Mestečko Heuréka

• Česko Heuréka – město divů (viac)
Sci-Fi / Komédia / Mysteriózny / Dráma
USA, (2006–2012), 56 h 23 min (Minutáž: 42–85 min)

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier (viac)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (83)

Záblesk (2011) (S04E13)

"Končím s váma všema. Jdu destabilizovat magnetický plášť své nitroglycerinové směsi." To snad ani nezní nebezpečně od člověka, který právě mastikoval na veřejnosti. Nicméně zachraňování Heuréky před výbuchem je zábavné, rendrování situace zase zajímavé a souhlasím s "vedcem" Carterem v tom, že kataklyzmatický patrně znamená problém. ()

V oblacích (2011) (S04E14)

"Budu hádat. Něco kvantovýho uteklo? Nebo tak?" Radost šerifa z toho, že "někdo udělal banku" sice netrvala příliš dlouho, ale mě hodně pobavila. Stejně jako šerifovo vystoupení z auta před bankou nebo géniové na fyzických testech. Ovšem asi nikdy nepochopím, jak mohl někdo uložit disruptor Higgsova pole vedle antihmoty. Vždyť je to nebezpečné. Teda asi. Nebo tak. ()

Mezi námi děvčaty (2011) (S04E15)

"Jen stisknu pár tlačítek a bude ze mě zase normální jouda." Takže Fargo předal řízení GD Allison, která má hacknutý mozek od Beverly? No tak to je skvělá výchozí situace. Jenže polovinu epizody je většina mých oblíbených postav v kómatu a to se pak ta zábava hledá o něco hůř. Nicméně vtipy z červí díry mě pobavily, sexuální techniky ve stavu beztíže zase vzbudily mou zvědavost a má paranoia z očkování se zase jednou naplnila. Do mě už si nepíchnete, šmejdi. ()

O mravencích a lidech (2011) (S04E16)

"Právě zmizela další laboratoř a kus kantýny." Tak kdo ji snědl? Nezničitelní mravenci konstruktéři z mise Astreus? Tak hurá na ně. Šerif mě přitom potěšil navlečením obleku a taky se dost zlepšila jeho vědecká erudovanost, když bezpečně odhalil ten meziplanetární tentononc. ()

Souboj Titanů (2011) (S04E17)

"Kolikrát jste spláchl Titan do záchoda?" 596 krát? Tak to bude problém. Ale zdaleka ne tak zábavný, jako řešení přitažlivosti mezi Dr. Fargem a Dr. Mertenovou nebo vyplněním IS 248 - formuláře vyžadovaného pro intimní svazek. Já jsem se bavil a vztahový auditor Dr. Warren Hughes mi v tom vydatně pomáhal. ()

Tenkrát na táboře (2011) (S04E18)

"Jsem tu kvůli vašemu odvolání proti mému nálezu." Nestranný Dr. Warren Hughes kontrolující sám sebe byl naprosto dokonalý. Ovšem pohovory k misi Astreus moc zábavy nepřinesly, snad s čestnou výjimkou Dobrého bobra Dr. Parishe, který se shodil docela slušně. ()

Malý krůček (2011) (S04E19)

"Cítím, jak mi ve spojích tuhne mazivo." Zástupce šerifa Andy alias vytlemenej robot na Titanu mě svými hláškami spolehlivě bavil. Taky jsem se něco dozvěděl o virtuálním harašení, protonaci a netopýřím trusu, což se mi v nějaké jiné časové linii určitě bude hodit. ()

Obrovský skok (2011) (S04E20)

"Váš paprsek smrti málem zabil falešnýho Obamu." Já bych se s tím obviněním tak neunáhloval, protože by přitom někdo mohl spadnout do černé díry. A právě v házení bomb do černé díry patří šerif Carter ke světové špičce, což mě potěšilo a zmizení mise Astreus ve mně vzbudilo chuť okamžitě sledovat další epizody. A tak to asi má u seriálu být. ()

Vidíš to co já? (2011) (S04E21)

"Těším se až ty tvářičky uviděj celý město pokrytý sněhem." Poloanimovaný vánoční speciál se superfotonovým generátorem mě nebavil. Velký podíl na tom má skutečnost, že jsem se těšil na hledání mise Astreus a místo toho jsem nečekaně sledoval boj s ninja sněhuláky. ()

Season 5 (2012) (S05)

"Jestli to Ministerstvo zjistí, budeme na Antarktidě dlouho počítat stébla trávy." 5. série se v podstatě jen vypořádává s následky mise Astreus a návštěvy roku 1947. Přesto je stále zábavná, někdy napínavá a mě nejvíc pobavily epizody Ztraceni, Carter celý bez sebe a Nejhorší možný scénář. Taky Génius Carter měl skvělý momenty, protože když šerif s IQ 111 dokáže rozvíjet teorie o ignoraci Vandeheyova principu entropický inverze, tak to prostě zábavný je. ()

Ztraceni (2012) (S05E01)

