Štrnásťročný David (Hayden Christensen) žije so svojím otcom na predmestí a zrejme ho nečaká žiadna žiarivá budúcnosť. V škole sa s ním veľa ľudí nebaví, otec je na neho prísny, a tak hľadá pochopenie u svojej spolužiačky Millie (Rachel Bilsonová). Lenže správny štrnásťročný chlapec má baby ignorovať, a nie sa s nimi baviť, čo mu spolužiaci dávajú jasne najavo. Pri jednej nevinnej šarvátke, keď si ho spolužiaci doberajú, sa David prepadne ľadovým príkrovom do divokého prúdu rieky. Ale namiesto toho, aby skončil mokrý a premrznutý na kosť, je úplne suchý a ešte k tomu v knižnici medzi regálmi. David zisťuje, že vďaka nejakej zvláštnej genetickej chybe či odchýlke sa môže teleportovať kamkoľvek po celom svete. Stačí pomyslieť na nejaké miesto, poriadne si ho predstaviť... a je tam! David to dokáže výborne využiť. Prvé skoky ho zavedú do bankových trezorov, kde si "požičia zopár dolárov" na luxusné bývanie, alebo na cesty po Londýne, Tokiu či Ríme, aby si jednoducho užil. Kým si David nerušene užíva nadobudnutú slobodu a luxus, v pätách má agenta Coxa (Samuel L. Jackson), ktorého jediným cieľom je Davida a ostatných Jumperov, ktorí bez stopy miznú z miest svojich činov, nájsť a zabiť. Po rokoch sa prenasledovaný David vracia na predmestie, do domu svojho otca,  za jedinou naozajstnou priateľkou, ktorú kedy mal, za krásnou a dnes už dospelou Millie. Tým ale seba aj svojich blízkych zatiahne do nebezpečnej hry o život. Našťastie, je tu ďalší z Jumperov, Griffin (Jamie Bell), ktorý Davida zasvätí do boja s Coxom a jeho prisluhovačmi, a poskytne mu úkryt. Agent Cox je však stále nablízku a David navyše zisťuje, že jedným z Coxových komplicov je jeho vlastná matka. Griffina a Davida čaká prvá veľká a rozhodujúca bitka o život. (TV JOJ)

Worry77

Nebudu tady vypisovat všechny nelogičnosti, který tenhle 12- film má, protože bych to psal extrémně dlouho a za to mi Jumper rozhodně nestojí. Doug Liman natočil hrozně plochou, prvoplánovou a nezáživnou jednohubku, kterou bych se špatným svědomím možná zvládl doporučit na puštění jen tak to pozadí. ()

_-0-_

Měsíc po shlédnutí si nevybavíte žádné detaily. Námět by šel použít při nově napsaném scénáři na jeden díl Outer limits... Film unudill i mou čtrnáctiletou dceru (a to je co říct). ()

Blackburn8

Na tento film jsem se dost těšil, podle hodnoceni co jsem tady četl jsem od toho moc nečekal, ale byl jsem mile překvapen, film se mi dost líbil přijde mi to jako dost dobrý nápad.70% ()

Tales

Hm takovej peknej namet a oni z toho udelaj takovou traparnu. Obcas je tam dobra akce, ale to je asi tak vsechno. Pribeh je uplne dementni, spousta veci tam totalne nedava smysl a navic je to az moc romanticky. Fakt nevim jestli dat 1 nebo 2 hvezdy, ale dam spis ty 2 za nektery akcni sceny a za to ze to nebylo moc dlouhy. ()

Jeremiasz

at si kdo chce co chce rika, ja si u toho bajecne odpocnul a parkrat se fakt zasmal, despekt se kterym jsem pristupoval k pusteni filmu zpusobeny mizernyma hodnocenima me opustil po par minutach. Je to barevny, hejbe se to, ma to dobrou kameru a je to vtipny. a Samuel je proste Samuel, rad se na to mrknu znova, prisna kritika tu nema co delat, o tom ten film neni. proste v ramci zanru a za nenarocne pobaveni slusnych 75% ()

Mr.Roman

Mne sa prekvapivo Jumper veľmi páčil, ničím sa nezdržoval ("Nechceš radšej preskočiť tú nudnú časť?") a preto dej plynulo odsýpal, pričom neostávali hluché miesta, aj keď na úkor príbehu a lepšieho vykreslenia postáv. Práve z postáv sa mi najviac páčila a viac priestoru by si zaslúžila vedľajšia postava nezávislého "skokana" v podaní Jamieho Bella. Síce mal film detinský, jednoduchší príbeh, no aspoň sa nebral až tak vážne a celkovo na mňa pôsobil viac než dobre. ()

curfew77

Vyznavači hlubokomyslné sci-fi se u Jumpera asi budou chytat za hlavu, ale já tvrdím: proč se prostě trochu nepobavit? Hoďte za hlavu logiku, neexistující motivace nejen postav, ale celých postavových klanů, a prostě sněte o teleportaci. Chytlavě natočeno, lokalit vystřídá Christensen (mimochodem podle mě nijak zvlášť charismatický) opravdu spoustu, má to slušný spád a rozumnou délku, tak proč tomu nedát šanci? Takže 60 % a čtyři hvězdičky, byť ty nejslabší možné - protože mě Jumper fakt bavil. Ale umění tedy opravdu nečekejte... ()

lovlick

v podstatě o nic ve filmu nejde, kdyby se ale myšlenka o lidech co se umí přemístit pomocí skoků dotáhla do konce, mohl by to být dobrý film. Takhle ale nikoliv. ()

L3G1ON4R

Vcelku povedený oddychový film po náročném dni. Nic speciálního či propracovaného do detailu neuvidíte, avšak s dobrým obsazením a příjemným dějem se nebudete nudit, o efekty nebude nouze a zápletka s předvídatelným koncem navnadí dosti diváků. ()

