Mestečko Heuréka

• Česko Heuréka – město divů (viac)
Sci-Fi / Komédia / Mysteriózny / Dráma
USA, (2006–2012), 56 h 23 min (Minutáž: 42–85 min)

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier (viac)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (83)

Mestečko Heuréka (2006)

"Formulář na zrušení smrti nevedeme." Tak to žertuješ, šerife. Vždyť to je 924/B a vyplňuje se ve třech kopiích. Ve vědou posedlém městě je zkrátka možné všechno. Tady totiž hláškuje i šerifův barák, místní géniové v touze za poznáním občas narušují pohyb zeměkoule ve vesmíru, šerif je smířený se svým bezkonkurenčně nejnižším IQ ve městě a mě baví každá Carterova snaha o zachování města ve stavu, kterému nikdy nerozuměl. ()

Season 1 (2006) (S01)

"Má dost zvýšené hladiny Cyklopentanoperhydrofenantrenu." Tak toho by si všiml asi každý, i když mám podezření, že šerif Carter chyběl na některých hodinách kvantové chemie, atomové fyziky či molekulární biologie. Nicméně jeho oťukávání s Heurékou se mi moc líbilo a jeho chytrý dům na atomový pohon mi byl do života důrazným varováním, abych si žádnou "chytrou" technologii nepustil dovnitř. Já prostě žiju analogově, ale snad právě proto mě tolik baví seriál plný technologií budoucnosti. ()

Město jménem Heuréka (2006) (S01E01)

"Ne, ne, ne. Vydržte ještě. Zatím do toho stroje na zničení světa nestřílejte." Carterovo prvotní oťukávání s nejchytřejším městem na světě bylo zábavné. Zejména jízda přes neexistující most mě pobavila, zavírání šerifů do klece mě zaujalo a objevení pohřešovaného Briana zase utvrdilo v tom, že i nový nejhloupější obyvatel města má co nabídnout. ()

Přešťastné návraty (2006) (S01E02)

"Formulář na zrušení smrti nevedeme." Opravdu, šerife? A není to náhodou 924/B? A nevyplňuje se náhodou ve třech kopiích? Carter se bude muset ještě hodně učit, než mu začne připadat Heuréka normální, takže mě evidentně čeká spousta zábavy. Heuréka. A tady je navíc Sára. Jedinečný prototyp domu, který rozsvítí, uvaří, uklidí, pustí hudbu a klidně se i urazí. Tak to jsem si zase jednou zařval smíchy. ()

Než zapomenu (2006) (S01E03)

"Nemůžu za to, že jsou věci, které na sebe ještě nesmíte vědět." Carter se do toho začíná dostávat, takže hledá červodírové, časoohybné a zneviditelňující zařízení. To už zní skoro vědecky a mě přitom bavil vizionář Putnam i ignorování novinama. A pěst ve tváři géniově mě hodně potěšila. ()

Spiklenci (2006) (S01E04)

"Kam byste šla pitvat mimozemšťana?" Když se na to díváme z tohoto úhlu pohledu, tak samozřejmě k Taggartovi. Mě tedy nakažení spiklenci dost bavili a šerifova hláška o tom, že je sám, když po Jo běhaly červené tečky zaměřovačů, mě úplně rozsekala. Stejně jako jeho zkouška z pokročilé výzbroje. ()

Nezranitelný (2006) (S01E05)

"To je pokoušení osudu. Dnes mě pojistíte a zejtra koupím kulku." Carter mě dost pobavil odmítáním zdravotní prohlídky, protože měl velmi naléhavou práci. Jen si ji vymyslet. Ovšem Carter s Allison poprvé v posteli byli dost vtipní a to, jak se Carl zakousl do Beverly, bylo hodně inspirativní. ()

Doktor Nobel (2006) (S01E06)

"Stává se to tu často?" Jako to, že ze silnice vyjede raketa co není raketa a zahájí se odpočet? Tak to je i v Heuréce novinka. Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že nejdůležitější je to, jak naložit s antihmotou, jak rychle uspořádat předávání Nobelovky a jak vychýlit ionosférický částicový paprsek. Ovšem co je na tom těžkého, když je to všechno na bedrech fyzikou nedotčeného šerifa Cartera? Nic, ale zábavné to tedy je. A z militantní Jo se vyklubala pěkná kočka. ()

Mžik (2006) (S01E07)

"Náhodou jsi projížděl kolem v plné polní a s noktovizorem?" Tak kdo srazil to auto? Byl to Gigantopithecus americanus? To asi ne, ale Carter se mezi všemi těmi cyklopentanoperhydrofenantreny jistě brzy zorientuje. Mě tedy hodně bavilo, když to Carter s vědci vyřizoval jemně, když nabízel otisk boty na Starkově zadku, když byl za jízdy vyndán z auta a zejména když přiběhl Fargo s raketovým pohonem. Tohle bylo zkrátka skvělé, stejně jako závěrečný virtuální baseball. ()

Z masa a kostí (2006) (S01E08)

"Létající mužíčku už to bude?" Oživlý robot mě zase tak moc nebavil, ale to kolem něj bylo skvělé. Třeba "diskrétní" setkání Jo s Callisterem, hašení bez vody a zejména schůzka šerifa s Allison u magnetického plotu. ()

