Prstoklad

(TV film)
všetky plagáty

Melodrama na motivy románu Sarah Waters, populární britské autorky. Film nás zavádí do viktoriánské společnosti, epochy věčného problému anglické kultury.Dějová linie je dokonalá přehlídka pyrotechnických efektů: intriky, podrazy, vražda, věčně přitažlivá zákoutí podsvětí, svět pornografické literatury, sexuální vztahy vymykající se souhlasu, ale i kontrole viktoriánské společnosti. Výjimečnost podtrhuje nesporná erudice v historickém období, můžeme pozorovat dobové kostýmy, sociální situaci i zaposlouchat se do cocney.

Příběh vypráví o dvou rozdílných ženách a mladém podfukáři Richardu Riversovi (Rupert Evans). Rivers nachytá past na polapení mladé, bohaté šlechtičny Maud Lilly (Elaine Cassidy). K dosažení cíle má dopomoci kapsářka a šarlatánka Sue Trinder (Sally Hawkins), avšak né vše, je tak, jak se prvně zdá. (aramejkaX)

Lord.Jim

Velmi zajímavý detektivní příběh z doby viktoriánské Anglie, navíc vyprávěný ze dvou rozdílných pohledů. Film je rozdělěn do dvou částí - já jsem se po první naprosto zhrozila, že je už konec a nevím NIC, naštěstí dříve, než jsem to vypla, mi začaly běžet titulky a shrnutí prvního dílu. Ve filmu je mimochodem velmi pěkně ukázáno, proč je někdy tak těžké pochopit jednání druhého člověka. A že až po čase - budete-li mít štěstí - pochopíte, proč se nemohl zachovat jinak. Dvě různé ženy a dva různé příběhy. ()

catherinka

Vážně to mělo tři hodiny? Minimálně první půlka uběhla velmi rychle. Propracované vykreslení viktoriánské Anglie, úžasný kontrast akcentů, dvě výborné herečky s nádhernýma rukama a děj plný zvratů. Dokonce i humor v tom byl. Škoda poslední půlhodiny (do které nepočítám posledních 5 minut), která tam seděla jako pěst na oko. ()

fmash

(Projekce na slepo.) Dobře jsem udělal, nelze než doporučit o tomto filmu NIC předem nečíst, kteréžto tvrzení samo o sobě už je slušný spoiler. Abych se vyhnul dalším, omezím se na konstatování, že tento na pohled skromný počin se svou chutnou dužinou víc než vyrovná opulentním hodům moderních komplikovaností. Obsahuje reálný pohled na dobovou společnost i zajímavý příběh, sympatické postavy, je sexy a je napínavý... Trochu netypická viktoriánská romance, která opravdu stojí za vidění. Snad jen ještě poznámka k myšlence, kterou příběh nevyhnutelně probouzí: jak velké proradnosti se člověk musí dopustit, aby se, nezávisle na tom, zda věří v nějakou metafyzickou autoritu, nebo „jen“ v mravní zákon pod hvězdami, obával zatracení víc, než čehokoli jiného? ()

IQ Tiqe

Po prvním díle: lezbická přitažlivost podána krásně, přirozeně, věrohodně; překvapení na závěr opravdu překvapilo! Ale neskutečně mě vytáčelo bezpráví, a pak to, že si doktoři mohli dovolit někoho "hospitalizovat" proti jeho vůli. Šílená doba. Kromě překvapení ze závěru jsem neskutečně nasranej. Druhý díl měl skvělý rozjezd, úžasný potenciál, který někde za půlkou přišel vniveč, moc fádně, jednodušel, měl na mnohem víc. Každopádně dávám 4* za to, čím mohl být a za 2 geniální zvraty, kterými mi vytřel zrak. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 7 | humor 0 | akce 0 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6 ()

Gurtha

Kniha mě vyrazila dech - tedy její první polovina, zbytek se utopil v nových zápletkách a celkovém zmatku. Film oproti tomu čerpá z kladů knihy a druhou polovinu zhutňuje do rozumného přehledu. Velkým plusem je také výběr herců, nemohu si pomoc ale Britové (a Britky) mají prostě viktoriánskou dobu v krvi. Přesto všechno filmové zpracování knize nepřidalo nic nového, zůstává tak pouhou, i když zdařilou ilustrací. ()

• Sama spisovatelka Sarah Waters si ve filmu zahrála malou roli služebné, po které malá Maud (Elaine Cassidy) hodí rukavice po výstupu z kočáru. (veronica 01)
  • Sally Hawkins, představitelka Sue Trinder, se objevila už v předchozí adaptaci knihy Sarah Watersové Na špičce jazyka (2002). (Akesha)

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů

21.09.2014

Chan – wook Park je bez debaty nejvýraznější jihokorejský režisér, který celosvětově proslul svou „trilogií pomsty" a dokázal vzbudit zájem o místní kinematografii i od filmových fanoušků, kteří do… (viac)