Nevydařený experiment s geneticky upravenými rostlinami způsobil katastrofu na zemi. Většina populace byla vyhlazena. Zbytky lidí se snaží přežít na zpustošené planetě. Nezbedný chlapec Agita potká dívku Tuulu, která žila v minulosti. Její otec zajistil, aby přežila katastrofu. Shunnack, přeměněný člověk také z minulosti, chce pomocí Isutoky (systém přírodní obnovy) obnovit "pořádek" na Zemi. Plně si však neuvědomuje, co vlastně dělá, protože by musel obětovat všechny lidi, aby mohl planetu napravit. K porozumění přijde bohužel příliš pozdě. (Laputa)

kitano

Uvodne titulky ma rozdrtili takym sposobom, ze som ocakaval, ze Origin bude jednym z najlepsich anime, ake som kedy videl. Zdanie vsak coskoro vyprchalo a vsetko co zostalo bol prave spominany uvod a prenadherna animacia, za ktorou sa vsak skriva prostunky, opozerany pribeh, ktory neponukne ani kvapocku originality. Koli vizualnej stranke a jedinecnej fantazii, ktore su anime ako takemu vlastne, je to film stale atraktivny. No zalezi od divaka, do akej miery dokaze akceptovat zabavu, ktora je vizualne nadherna no pribehovo a pocitovo prazdna. A pritom v uvodnych titulkoch sa skrival tak obrovsky potencial.....:( (6/10) ()

skretik

Také 4-... Úvodná pieseň neskutočná, počúvam ju dookola. Príbeh začína veľmi silno... potom príde dlhá časť, ktorá je taká "obyčajná" + aj vcelku "obyčajná" hudba. Kresbu by som tiež čakala trocha lepšiu (aspoň miestami). Potom sa príbeh vystupňuje a ja by som to skončila tým vystupovaným koncom - v zmysle, za chyby sa pyká, občas veľmi. Takto je to síce uzavreté, ale ten záver je taký... nemastný-neslaný. Škoda. ()

FritoleXx

Zajímavé postapo, které zprvu překvapí dosti povedenou animací, krásnou hudbou a stylizací. Postupem času se ale odkrývá příběh, který ač nápadem působí neokoukaně, tak provedení je zabité klasickým soubojem dobra proti zlu s předvídatelným koncem. Faktem ale je, že to vyloženě nenudí a v žádném případě neurazí. Jednou zabaví, víckrát si nevzpomenete. ()

Tom_Lachtan

lehce stravitelné postapo, které neurazí, ani nenadchne, místy ztrácí dech, místy ho zas solidně nabírá. Celkově se jedná o šedý, snadno zapomenutelný průměr, k jehož kladům patří krásná animace (vyjmečně mi nevadily 3D vsuvky, ačkoli je jinak u anime nesnáším, jsem zvědav, za jak dlouho u tutoho filmu ony efekty zestárnou). Děj je jednoduchý, nenáročný a pro malého diváka dozajista vhodný, jsem si jist, že koukat na to někdy mezi 8 až 14, tak budu nadšenej. Nemohu si odpustit nenazvat hlavního padoucha hovadem [Achtung- spoiler -Achtung] Jelikož v samotném závěru jako blb honí dvě děcka, jejichž útěk by mu spíše pomohl, namísto aby chránil ono zařízení [Achtung- konec spoileru -Achtung] . _____ PS: díky spolukomentové, díky vám vím, jak vyhledat skvělou hudbu zde obsaženou, jdu si ony zpěvačky vámi zmíněné, ehm, hrozně legálně sehnat. _____ PPS: máte pravdu, začátek je božsky dokonalý ()

Chrustyn

Musím uznat, že jak jsem něměl rád japonský anime filmy, tak jsem si na ně začal v poslední době docela zvykat. Originální nápady a ve většině případů i bezkonkurenční 2D animace. V tomto případě to však dopadlo jinak. Vizuální stránka sice neexceluje ale rozhodně není špatná stejně tak i originální prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Bohužel mě však příběh nebavil, hodně jsem se v něm ztrácel a málokdy věděl co, že se zrovna děje. ()