Black Lagoon

• Japonsko Black Lagoon (viac)
Japonsko, (2006–2011), 12 h 21 min (Minutáž: 24–33 min)

Predloha:

Rei Hiroe (komiks)

Scenár:

Sunao Katabuči

Hudba:

Edison

Daisuke Namikawa, Cutomu Isobe, Hiroaki Hirata, Megumi Tojoguči, Mami Kojama, Ken Narita, Tecuja Kakihara, Tomokazu Sugita, Tošijuki Morikawa, Ikuja Sawaki (viac)

Jak to vypadá, když se konformní mladý japonský zaměstnanec mocné firmy Asahi Industries vlivem pletich dostane mezi svéráznou tříčlennou osádku soukromého torpédového člunu, která se živí všelijak, jen ne přílišným respektováním zákona? V Jihočínském moři se odehrává všelicos a obstát mezi zájmy Asahi Industries, jednotkou jihoamerických neofašistů, hlavou hongkongských triád Changem, velitelkou polovojenské ruské mafie Hotel Moskva přezdívanou Balalajka, zástupcem kolumbijského drogového kartelu Manisarera Abregou, revolucionáři v džungli, totálně zkorumpovanou policií a množstvím dalších svérázných postav, není nic jednoduchého. Zhýralé město bez morálky Roanapura vás vítá. S majitelem torpédovky, vzrostlým černochem Dutchem, impulzivní a sexy pistolnicí čínského původu Revy, IT specialistou Bennym a konečně po hlavě do dobrodružství spadlým Rokurem Okajimou, přezdívaným "Rock", si užijete kus místy dost bláznivé zábavy se spoustou stylové akce, zatímco moralizování zůstane kdesi hodně daleko za obzorem Jihočínského moře. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Raskoslav k tomuto seriálu (2)

Black Lagoon (2006)

Velice chytlavá a více dospělácká zábava. Akce je všude plno, hlavní protagonisté jsou sympatičtí a krve a kulek je tam ba až požehnaně. Líbí se mi ta starší animace, je fakt super. Nicméně kvalita některých dílů lehce kolísá a celkově tomu chybí pointa. Celou dobu to totiž vypadá, že z hlediska např. vztahů nebo vývoje některých postav bychom se skrz malé náznaky mohli něčeho zajímavého dočkat, ale vlastně nikdy na nic pořádného nedojde. Celkově tak z celé této dobrodružné jízdy mám určitou pachuť menšího zklamání ala "škoda, mohlo to být o tolik moc lepší" ale asi už jsem holt zbytečně zhovadilej a nejlepší je u toho asi jen vypnout a užít si to.  PS. trojdíly s Jeníčkem a Mařenkou byly docela fest brutální, v tomhle ohledu luxus. Na druhou stranou už mě sere jak se všude cpe ten debilní maid kostým, to už ani jako trolling se nedá brát kladně. ()

Robertina krvavá stopa (2010) (S03)

Za mě bohužel velké zklamání. Částečně asi pro to, že linka s Robertou mě zrovna úplně úžasná nepřišla ani v předchozích dílech, ale především pro to, že ještě více z toho čiší naprostá absence jakékoliv pointy. Vlastně kdyby se ani jeden ten díl neodehrál, tak by se snad v podstatě naprosto nic nezměnilo. Chování postav jde většinou komplet za hranu logiky, z Roberty je opět ještě větší terminátor a mladý Lovelace s Fabianou mi přišli spíše otravní (ano další stupidní maid kostým to tam vskutku chybělo). Chemie mezi Rockem a Revy opět naprosto nevyužitá a ani ta akce už mi nepřišla tak dobrá. Za mě naprosto zbytečné rozšíření, a jak jsem se na nějaké těšil. ()