Cortesz

Originální nápad, který režisér nevyužil naplno, což je škoda a zaměřil se jen a jen pouze na akci, teleportování a vsunul do toho dosti slabej děj. Akce je tedy natočena rychle, teleportování je úchvatné hlavně kvůli střídání prostředí a těch je zde poměrně hodně, ikdyž se pořád opakují. Hayden Christensen se snaží, Samuel L. Jackson zapůsobí jen novým účesem, jinak nic moc. Celkově z toho vyplývá jen nenudící teleportační sci-fi u které se nenudíte, ale po skončení na to hodně rychle zapemenete. ()

Mes-siah

Toto je učebnicový prípad ako sa dá zabiť dobrý nápad. Vlastne ten nápad sa tu ani nerozvinul. Nemal kde, pretože mu nedali ani kúsok na nadýchnutie. A ktomu to nelogické správanie hlavného hrdiny ma priam až vytáčalo do nepríčetna a to sa pokladám za kludného. Ale keď na otázku položenú 10x vždy odpovie Počkaj, Vydrž, Za chvíľku. Tak to nahnevá nielen toho kto sa pýta, ale aj mňa, diváka. A to som už videl všeljaké filmy. Ale zase ak by tento film mal získať nejakú cenu, tak len za efekty a Samuela Jacksona. A to konkrétne za jeho vizáž a prevedenie. Ale moc miesta mu tam nedali, efekty som narátal na jednej ruke, čo by stály za úvahu, takže žiadna hodnodtná cena mu nehrozí. Vedieť, čo to bude zač, kúpim si radšej chleba s maslom, ako lístky do kina. To by som s toho mal väčší zážitok. ()

unrocker

Opravdu je svět ve světové filmové krizi když musí točit takové blbiny? No začátek se celkem pěkně usmíval a dával naděj na dobrý film, ale jak přibívalo minut tak se člověk říkal co? Cože? Oh Bože... :( ()

LuNaj

Typický oddechový snímek. Haydena mám rád už od dob Star Wars, hlavně tedy ve 3. dílu, kde podle mě exceloval. Kdysi jsem sledoval i OC, takže mě potěšila přítomnost Rachel Bilson. Není to bůhvíjak skvělý snímek, ale rozhodně bych ho ani neoznačil za ztrátu času. ()

R.O.man

Tak konečne je tu niečo nové a neošúchané! Len nechápem tie komentáre! Pozerať sa to dalo až do konca, Christensen mi pripadal trošku drevenejší, ale Samuel L.Jackson, Rachel Bilson a hlavne Jamie Bell excelovali. Síce je to skôr pre násťročných, ale strávil som to aj v 29-tich. Také akčné sci-fi. So super efektami a akčnými scénami. Ale veď treba sa aj trochu odviazať. A poviem vám - aj ja by som si rád zaskákal....najskôr do banky a potom na Korfu! ()

Fanak

Nápad se schopností teleportace není žádný zázrak a když k němu vytvoříte scénář řídký jak odtučněné mléko, může z toho vzniknout slušný film? Ne, ne a ještě jednou ne. Navíc Samuel Jackson s bílými vlasy také není to, co bych celý život toužil vidět a Christensen je uvěřitelný jak Yety v tropech. Takže celkem ztráta času. ()

LukeSharp

Akce je skvělá,ale tak tupý scénář svět už dlouho neviděl. Navíc ta holčina z O.C. je hnusná,otravná,vůbec neumí hrát a navíc je úplně,ale úplně blbá.Kdyby se náhodou někdo pustil do druhého dílu tak doufám,že tam naperou nějáký pořádný příběh a jako záporáka bych si dokázal představit nějákého zlého skokana(přece jenom Jamie Bell vypadal tak nějak unyle a jeho fight s Anakinem byl dost zmatený).Potenciál tenhle film má,takže u dvojky už to snad bude lepší. 60% ()

JardaBauer

Dost odfláknutá zábava s trochu promarněným potenciálem. I přeste, že scénář je od Davida S. Goyera, je celý příběh naprosto o ničem, čemuž svěčí hodina dvacet stopáže. Ačkoliv pokud člověk nepřemýšlí o příběhu, nesnaží se pochopit chování hrdinů a pokusí vypnout mozek, jedná se o docela dobrou zábavu, ze které bych byl na základní škole úplně mimo. Na rok 2011 je plánovaná premiéra dvojky, tak uvidíme, třeba se Doug Liman polepší. ()

Zadri

Docela by mě zajímalo, kolik bylo vypuštěno CO2 pro natočení tohoto snímečku:-). Jinak poměrně efektní s působivými triky a scénářem na půl stránky. ()

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

18.10.2016

V Česku Youtube Red ještě nemáme, v Americe, Austrálii, Mexiku a na Novém Zélandě už si ale vylepšenou verzi Youtube užívají skoro dva roky. Správně tušíte, že se jedná o placenou službu bez reklam a… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Carrie Bradshaw: První nákupy

Carrie Bradshaw: První nákupy

04.03.2012

Hrdinka Sexu ve městě se vrací. Bude však o něco hezčí a o hodně mladší. Sarah Jessicu Parker totiž nahradí osmnáctiletá AnnaSophia Robb, kterou si pamatujeme hlavně z Mostu do země Terabithia,… (viac)

Další Tři mušketýři

Další Tři mušketýři

05.04.2010

Úspěch Sherlocka Holmese přinutil studio Warner Bros. pátrat po dalších klasických námětech, které by bylo možné zpracovat podobně osvěžujícím způsobem a přiblížit je současnému publiku. Jedním z… (viac)