stěhuje vedle Harukiho a není to nikdo jiný než nová sekretářka Aoi. (Zíza)

Zíza

Velmi příjemný romantický seriál s vkusnou komediální vložkou sem tam. Zhruba do 5. dílu to bylo perfektní, pak moje nadšení trochu kleslo, ale i tak to bylo to nejlepší, co jsem za poslední dobu viděla. Užívala jsem si to, smála se s nimi a když byl nějaký problém, vypjatá scéna, kterými obvykle končil díl, tak jsem z toho byla napjatá. :-D Ještěže už to celé vyšlo. Ústřední dvojici to slušelo, byla s nimi sranda, problémy neřešili puberťáci, ale dospělí lidé, a tak byl hned svět krásnější. Mimo ústřední dvojici tu máme tak nějak ještě tři, čtyři další páry. Ty už nejsou tak super, ale pořád spíš seriál obohacují než cokoliv jiného. Líbila se mi Harukiho přímočarost a že si šel za tím, co chtěl. To Japonci zase tak často nedělají. Prostě se mi hrozně moc líbil příběh, herecké výkony i humor. Dokonce mi i ukápla slzička. Jen ten konec byl trochu moc na můj vkus (skoro mi přišel až moc americkej - nemyslím tím, jestli dopadl dobře nebo špatně, ale tím, jak byl provedenej). A tím se dostává k dalšímu velkému plus a tím je OST, které dělala skupina Wham! Dovolím si říct, že s ničím lepším Japonci přijít nemohli. Jejich hudba krásně dokresluje celou atmosféru a navíc ending je hrozně chytlavý, takže jsem si pouštěla pokaždé a zpívala s nimi. :-D Pokud hledáte dospělejší romantiku, tak vězte, že tady ji určitě najdete. Lepší 4*. Titulky. ()

Vavča

Na japonské poměry velmi povedený romantický seriál, který divák nijak emočně neždíme a přesto je v některých momentech dojemný. Žánrově je to pojato jako slice of life, dospělejší romantika s trochou humor (navzdory někdy až přepjaté japonské propagaci hodnot práce na prvním místě). Júdži Oda v hlavní roli dokonale válí, jeho hrdina je dospělý, chápavý, umí pomáhat svým spolupracovníkům a okolí, má pro ně pochopení. Ale není však Jan Marhoul vola ze sebe dělat nenechá. Jeho nová sousedka Aoi Júki pracuje ve firmě jako asistentka ředitele. Zpočátku mu přijde jako povrchní kariéristka, ale začne ji poznávat více... Čekají vás vřelé chvíle romantiky, humor, i vážné situace, perfektní hlavní dvojka, ve vedlejších příběh jsou také solidní herci, je tady tehdy začínající Hiroši Tamaki. Za mě skvělý seriál, který mi v něčem trochu připomněl pozdější korejský hit The Snow Queen. Seriál má z dnešního pohledu nostalgickou atmosféru, hudbu záměrně hozenou do 80.let. Je to vyloženě vánoční seriál do zimního období, když nikam nespěcháte a dáváte si postupně denně jeden díl. ()