"Největší mozky Heuréky pracují pro nás. A přitom to nevědí." Mise Astreus bloudila čtyři roky vesmírem? Carter žije s Jo? Umělá inteligence řídí GD? A já jsem si nechal pověsit pár bulíků na nos. Samozřejmě mě přitom bavil Fargo pochodující s americkou vlajkou na Titan, ANUS Dr. Parishe a všichni Andyové, ale konec epizody mě ohromil. Konečně to začalo dávat smysl a mě to navnadilo. ()

Ve skutečnosti (2012) (S05E02)

"Pokud snad dojde k tomu, že nějaký subjekt ohrozí chod programu, tak bude odejit." Rendrovací chyby mě bavily, Carter na stopě halucinace byl taky skvělý a Andyho "lhaní" vojákům bylo dokonalé. A "vypnutí" Dr. Martenové mi naznačilo, že tentokrát to s tou srandou nebude až tak jednoduché. Navíc pro mě bylo trošku obtížnější orientovat se mezi programem a skutečností, ale dost mi pomohlo, že ani v Heuréce obvykle nelétají draci. ()

Vynucené ukončení (2012) (S05E03)

"My jsme totálně rozbili Matrix." A použili jste k tomu ten centový nebo kvantový nebo iontový ... jasně rezonátor. Vše je odhaleno a mě přitom pobavila nesouvisle žvatlající falešná nehrající osoba či Beverly zcela výjimečně na straně těch dobrých. A bludišťáka získává senátorka Wenová. Gratulujeme. ()

Do vlastních řad (2012) (S05E04)

"Kdybych byl schizofrenní koule, kam bych se schoval?" V Heuréce to není snadné vžít se do myšlení pachatele, ale šerif Carter na to pořád má. Horší je to, že traumata z prožité alternativní reality nejsou moc zábavná. A to jsem zkusil i terapii s králíčky, která je v 64% případů úspěšná, ale na mě tahle epizoda prostě moc nezabrala. ()

Carter celý bez sebe (2012) (S05E05)

"Sprchoval jste se s mou holkou. Buďte rád, že jsem si nedal pěstí." Šerif Carter mě bavil, když si vyměnil mozky s Fargem, Zanem i s Allison. O tolik trapasů se nezakopává tak často a já jsem si to užil. Jen mi nějak nedochází, jak se rozpozná inteligence v okamžiku, když na rozmazaném obrázku jednoznačně vidím motýlího psa a on je to údajně elf s válečným kladivem? ()

Nejhorší možný scénář (2012) (S05E06)

"Jestli to Ministerstvo zjistí, budeme na Antarktidě dlouho počítat stébla trávy." Tak se nám to rozjelo. Fargo si užívá s mrtvou Holly, simulátor katastrof ANKA bourá GD a Jo se chová ke Carterovi tak, jakoby jí vyhodil letní číslo časopisu Zbraně a munice. To je hodně zábavné. Stejně jako zjištění, že 29 mrtvých a 300 zraněných je tak na dvojku. Mě ovšem zaujala informace o tom, že člověk, který měsíc nečůrá, by mohl být mrtvý. Dává to smysl? ()

Deus ex Machina (2012) (S05E07)

"Zapojil jsi nebezpečnou technologii, aby mohl mít Fargo kyberpřítelkyni?" Trošku se děsím chvíle, kdy budu muset mít pro svou bezpečnost nainstalováno několik kamer i na záchodě, protože podle mne Velký Bratr není ten, s kým chci trávit svůj život. Nicméně špehovaná Heuréka mě bavila a boj mrtvé Holly o život byl rozhodně zajímavý. Začínám mít podezření, že si Holly nakonec bude muset ve třech kopiích vyplnit formulář na zrušení smrti 924/B. ()

Hloubka vztahu (2012) (S05E08)

"Doktor Fargo to bude vidět jinak, až bude muset doplavat ke stolu." Feinmanův aprílový den v GD byl vynikající. Pobavila mě neviditelná zeď, magnetické kalhoty, pěnová párty a vzrušila mě Jo v obleku ošetřeném metavlákny z nanomateriálu. Nicméně nejlepším fórkem byl pohrání si s řečovým centrem temenního laloku "delfína" Larryho. Takže zábava je to slušná, ale hádky Cartera s Allison v ponorce mě nebavily a jejich vyvrcholení mě trošku zaskočilo. Já bych do toho tedy v době útěku artemie saliny rozhodně nešel. ()

Génius Carter (2012) (S05E09)

"Předpokládáš, že organický tranzistor z rubrenu by mohl správně fungovat při pokojové teplotě. Myslím, že opomíjíš jeho nelineární teplotní vlastnosti." Tak tady někdo ignoroval Vandeheyův princip entropické inverze. A přišel na to šerif Carter? Tady něco nehraje a mě to baví. Zejména upgrade Andyho se povedl a naspeedovaný Carter mezi doktory Blakey to zvládl skvěle. ()

Sen o líbánkách (2012) (S05E10)

"Tohle místo, to je palác. A když přehlídneš plíseň ..." Jet na líbánky do rozpadlé chajdy, na Fidži nebo do CERNu smát se jejich malému urychlovači? To je těžké rozhodování. Tady se naštěstí rozhodují jiní. Takže Holly má konečně alespoň zmatené tělo, v GD jsou donašeči a Carterovy líbánky jsou určitě něčím, o čem Allison ani nesnila. Nicméně zábavné to je. ()