Pud (2006) (S01E09)

"Nevěděl jsem, že mentální myš a Taggartovi nanobrouci mají stejnou frekvenci." Já to taky netušil, ale s naklonovanými Starky jsem si to celkem užil. Příště bych však byl pro to, aby se klonovaly Allison, Beverly či Jo. Sice úplně přesně nevím proč, ale připadá mi, že pro 96% mužských očí jsou zajímavější než Stark. ()

Nachový opar (2006) (S01E10)

"Nevšimla sis, že by se lidi chovali nějak divně?" Nechci moc prozrazovat, ale všichni jsou podráždění, Jo naspeedovaná a může za to Necrosomnium violacea. Přesně tak to bylo a já jsem se moc bavil, když Jo řádila se stříkací pistolkou, Carter odolával sexuálním útokům a Allison s Beverly si vzájemně vjely do kadeří. ()

Pravidla cvokárny (2006) (S01E11)

"Bydlím s jaderným reaktorem?" Útok baseballovou pálkou na jaderný reaktor byl vynikající, podzemní mise Jo s Taggartem taky a strachující se dům rovněž neměl chybu. Ovšem praktický důkaz toho, že v městě plném supergéniů má pouze poslíček dost selského rozumu na to, aby pochopil situaci, je vážně k zamyšlení. ()

Jednou za život (2006) (S01E12)

"Tvůj dům neměl depresi, když ses odstěhovala?" Každý zkrátka ještě nemá chytrý dům a mě potěšilo, jak v otázce bydlení tento seriál předpovídá budoucnost. Navíc mě hodně pobavilo, když Allison dostala při pitvě chuť na syrové maso, jak Farga nedokázal nikdo zhypnotizovat a zejména Carterova touha, aby nenašel sám sebe ve svém Jeepu z minulosti. A hodně mě potěšila pohoda roku 2010, ale tím by se všechno v dobré obrátilo a nebylo by dál co řešit. Podle mého názoru by to byla škoda. ()

Season 2 (2007) (S02)

"Nedovolím, aby ho to zabilo. Zabiju ho sám." Šerif Carter si slušně zařádil i v druhé sérii. Už nebyl z té vědy tolik překvapený, ale já jsem se s ním královsky bavil a to zejména v epizodách se svými nahými sny, zhloupnutím Heuréky či jako objektem touhy žen. I když mě šerifův technický antitalent nezklamal ani se zakletým algoritmem, průchodem do multivesmíru, metamateriální technologií či osobním silovým polem. ()

Zrození Fénixe (2007) (S02E01)

"Nejsem žádnej astrofyzik, ale sluneční erupce v baráku nebývají." Tak copak nám to zapaluje vědce? Pták Ohnivák, mezony nebo chilli s raketovým palivem? Carter na to jistě přijde, i když se to vyvíjí nějak jinak, než si to pamatuje a to je zdrojem slušné zábavy. ()

Zkoušej to dál (2007) (S02E02)

"Co tu máme? Skok v čase, černou díru, náhodnou kvantovou ... teda ne, že by se to tu dělo." Nic tak zásadního, pouze zmizelo jedno osobní silové pole. To je ovšem pro šerifa Cartera hračka, tedy pokud bude mít fotku. A mě přitom nejvíc pobavily Fargovy emaily, s jejichž sdělením nejkrásnějším obyvatelkám Heuréky se plně ztotožňuju. ()

Bouřková fronta (2007) (S02E03)

"Dnešní předpověď říká, že bude teplo, mráz, déšť, krupobití, prudké vichřice a silné blesky." To je samozřejmě možné pouze v Heuréce, i když já jsem to několikrát zažil ještě na silnici u Bezvěrova. Tam však nemají lázně s vřídlem poháněným jaderným štěpením. Nebo mají? No to je jedno. Carterovo vyšetřování bylo totiž tradičně skvělé, i když se mi ho jeho ex-manželka pokoušela znechutit. ()

Prazvláštní hry (2007) (S02E04)

"To by muselo mít něco společného s metamateriální technologií nebo vektorovým rozkladem nebo buněčným ozářením." Tak to by asi musel být projekt třídy 8 a o těch vím úplně přesně tolik, co šerif Carter. Nic. Nicméně redukování počtu obyvatel Heuréky až do závěrečného počtu dvou kusů mě dost bavilo. ()

Potrefené husy (2007) (S02E05)

"Puberťáci s volným přístupem k hrůzostrašným technologiím. Takže armagedon s akné." Vědecká soutěž střední školy je logicky nejnebezpečnějším dnem roku a mně se zdá, že to šerif Carter trošku podcenil. Ovšem co taky chtít od týpka v nátělníku s nápisem Relax, který se chlubí IQ 111? Mě tedy nejvíc pobavilo to, jak se může nechat vědec vytočit zjištěním, že má teleskop vychýlený o šest milivteřin doprava nebo to, že armáda vyrábí zabijácké husy. A od této epizody si začnu dávat větší pozor na čínské záchody padající z nebe. ()