Black Lagoon

• Japonsko Black Lagoon (viac)
Japonsko, (2006–2011), 12 h 21 min (Minutáž: 24–33 min)

Predloha:

Rei Hiroe (komiks)

Scenár:

Sunao Katabuči

Hudba:

Edison

Daisuke Namikawa, Cutomu Isobe, Hiroaki Hirata, Megumi Tojoguči, Mami Kojama, Ken Narita, Tecuja Kakihara, Tomokazu Sugita, Tošijuki Morikawa, Ikuja Sawaki (viac)

Jak to vypadá, když se konformní mladý japonský zaměstnanec mocné firmy Asahi Industries vlivem pletich dostane mezi svéráznou tříčlennou osádku soukromého torpédového člunu, která se živí všelijak, jen ne přílišným respektováním zákona? V Jihočínském moři se odehrává všelicos a obstát mezi zájmy Asahi Industries, jednotkou jihoamerických neofašistů, hlavou hongkongských triád Changem, velitelkou polovojenské ruské mafie Hotel Moskva přezdívanou Balalajka, zástupcem kolumbijského drogového kartelu Manisarera Abregou, revolucionáři v džungli, totálně zkorumpovanou policií a množstvím dalších svérázných postav, není nic jednoduchého. Zhýralé město bez morálky Roanapura vás vítá. S majitelem torpédovky, vzrostlým černochem Dutchem, impulzivní a sexy pistolnicí čínského původu Revy, IT specialistou Bennym a konečně po hlavě do dobrodružství spadlým Rokurem Okajimou, přezdívaným "Rock", si užijete kus místy dost bláznivé zábavy se spoustou stylové akce, zatímco moralizování zůstane kdesi hodně daleko za obzorem Jihočínského moře. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa animario k tomuto seriálu (2)

The Second Barrage (2006) (S02)

Vítejte v Roanapuru, městě zločinců a odpadlíků, kde mají i ženský koule, vzduch je nasáklej krví a střelným prachem a kde se nejdřív střílí až potom mluví. A právě tady kotví posádka Černý laguny. Poněkud netradiční anime nabitý (na japonce) údernýma a cool hláškama, skvělou akcí a pestrou škálou charakterů. Druhá várka je o level drsnější, akčnější a k srdíčku mi přirostla tak nějak víc. (Originál dabing Dutche a Revy nemá chybu). ()

Robertina krvavá stopa (2010) (S03)

Na tuhle 5-ti dílnou OVU jsem se těšil především kvůlivá svý oblíbený kolumbijský mordířce v oděvu roztomilý služky z první sezóny, chiquitě Rosaritě Cisneros aka Robertě (tahle postava si už tenkrát,po čistce v Yellow Flag baru,říkala o vlastní sérii). Anime úplně nesplnilo mý vlhký představy, z chladný profesionálky s temnou minulostí vytvořili psychopatický monstrum na prášcích, který trochu schází ze svý cesty bohyně pomsty, vytratila se lehkost předchozích 2 sérií a nahradila ji chvílema zbytečně patetická a dramatická vlna. Celkově dojem stejně rozporuplnej jako z příběhu s "upíříma" dvojčatama z Rumunska (příbeh 1.,série 2.). 3,5* ()